Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хибриди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хибриди

    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    ...
    Приус зелено такси шофьора ми каза, че теоретично може до 50 км. да измине само на акумулатор при скорост на движение до 50 км/ч, но на практика е до старта на първия светнал зелено светофар.
    Това че бакшони не знае как да превключи режима не значи че колата не може да мине поне 30км из София на батерия. Пробвано.

    Коментар


    • От: Хибриди

      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      Приуса с 4.4кВтч литиева батерия има теоретичен ел-хибриден пробег около 18км... И около 10км само на ток..
      Реалния - често е доста по-нисък...
      Чисто електрическия пробег е химера за този тип автомобили... Да я преместиш на паркинг - става
      Иначе хибрида - карал съм Инфинити, дето доста време се водеше 'най-бързият хибрид', и е с подобна на твоята компановка - 7ск автоматик + електриката... Да, бягаше доста...
      Реален разход при мен градско/извънградско ми даде около 6.8-7л/100км... Което по принцип си е добър разход за такъв автомобил, но е МНООООГО далеч от посочените от теб стойности...
      Така, че оставам със съмнението за постигнат разход 2л/100км освен ако го зареждаш през 20-30км
      Ама наистина четете между редовете ако зареждам на ток през 20-30км въобще няма да паля ДВГ


      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
      Това означава, че батерията е около 3 и нещо kW/h. Как може да се измине 300 км без помощта на двг?


      Приус зелено такси шофьора ми каза, че теоретично може до 50 км. да измине само на акумулатор при скорост на движение до 50 км/ч, но на практика е до старта на първия светнал зелено светофар.

      И според цитираното излиза, че мерца е с по-малка батерия от приуса, а изминава по-голямо разстояние само на ток.

      Генчев изгледай това видео

      300 км изминава при движение в хибриден вариант с разход на бензин около 2 л. а 100 км.


      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      Е аз затова и се писах, че Явор се изказва малко политически
      Ако се вгледаш по-добре в написаното - не пише, че може да измине 300км без помощта на двг, а че ще измине километрите без да се изтощи батерията... Което си е така - двигателя ще я зарежда За сметка на разход на гориво разбира се ...

      П.С. Отново за да не звуча хейтърски - Хибридите са много добро решение в текущият момент..
      Просто за мен са преходен модел между ДВГ и чистата електрика... Нещата рано или късно ще направят хибридите ненужна система... Важното да се промени инфраструктурата... Стане ли тя подходяща и удобна за употреба на електриките - нещата бързо ще се променят...

      Ами не не точно така, разпределението на енергията е много прецизно в мерцедеса. Двигателя много рядко зарежда директно батерията (освен ако ти не пожелаеш) Всичко зависи от пътните условия и стила на шофиране и моментното състояние на батерията. Цялата система се адаптира от това колко и как натискаш, как спираш и много други ситуации, дори когато зададеш маршрут на навигацията колата отчита наклоните по маршрута и така разпределя приоритетите на енергията че при спускане повишава зареждането на батерията. През цялото шофиране без степенно се променят тези приоритети, примерно при плавно ускорение може да "дърпа" 100% ток без двг, при по сериозно натискане това съотношение може да се промени на 80% ток 50% двг. същото зависи и при спиране ако батерията е с повече от 25% заряд тя се зарежда главно от спирачното усилие създадено от ел мотора, колкото повече натискам спирачката то толкова повече се усилва. Естествено ако това не е достатъчно задействат се и дисковите спирачки. Аз така привикнах към тази кола че много рядко ми се налага да стигам до нормалните спирачки. При спортно каране което е характерно с резки потегляния и резки спирания системата реагира по съвсем друг начин, ако караш спокойно двг винаги работи на обороти не се "приспива" ако натиснеш и двата агрегата отдават въртящ момент на пълна мощност, съответно върнеш ли газта за да спреш рязко рекоперацията на ток е толкова силна че само с нея успявам да намаля или спра. Това неразумно каране също има ненормален малък разход на бензин. Трудно мога да го засека защото иска продължително време на каране, но е около 10 литра на 100км. говоря за скорости около 120 - 180км. пик.
      Иначе над 160 км по магистралата се движи като нормална бензинова кола с разход около 7-9л.

      Не те приемам като хейтър ти задаваш въпросите които ми се въртяха в главата преди да купя двата хибрида. Иначе не съм съгласен че хибридите са преход към ел. колите. Всички автомобили ще станат някакви хибриди в близко бъдеще, но няма да ги сменят ел колите. Ще е нещо друго.... горивни клетки, водород..... проблема със зареждането на батериите или супер кондензаторите е нерешим, поне за сега.

      Коментар


      • От: Хибриди

        Хибридът Insight, който без снет от производство заради слаби продажби преди три години, се завръща в нов формат.
        Honda ще покаже прототип на третото поколение на модела в Детройт през януари.
        Новият хибрид изглежда доста по-престижно от предшествениците си и вече не прилича толкова на хечбек, а по-скоро на седан със силно полегата задница. От Honda признават, че са се опитали да му предадат известна "премиалност", и смятат да го позиционират над Civic, предава факти.бг.
        Третата генерация на Insight ще се оборудва с бензинов двигател и два електромотора. Технически характеристики все още не се съобщават. Японците казват единствено, че разходът на гориво ще бъде "на равнището на основните конкуренти".
        Предишният Insight имаше 1.3-литров бензинов двигател с мощност 98 к.с., 10-киловатов електромотор, захранван от никел-металхидридни батерии с капацитет 10 кВтч и вариатор. През 2009 г., когато се появи, моделът бе най-достъпният хибрид на американския пазар.
        Новият Insight е част от плана на Honda за разширяване на моделната гама с електрифицирани автомобили. До 2030 г. две трети от колите на компанията трябва да имат комбинирано задвижване.
        Прикачени файлове

        Коментар


        • От: Хибриди

          Ето, че и у нас, се почна: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха
          Изненадани има ли? И това е само началото...
          Винаги съм твърдял, че е само въпрос на време (по-малко отколкото някои очакваха/или се надяваха).
          И да рита(ме)те и да не рита(ме)те, то Европата, Калифорния майна, джапанейците, после и корейците, ако още не са, а накрая и китайците ще кандисат... (и те вече предприемат "драконски" мерки къмтонататък). После Индия... то LR, Jaguar си е техен... За рашките не знам. Ще останат Бантустаните (за Балканите не знам още колко дълго), Африка и няколко други парчета земя дето ще си димят, пушат още малко... Ама и те... накрая. Такива ми ти работи!

          Коментар


          • От: Хибриди

            Не си вникнал в информацията... Имаш автомобил ЕВРО 1 - той трябва да отговаря на тези ограничения...
            А не щом е ЕВРО 1 или без Евро сертификат да се спира от движение...
            Общо взето - целта май е мааалко по-друга.... Плащаш данъци като за Евро 5, ама си изтърбушил карантиите и колата ти вече е станала Евро 3 - ще ти я спрат от движение...
            Обаче ако си е Евро 1 и си работи като Евро 1 - нямаш проблеми...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Хибриди

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              Не си вникнал в информацията... Имаш автомобил ЕВРО 1 - той трябва да отговаря на тези ограничения...
              А не щом е ЕВРО 1 или без Евро сертификат да се спира от движение...
              Общо взето - целта май е мааалко по-друга.... Плащаш данъци като за Евро 5, ама си изтърбушил карантиите и колата ти вече е станала Евро 3 - ще ти я спрат от движение...
              Обаче ако си е Евро 1 и си работи като Евро 1 - нямаш проблеми...
              То това, теоретично и досега си беше така. Теоретично и газ-анализатори имаха на каналите в КАТ. Това че никой не ги е виждал включени и че едва някой знае да работи с тях е друга тема.

              Коментар


              • От: Хибриди

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Не си вникнал в информацията... Имаш автомобил ЕВРО 1 - той трябва да отговаря на тези ограничения...
                А не щом е ЕВРО 1 или без Евро сертификат да се спира от движение...
                Общо взето - целта май е мааалко по-друга.... Плащаш данъци като за Евро 5, ама си изтърбушил карантиите и колата ти вече е станала Евро 3 - ще ти я спрат от движение...
                Обаче ако си е Евро 1 и си работи като Евро 1 - нямаш проблеми...
                ок, разбирам... Приемам уточнението и благодаря! Но засега - а колко ще е засега и докога? И после как и защо? А ако говорим за следващите 10 г. примерно? Сещаш се какво исках да кажа... И пак твърдя, че е само въпрос на време (по-малко отколкото може да се очаква или да се разчита).
                И е, и не е Параграф 22.
                Но благодаря!
                Последно редактирано от ivied; 04-01-18, 20:07. Причина: Параграф 22

                Коментар


                • От: Хибриди

                  Ясене, имах предвид постановката, защото така изразеното от ivied означаваше 'мръсните коли ще се спират', докато истината е, че се спират автомобили 'неотговарящи не техника клас за замърсяване' - т.е. могат да спрат много по-чист автомобил заради това, че не е толкова чист, колкото е декларирал производителя.

                  ivied, хибридите съвсем не са застраховани - параметрите се мерят на ДВГ... Имаш ли проблем с ДВГ - гориш независимо дали ДВГ е на хибрид или не..
                  Дали може в бъдеще да има директни ограничения за замърсяване (забрана за автомобили под даден клас в определени зони или изцяло) - възможно е... Кога - ще видим - да сме живи и здрави
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • От: Хибриди

                    Миналата седмица бях в КАТ на каналите .. имаше точно нула работещи газ-анализатори, даже спирачки не гледаха.

                    Коментар


                    • От: Хибриди

                      Не че нещо, ама голяма драма стана с тия газове, сега и тук се пренесе разговора, нали има една тема, пък и не само
                      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                      Коментар


                      • От: Хибриди

                        Първоначално публикуван от _HITMAN_ Преглед на мнение
                        Миналата седмица бях в КАТ на каналите .. имаше точно нула работещи газ-анализатори, даже спирачки не гледаха.
                        Много сте се отпуснали у софето Последните години в няколко града не ми се е случвало да не гледат спирачки и газове...
                        Относно анализа на газовете на хибрида - би трябвало да се гледат както на всеки нормален автомобил с ДВГ... Има си и тестов режим за тази процедура...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Хибриди

                          Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                          Няма по голямо удоволствие от шофиране на plug in hybrid. Развива 600 Nm и гори под 2 литра в градско движение. Не ме интересуват икономиите и споровете около тях, старта на такъв хибрид е като на V8 с разход на тико. Такава кола можеш да караш икономично или да се правиш на джигит по улиците. Става въпрос за Mercedes C 350 E.
                          Жената кара C-HR пак хибрид но при него всичко е по спокойно и маломощно. При всички хибриди и електромобили най-големия “келепир” идва от възможността да се събира енергията при спиране и да се ползва пак за ускорение. Колкото и д не ви се вярва скоро всичките коли ще са по един или друг начин някакви хибриди.
                          В крайна сметка кой хибрид е по-екологичен или икономичен: Тойотата или Мерцедеса?
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • От: Хибриди

                            Той и новия Макларън е хибрид.И продължава да е суперкар!
                            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                            Коментар


                            • От: Хибриди

                              Rav 4 hibryd 4WD - 197 к.с.
                              Гуми:
                              зимни Dunlop - 7,38 л. на 100 км
                              всесезонни Bridgestone - 6,13 л. на 100 км.

                              икономично каране - 5,61 л. на 100 км.
                              нормално - 6,09 л. на 100 км.
                              най-висок среден разход - 7,35 л. на 100 км.

                              магистрала - 6,20 л. на 100 км.
                              градско - 6,14 л. на 100 км.
                              междуградско - 6,74 л. на 100 км

                              само 1 път с премиум 100 бензин - 6,41 л. на 100 км - 624 км. с 40 л.
                              последно зареждане - 34,68 л. - 472 км. - 7,35 л. на 100 км.

                              CH-R hibryd - 122 к.с.
                              изминати км. 9036 - с 472 л. - 5,22 л. на 100 км.
                              последно зареждане - 33,61 л. - 739 км. - 4,55 л./100 км.
                              Последно редактирано от ivied; 18-02-18, 07:56.

                              Коментар


                              • От: Хибриди

                                Това на какво? Щото вчера колегата пътуваше от София към Варна и се хвалеше с разход мааалко под 10 (май бе 9.6) с чисто новичкия си хибрид
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X