Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

    Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
    Само с обслужване-1 000 000 км.https://fakti.bg/avto/389571-1-mln-km-bez-remont
    Случайно попаднах, не изглежда като монтаж, май са си реални тестове.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

      Или рекламно видео. Тва си е стара платфирма на поло... Кво да и тестват. Иначе шкодата е куче

      Изпратено от моят Nokia 5.1 Plus с помощта на Tapatalk
      После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

      Коментар


      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

        ЛЕД-а не е бъдещето на осветлението в автомобилната индустрия. ЛЕД-ът е настоящето на тая индустрия. Бъдещето засега се очертават лазерите.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

          Първоначално публикуван от Desert_Ant Преглед на мнение
          Или рекламно видео. Тва си е стара платфирма на поло... Кво да и тестват. Иначе шкодата е куче

          Изпратено от моят Nokia 5.1 Plus с помощта на Tapatalk
          Шкодата май ще излезе най-качествена измежду останалите от концерна ВАГ. За порше мога да предполагам. Как става не знам, след като ги сглобяват с едни и същи детайли и агрегати.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
            Шкодата май ще излезе най-качествена измежду останалите от концерна ВАГ. За порше мога да предполагам. Как става не знам, след като ги сглобяват с едни и същи детайли и агрегати.
            Върнахме се в началото на темата, където бях споменал:
            "Не може да се счупи нещо което не е монтирано".
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
              Шкодата май ще излезе най-качествена измежду останалите от концерна ВАГ. За порше мога да предполагам. Как става не знам, след като ги сглобяват с едни и същи детайли и агрегати.
              За качеството си абсолютно прав, детайлите и агрегатите обаче въобще не са едни и същи. За периода 2005-2010 например в двигателите на шкода го няма баланс модула дето троши и директно тотализира 90% от моторите на вагените и ауди, за интериора ползват други доставчици и драми с белещи се бутони също няма никакви. Октавията заради размерите, цената и качеството си е любимата работно ежедневна кола на немците, не случайно направиха и завод на Шкода в немско та да смогнат на търсенето.

              Коментар


              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                Шкода се оказа наистина много добра концепция и като кола, и като мениджмънт. Поръчките за някои модели вървят за 3 месеца напред. То заради това се обсъжда и завод в БГ...
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                  Първоначално публикуван от Любенов Преглед на мнение
                  За качеството си абсолютно прав, детайлите и агрегатите обаче въобще не са едни и същи. За периода 2005-2010 например в двигателите на шкода го няма баланс модула дето троши и директно тотализира 90% от моторите на вагените и ауди, за интериора ползват други доставчици и драми с белещи се бутони също няма никакви. Октавията заради размерите, цената и качеството си е любимата работно ежедневна кола на немците, не случайно направиха и завод на Шкода в немско та да смогнат на търсенето.
                  Баланса с шестограма към маслената помпа, го няма и във всички коли на концерна, които са на платформата на Голф(т.е нисък клас). Затова го няма в Октавия, но го има в Супърб с напречния мотор, защото той е на платформата на Пасат. Също и в Ауди А3 го няма, но в А4 от B6 го има. (Липсва също при всички модели с 1,9 мотор).

                  Някои от Шкодите са по-дълги от колите на същата платформа във Фолксваген, това още от Супърб 1, който беше на база на Пасат 5,5.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                    Баланса с шестограма към маслената помпа, го няма и във всички коли на концерна, които са на платформата на Голф(т.е нисък клас). Затова го няма в Октавия, но го има в Супърб с напречния мотор, защото той е на платформата на Пасат. Също и в Ауди А3 го няма, но в А4 от B6 го има. (Липсва също при всички модели с 1,9 мотор).

                    Някои от Шкодите са по-дълги от колите на същата платформа във Фолксваген, това още от Супърб 1, който беше на база на Пасат 5,5.
                    То баланс модули и без шестограм има и пак са колосален боклук, в момента на едно бензиново ауди се чудя дали да го изхвърля или дали да го почна с флекса. А4 Б7 бензин турбо 2005г. всичко около мотора е колосален боклук, клапан картерна вентилация малоумно проектиран има 5 ревизии, байпасен клапан турбо малоумен 5 ревизии, тяло на масления филтър 3 варианта докато улучат що годе работещ, кретенски проектирана бензинова помпа задвижвана от разпределителния вал, като се скапе и вала е чао. Въпросния баланс боклук дето като се счупи и мотора е за в кофата. И тука драмата е малка, при следващия модел Б8 има 3 ревизии бутала още преди колата да е излязла от гаранция, тия малоумници през 2008 година са забравили как се проектира бутало! Търкалям едно БМВ 1995г. с М52 мотор, дето за 15 години и 140000км. съм му сменил една ламбда сонда и един датчик на разпределителния вал, като го гледам двигателя ще надживее ламарините без проблем.

                    Коментар


                    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                      Те знаят как се проектира, но са се доверили на компютърната симулация, а на практика се е оказало, че трябват 3 грама материал повече при буталния болт, за да си изкара гаранцията. В следващата ревизия за по-сигурно са сложили 4...то пък довело до загуба на баланс и така се е стигнало до трета ревзия, където са го нацелили.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Да съм нямал Лада и да не съм виждал десетки други - може.

                        Да, преоразмерени са кабелите на Жигули (това е поправено в 2108 и следващи - там чак лентови кабели са вкарали), ама клемите и контактите на всичко сделано (не само колите) са гола вода и създават занимавка от тук до другото дърво.
                        Точно пък на тези коли ел. инсталацията е едно от най-безпроблемните неща.Фаровете даже са с кабели с силиконова изолация, на сегашната ми кола с няколко пъти по-скъпа като цена за нова и 30тина години по нова като модел на осмата година нямаше помен от изолацията на кабелите захранващи фаровете.На 2105/7 и нива инсталацията създава проблеми, предимно заради прекрасните умения на руснаците да правят платки, но за да кажеш, че ранните модели имат проблем с инсталацията, явно не си твърде запознат.Единствените неща които са ми създавали грижи са бушониерата след като дълго е била карана със стотинки и откъсната маса между купето и скоростната кутия,заради черен път и това си е чисто механична повреда.Разпадната изолация на жигули виждал ли си или алуминиеви проводници, или клеми от пластелин?

                        Коментар


                        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                          Те знаят как се проектира, но са се доверили на компютърната симулация, а на практика се е оказало, че трябват 3 грама материал повече при буталния болт, за да си изкара гаранцията. В следващата ревизия за по-сигурно са сложили 4...то пък довело до загуба на баланс и така се е стигнало до трета ревзия, където са го нацелили.
                          Точно така са стигнали до истината ша знайш.Една жена стояла доста време на пейките пред завода на ауди ме открехна.

                          Коментар


                          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                            Тва му разправям на Ясен, имам си инсталации от разни жигулита да ремонтирам предино японЦки отпадъци, дето ако зависеше от мен само Уплкмъни щяха да правят
                            После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                            Коментар


                            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                              Аз такова крайно мнение за японските отпадъци нямам, може би защото се занимавам с механиката им, а там нещата поне според мен не са зле.Виж кабели от жигули и други предали се на бога на желязото до ден днешен ползвам за ремонт на инсталации и не съм имал оплаквания.

                              Коментар


                              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                                Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                                Аз такова крайно мнение за японските отпадъци нямам, може би защото се занимавам с механиката им, а там нещата поне според мен не са зле.Виж кабели от жигули и други предали се на бога на желязото до ден днешен ползвам за ремонт на инсталации и не съм имал оплаквания.
                                Механиката - иди дойди, кат за еднодневните сегашни автомобили става. все едно с 10г по-стар западен... да не кажа, че дори е човешки направено... като изключим бензиновите филтри къде са ги завряли. Но по тежки ремонти минават без ядове... стига да не се изпокъсат разните болтчета от говнолин.

                                Но стигнем ли да говирим за ламарини, там ВАЗ 2105 е космическа технология за жълтите човечета
                                После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X