Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Неодимов магнит питане?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Неодимов магнит питане?

    Задачата е проста,имаме неодимов магнит с размери на правоъгълна пластина 10х30х1 мм. Ще се променят ли магнитните му своиства ако разпробия магнита в двата края и сложа болтчета за закрепване.Така или инъче тези магнити ми спестиха едни 100 лв.Обаче хващат много здраво и съм ги залепил с каноконлит,който ме съмнява че няма да издържи,а и температурата може би понякога надхвърля 60-70 градуса и затова искам да ги закрепя надеждно?
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

  • #2
    От: Неодимов магнит питане?

    Има лоша и добра новина. Лошата е, че ако разпробиеш магнитите, ще започнат да корозират на местата на които не са защитени. Корозията не е ръжда, а се изразява в разпадането на магнита с течение на времето. Буквално. Отделно, са доста твърди, съответно и крехки, и не са най-приятното нещо за пробиване.
    Добрата новина е, че няма да ти се наложи да ги разпробиваш, тъй като максималната работна температура при масовите (евтините) неодимови магнити беше към 80 градуса. Има и такива за по-висока, но не са точно ширпотреба.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #3
      От: Неодимов магнит питане?

      Пробвал съм да пробивам няколко. Обикновен но се чупят. Лепи с хубаво лепило по добре.

      Коментар


      • #4
        От: Неодимов магнит питане?

        Лепиш с еластично лепило(силикон), ако трябва топлопроводимост- термоклей. Не пробивай.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #5
          От: Неодимов магнит питане?

          Аз съм правил две неща в тази насока, но са естетически и/ли технически неиздържани:

          - Ръбовете на магнита имаха малко скосяване и с рапидки успях да прихвана магнита за основата без главите на рапидките да надигат. Ако основата е бетон или мазилка - това ще е много трудно. С дебелина на магнита от 1мм също ще трудно.
          - Осигурих с кука и въженце нещото, което се закачва. Така ако изпусне магнита или връзката с основата няма драма, но е доста неудобно, ако често се разкачва и закачва, защото първо трябва да се откачи въженцето.

          И последно, виждал съм неодимови магнити с фабрична дупка и фрезенк, които биха ти били много удобни, но не знам къде се продават. По някои хардовете май имаше магнити с дупки, но не съм сигурен.

          Доп:
          Ето: 2,20 лв. без ДДС
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06-048b.jpg
Прегледи:2
Размер:100.3 КБ
ID:5669780
          Последно редактирано от bokomo; 01-07-15, 11:38. Причина: допълнение

          Коментар


          • #6
            От: Неодимов магнит питане?

            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
            ...
            И последно, виждал съм неодимови магнити с фабрична дупка и фрезенк, които биха ти били много удобни, но не знам къде се продават. По някои хардовете май имаше магнити с дупки, но не съм сигурен.
            Тези по твърдите дискове обикновено са овални и дупките са на пластина, върху която е залепен магнита.
            Както този, само че тук е разлепен от въпросната пластина.

            itsso е абсолютно прав.

            Горният все още върши същата работа но при разлепването му падна част от лъскавото покритие и корозята го е налегнала здраво.
            Между другото не съм го лепил с нищо върху диска.
            Верно че е ендуро повече от 100 не вдиха но където съм го лепнал вече 3 години не е мръднал.
            Зависи от случая но много здраво се държи сам себе си!

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0159_1.jpg
Прегледи:1
Размер:90.9 КБ
ID:5669799
            Враг усраине

            Коментар


            • #7
              От: Неодимов магнит питане?

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06-048b.jpg
Прегледи:2
Размер:100.3 КБ
ID:5669827

              Това е моето решение ,Мерси на всички
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #8
                От: Неодимов магнит питане?

                Ще използвам темата за да не отварям нова.
                Като се нагрее над 80С си загубва магнитните свойства - така ли е?
                Като изстине връща ли си ги?
                Имахме един такъв казус - Трябваше да се прави заварка непосредствено до неодимов магнит.
                Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                Коментар


                • #9
                  От: Неодимов магнит питане?

                  Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                  Ще използвам темата за да не отварям нова.
                  Като се нагрее над 80С си загубва магнитните свойства - така ли е?
                  Като изстине връща ли си ги?
                  Имахме един такъв казус - Трябваше да се прави заварка непосредствено до неодимов магнит.
                  Като изстине си връща свойствата ама вече не е намагнитен. А намагнитването му не е проста работа.

                  Коментар


                  • #10
                    Откъде мога да намеря силен магнит - от хардиск?

                    Коментар


                    • petkov_bb
                      petkov_bb коментира
                      Редактиране на коментар
                      Продават се различни размери. Закупих преди 7-8г. с диаметър около 60мм. и централен отвор 8мм. Успешно държи и 30кг. стоманена плоча. (с него фиксирам държач за гайковерти на колоната на подемника).
                      Тези от дисковете са малки и стават за дребни работи (закрепване на отверки,клещи....

                  • #11
                    Определено може от харддиск. Стига да те устройват размерите.

                    Коментар


                    • #12
                      Мого е малка начлната информация за какво ще го ползваш, сили..... размери, ...., но си мисля и за магнити от тонколони, има най-различни размери. Аз на няколко места ползвам такива.
                      ОФБ ДБ X22SE
                      Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X