Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

    Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
    https://autobild.bg/%d1%84%d0%b0%d0%...5%d0%b2%d0%b0/

    Айде да видим има ли мераклии
    Вероятно и този "влак" ще намери своите пътници, както и следващия в листата https://autobild.bg/%d0%bf%d1%80%d0%...-%d0%ba%d0%bc/

    Коментар


    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

      Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
      България от кога не е в ЕС?
      Ми не е, но да бяха само колите. За да важи гаранцията, задължителните консумативи и др разходи ми правят цената на всекидневката все едно, че съм седнал в Есовица. И въобще гроздето... .
      Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
      Ама струва едни пари. Според мен, огромни. 60-70% обезценка за 5 години, при стартова цена на някаква смислена (нисък клас) кола от 45-50к
      На мен не ми харесва цената през километър. Ако и на месец да са “само” 500-700лв вноска/каско/гаранционна поддръжка
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

        Те ще си намерят собственици но няма да са ежедневки.
        Но идеята ми е друга.
        Да речем че на човек днешно време му се налага да си купи автомобил за 100 х.лв.
        Е честно колко от тук така жадуващи за истински автомобил би си купил това 190.
        На приказки е мн. лесно но не вярвам някой да постъпи така.
        Без изказвания от рода - стига да имам парите веднага го взимам.
        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

        Коментар


        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

          Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
          Но идеята ми е друга.
          Да речем че на човек днешно време му се налага да си купи автомобил за 100 х.лв.
          Е честно колко от тук така жадуващи за истински автомобил би си купил това 190.
          На приказки е мн. лесно но не вярвам някой да постъпи така..
          Залагате уловка в самата постановка на въпроса(каква би била реалната цена при днешните условия на тези автомобили ако слизат от конвейера).
          -При тази цена е абсурдно (както и за шкодичката),но при реалистична цена картинката ще е по различна.

          Коментар


          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

            Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
            Дори тогава няма нужда да е нова. Важното е да е достатъчно скъпа
            Предпочитам и двете
            Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

            Коментар


            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
              Ми не е, но да бяха само колите. За да важи гаранцията, задължителните консумативи и др разходи ми правят цената на всекидневката все едно, че съм седнал в Есовица. И въобще гроздето... .
              България си е в Европа. Ако не знаеш, цените на колите франко производител не могат да са различни за различните държави членки. Т.е. VW не може да продава на чешкия дилър Поло на различна цена от тази, на която продава на българския. Вече самият дилър на каква цена продава си е негова работа. Това, че доходите са малки, не е валидно само за България, а и у нас вече има много хора с доходи отговарящи на средноевропейските. Освен това има и национален манталитет. В Естония е характерно, че хората купуват нови и големи коли. В Tалин средната възраст на колите е по-малка от тази в Амстердам. А доходите са доста по-ниски.
              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

              Коментар


              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                България от кога не е в ЕС?
                Никога не е била. Очевидно



                Коментар


                • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                  Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                  Ние така или иначе сме свикнали да се запасяваме.Компоти,фризери кво толкова и едни ламарини ше наредим в мазето.Ще виснем по стените и гарнитурки и ейго готови ще спим спокойно.А забравих дървата сега е момента.Че септември могат да дойдат сурови.
                  Не мога да коментирам, при мен има от описаното само ламарини. И брони.


                  Коментар


                  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                    ...
                    И въобще гроздето... .
                    И по-абстрактно - добре е човек да знае как и да си прави сметка. Не знам на колко хора, ако им предложиш да карат твоята нова кола (Пежо 308 или Шкода Октавия) срещу 50 лв. за 100 километра ще са ОК.

                    А сметката е подобна. Или малко по-лоша.


                    Коментар


                    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                      Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                      Никога не е била. Очевидно
                      Мисля, че грешиш
                      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                      Коментар


                      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                        Цената на производителя не интересува никой. Тук от памтивека се купуват нови коли и от др страни. Манталитетът е факт, точно холандците хич не са ми пример за повечето неща, но говорим принципно за цената, която ми коства нова кола след 3/5г.
                        Иначе и преди 89, и сега ние сме по- скъпо и актуално облечени от повечето европейци, манджата не ни е толкова нездравословна и тн. Беднотията обаче си е факт, не че някой иска да му направят колите по 2 за лев. Темата е и за смятан ли е ресурса на сегашните автомобили или ние си фантазираме. В други сфери категорично е смятан и елементарния пример е с уж отстраняване на ,,детските болести", правеше се наистина, вече незнам.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                          Ресурсът със сигурност е смятан. И това е добре, защото дава хляб на няколко десетки хиляди души в България - както в производството на части и агрегати за нови коли, така и за ремонт и обслузване на стари.
                          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                          Коментар


                          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                            Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                            Мисля, че грешиш
                            Очевиден мой лапсус, но отразява правилно мнението ми по въпроса.
                            Ще се радвам ако греша, но за момента виждам доста аргументи подкрепящи твърдението ми.
                            Особено пък по коментираната тема.


                            Коментар


                            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                              Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                              Очевиден мой лапсус, но отразява правилно мнението ми по въпроса.
                              Ще се радвам ако греша, но за момента виждам доста аргументи подкрепящи твърдението ми.
                              Особено пък по коментираната тема.
                              Ще е интерсно да чуя аргументите ти.
                              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                              Коментар


                              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                                Това колко гори няма значение колко е яка,комбито гори 30 ма му давам макс 3 месеца и пак е на паяка.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X