Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    Отначало пробвах с разредители, коресилин, и всякаква друга химия. Става, макар,ч е си е тегаво. Май с мокър парцал е най-лесния начин.
    Другия път пробвай с ей-такива мокри кърпички. Не знам какво има в тях но е най-ефикасното, което съм намерил за сваляне на лепило от винетки и всякакви други лепенки, не само от стъкло:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:wet-wipes-handkies-clean-and-protect-antibacterial-15.jpg
Прегледи:1
Размер:40.6 КБ
ID:5821019

    Може и зеления им еквивалентен "лимонов" вариант.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Другия път пробвай с ей-такива мокри кърпички. Не знам какво има в тях но е най-ефикасното, което съм намерил за сваляне на лепило от винетки и всякакви други лепенки, не само от стъкло:
      [ATTACH=CONFIG]996208[/ATTACH]

      Може и зеления им еквивалентен "лимонов" вариант.
      Лепилото от нашенските винетки, стикери за преглед и гражданска, е водоразтворимо. Парчалче с чиста водица върши чудеса...
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
        Лепилото от нашенските винетки, стикери за преглед и гражданска, е водоразтворимо. Парчалче с чиста водица върши чудеса...
        Пробвай бре. Има ги в почти всеки магазин и не са торба пари. И други неща махат лесно, някои, които не можах и с разредител да махна лесно.

        Просто е много по-лесно с тях, не че с друго не става.

        ПП: Лепилото НЕ Е водоразтворимо, нито на винетките, нито на лепенките за преглед, нито на тия за гражданска. Опитай да натопиш някоя във вода за няколко дни и ще видиш че лепилото не смо че ще си е на нея, амии след изсушаване ще можеш отново да я залепиш.

        Водата му пречи да се залепи отново, след като заради търкането се е отлепило. С такива кърпички се маха поне 5 пъти по-бързо и лесно - реално го размекват до желеподобно състояние за секунди.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          .... Ако питаш за запазване на нагревателя на задното стъкло-досега не съм имал проблем с него. Той е много по-здраво залепен отколкото фолиото, та се отлепя без драми.....
          При мен е малко по- шибано .
          Питам за предното стъкло. Залепили са му едно фолио , като сенник в горния край (така купих V6 фронтерата) . На мен ми се щЕ да изрежа и да махна хоризонтално долната половина на фолиото. В смисъл до нивото на огледалото за обратно виждане да си остане .
          То и сега като сенник ми върши добра работа срещу слънцето , но ивицата фолио свършва точно на нивото на очите ми и е дразнещо. Все се навеждам все едно карам през амбразура
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Другия път пробвай с ей-такива мокри кърпички.
            Ако си купя такова нещо ще имам грях на онзи свят. Аз си действам с парцалчето.
            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            При мен е малко по- шибано .
            Питам за предното стъкло. Залепили са му едно фолио , като сенник в горния край (така купих V6 фронтерата) . На мен ми се щЕ да изрежа и да махна хоризонтално долната половина на фолиото. В смисъл до нивото на огледалото за обратно виждане да си остане .
            То и сега като сенник ми върши добра работа срещу слънцето , но ивицата фолио свършва точно на нивото на очите ми и е дразнещо. Все се навеждам все едно карам през амбразура
            Еее, трябва да си намериш решение. С макетен нож може да изрежеш това което ти пречи например, и да одереш само него. Не виждам по какъв друг начин може да стане. Освен да го махнеш цялото, и да залепиш ново, този път каквото и колкото ти трябва.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              При мен е малко по- шибано .
              Питам за предното стъкло. Залепили са му едно фолио , като сенник в горния край (така купих V6 фронтерата) . На мен ми се щЕ да изрежа и да махна хоризонтално долната половина на фолиото. В смисъл до нивото на огледалото за обратно виждане да си остане .
              То и сега като сенник ми върши добра работа срещу слънцето , но ивицата фолио свършва точно на нивото на очите ми и е дразнещо. Все се навеждам все едно карам през амбразура
              Слагаш дебело тиксо за маркер, после с мОкетно ножче внимателската.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                Чудя се само дали с макетно или с ножче за бръснене
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  Чудя се само дали с макетно или с ножче за бръснене
                  Зависи, ако пишеш по-лесно с пълнител само вместо с химикал, давай с бръснарско.

                  И едно на ум че макетното или бръснарското могат да оставят черта на стъклото. Реже се на няколко пъти с малък натиск.

                  Впрочем за лепилото - когато отлепяте, пробвайте с горещ въздух. Примерно 150 градуса. Ако остане лепило - наостряте парче пластмаса като нож на абрихт, мокрите и внимателно стривате лепилото от стъклото.

                  Коментар


                  • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                    мОкетно.
                    И си фабрикуваш от картон ограничител на острието за да няма следи по стъклото.

                    ПП много пренебрегван разтворител за такива лепила е плюнката. Съвсем сериозно.
                    Греенето също помага много, или предварително паркиране на слънце
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                      Хи хи, тя плюнката е универсална.
                      И за лепене, и за разлепване, и за мазане, и за всичко...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                        Аз следи от старо фолио от задните стъкла на колата чистих с бензин и парцалче и вода, всичко падна за секунди. Иначе и аз съм ЗА по въпроса за затъмняването, на моето терано е с фабрично затъмнени задни стъкла, но се вижда от вън на вътре през тях. А има ли санкций и какви са те ако си затъмна на 100% и предните странични стъкла на автомобила с цел да е по красив, че така ме дразни дда си гледам колата наполовина затъмнена.
                        Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                        Коментар


                        • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          ПП: Лепилото НЕ Е водоразтворимо, нито на винетките, нито на лепенките за преглед, нито на тия за гражданска. Опитай да натопиш някоя във вода за няколко дни и ще видиш че лепилото не смо че ще си е на нея, амии след изсушаване ще можеш отново да я залепиш.

                          Водата му пречи да се залепи отново, след като заради търкането се е отлепило. С такива кърпички се маха поне 5 пъти по-бързо и лесно - реално го размекват до желеподобно състояние за секунди.
                          Това че водата пречи лепилото да се залепи отново е ясно. Направило ми е впечатление, че лепилото на нашенските стикери и винетки се почиства в пъти по лесно с вода, отколкото вносните винетки.
                          Сега ще изплагиатствам от теб: пробвай бре. Следващия път пробвай да почистиш лепилото с парцалче / салфетка и чиста вода.
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                            Водата, заедно с няколко капки сапун/"веро"/шампоан, е безценен помощник при лепене на големи площи фолио. Когато ситуацията позволява, разбира се. Докато не се е изпарила неутрализира лепилния слой, а като изсъхне, то си залепва все едно не я е имало. Това дава възможност да се отстрани излишния въздух и фолиото да прилепне без балони към повърхността. Сапунът служи да се мести насам-натам.
                            Та като се наложи да се смъква лепило, първо се пръска с вода, после механично се изстъргва, накрая се забърсва.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X