Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

    Японската ми абитуриентка няма здрав детайл.
    По 11 от 13 основни ръжда има.
    Е, малко, ама има.
    А по три от тях направо си е много.
    В Сряда ме удариха отзад, и О ЧУДО - оцелях...
    Е, ударът беше слаб, де...
    Та, въобще не мисля, че е опасна за движение.
    И за мен темата е мааалко преекспонирана.
    Пожелавам на всички липса на ПТП.
    Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
    0887/осемпет 66 4осем

    Коментар


    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

      https://www.drive2.ru/l/10363514/

      Добър човек, всичко е обяснил. Достатъчно е да се прочете.
      После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

      Коментар


      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
        Стана интересно,
        -и в каква "отправна посока" бяха направени сравненията за "раждането" на тези изводи.......при мен вече е трайна амнезия за този житейски период!
        ...
        В каква ли не. Бяхме почнали да си правим къща от дъски и констатирахме, че едни усукани пирони са по- готини от лъскавите, дето ги продават в магазините. От някакво ТНТМ ми бяха подарили конструктор- радио. Сравнявахме го с един стар, лампов Олимп, дето загряваше 1 минута преди да тръгне. Бяхме разпарчалосали един Густав Бекер и го сравнявахме със съвременен китайски часовник. Дори ни попадна един скейтборд (нямаше ги много тогава) който успяхме да потрошим и да сравним лагерите му с тези на едни стари кънки на брат ми (9 години по- голям от мен)... Помня го Младен като ден- днешен, седнал на оградата на училището в Кричим, когато направихме въпросната констатация. Не съм го виждал от 37 години, само знам че е някакъв доктор в София.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

          Първоначално публикуван от ivied
          хахаха точно! ама за носталгично писане важи /за някой не/ и:

          ...та, според мен де, да се говори, че всичко произведено през последните 5-10-15 и т.н. е пълен шит... е... безмислено - най-малко или липса на...мързел за писане и обосновка
          Ако трябва моя опит да споделя, с по-новите съм по-доволен (до 1-3-5 г.)... И имам къде-къде по-малко грижи...

          P.S. Но една марка - да не споменавам, че за реклама не ми плащат - за мен се доказа. И другите не ме интересуват! Намерил съм си и модела, който ми пасва и отговаря на нуждите и службите ми точка. Стари бараки не ме кефят, не мога и не искам да ремонтирам и не желая да отделям излишно време (а и нямам такова, вече хахаха) за "икони на техниката", както и пари за приложение на опита на знайни и незнайни майстори, части, ноу-хау с чука и отверката и от сорта... Качествени, оригинални консумативи, 1 ремък, 1 крушка, дискове и накладки, зимни - летни гуми ... и това е май всичко за последните години... точка.
          Да де, и не са (търсени и пазарувани) за по 2-3-5 бона... А толкова отиват/струват/ за година - след 5 г. м/у 10 и 20 бона значи са заминали... и тогава живот и здраве, пак друга между 1 и 3 г.
          Това с рекламата ме разби .......това е форум ,споделяй на воля ,може и други да имат нужда от твоя извод !!!
          Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

          Коментар


          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

            Първоначално публикуван от iszs Преглед на мнение
            Това с рекламата ме разби .......това е форум ,споделяй на воля ,може и други да имат нужда от твоя извод !!!
            И на мен ми стана интересно, ама я е казал човека, я двайсет души са оплюли съответната марка и модел до половин час

            Ще даде нов, мощен старт на темата

            Коментар


            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

              Мисля че е тойота,хибрид рав, има я из много други теми със сътветните тестове, подробни доклади от декра и други известни и безизвестни тестьори на автомобили.
              Ма то щот сега това кара.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                Абе, няма ли да се намери модератор, дето да се опита да спаси форумните сървъри от препълване?

                Коментар


                • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                  Първоначално публикуван от ivied
                  - новото Сузуки Джимни (Новата G класа... ) с истинско 4Х4... тамън 3-4 за 1 Ленд Круйзър...
                  Добре де, ще обясниш ли защо за теб (и журналистите) това е новата г класа? Какво общо имат - ръбати са, с кръгли фарове и два цели моста (вече не и при г-клас). Да погледнем някои от типичните неща с които се свързва г-класата - три блокажа, голямо тегло, автоматик, няма евтин вариант (квото и да значи това, ама си е скъпа), висок разход, специфична ъъъ "социална роля". Цената? Ъъъ 3-4 Геги на цената на един ленд крузър? Ихааа... Та кое е общото?
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                    Първоначално публикуван от ivied
                    ...
                    Обяснявайте на някой друг как новите били пълен шит... а видите ли тези на 20-30 години... да бе да...
                    ....
                    Много са скъпи като нови. Наистина, много.

                    След което стават много скъпи за поддръжка.
                    Повечето хора не могат да си купят с пет години гаранция, поради което за тях цената да имат автомобил стръмно расте през последните 20-на години.

                    И, да, това ги прави щит. Модерната технология променя шанса ми да оцелея от 2 на милион на едно на милион (реалните стойности са някъде там, при нормална употреба на МПС) на година, което ще ми струва няколко хиляди до няколко десетки хиляди лева разход.
                    Смятам, че ако си правя поредица от тестове (туморни маркери и подобни), ако спортувам, почивам си и се храня по-добре за тази инвестиция, ще увелича много повече продължителността на живота си

                    Удоволствие. Липсва в нови автомобили в пет-цифрените суми. Да, прекрасни са за вършене на работа.



                    Коментар


                    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                      За удоволствие си има ретро автомобили, модерните и рекламирани като носещи удоволствие, просто не го осигуряват, особено в обичайното ежедневие на съвременния човек.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                        Големи спорове, голямо нещо! Автомобила е инструмент за вършене на работа. Един мъкне джибри, друг сваля гаджета. И всеки го разбира по различен начин.
                        Евтин, дърт, с V8, без тъпи умни компютри. Това е моя инструмент. Ама съседа се хвърлил на летяща чиния. Ми хак да му е. Да е жив и здрав да в плаща и да и се радва.
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                          Практиката показва, че някъде след 15 години откак последната бройка слезе от конвейра, започва да има проблеми с някои части. Особено ако моделът не е бил чак толкова разпространен. Което си е фактор, ако се разчита на тая кола всеки ден. Иначе сте прави де-монтирането на лети джанти само откъм страната на дискотеката е стародавна традиция.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                            ...Практиката показва, че някъде след 15 години откак последната бройка слезе от конвейра, започва да има проблеми с някои части. Особено ако моделът не е бил чак толкова разпространен. Което си е фактор, ако се разчита на тая кола всеки ден.....
                            Коя практика ? В Германия, Франция, Италия .... ?
                            ..или практиката в България и Албания ?
                            Ама уточнявайте ги тЕя неща де
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              Коя практика ? В Германия, Франция, Италия .... ?
                              ..или практиката в България и Албания ?
                              Ама уточнявайте ги тЕя неща де
                              Мани. И Мерцедес се изпедерастиха. Няма картери за ом606 за Г вече. И втора ръка върви по 800-1200€.
                              По определени причини искахме да купим един обикновен алтернатор 80А. Пак йок.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                Коя практика ? В Германия, Франция, Италия .... ?
                                Навсякъде. От 10-тата година след края на производство оригинални части започва да занямва, а на наличните да им скачат цените. Това поне за всички японски кочини, за които съм търсил.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X