Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хибриди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хибриди

    Бе няма какво да ги мисля, те са си измислили инструмента "фалиране", и си ги ползват.

    Друго да кажа-хибридите(както и чисто електричките) си имат своя голям плюс-не замърсяват въздуха в градовете.
    Може като цяло да са даже по-"мръсни", но емисиите са силно разделени-в градовете няма почти нищо от гадостите, те са "изнесени" в селата или в Индия и Виетнам.
    Но немислещия еко активен малоумник му е кеф да си мисли, че вече няма смог над неговия град.

    А е толкова трудно да се мисли, толкова трудно.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Хибриди

      Коле, еко малоумниците са една малка и несъществена част от обществото. Хората които карат електро, го правят и ще го правят все повече от чисто финансови подбуди, които ще бъдат и пряко обвързани с екологията регулаторно.

      А с Боса мога да хванем бас, че Волво не само няма да фалира, а ще има значителен ръст в следващите години.
      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
      Drag Grand Canyon Daily
      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
      LZ1JYM

      Коментар


      • От: Хибриди

        Финансовите подбуди идват от законови регулации. А законовите регулации, не са съвсем обективно, логически обосновани.
        По-логично е финансовият стимул да се вкара в цената на горивото.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • От: Хибриди

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          Финансовите подбуди идват от законови регулации. А законовите регулации, не са съвсем обективно, логически обосновани.
          По-логично е финансовият стимул да се вкара в цената на горивото.
          В политиката не всичко е с проста логика. Всяка страна иска да намали потреблението на течни горива, но всеки политик знае как влияе на електората поскъпването на горивата.

          Коментар


          • От: Хибриди

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            Финансовите подбуди идват от законови регулации. А законовите регулации, не са съвсем обективно, логически обосновани.
            По-логично е финансовият стимул да се вкара в цената на горивото.
            Това му викат крос-субсидиране и е доказано неефективен метод, въпреки, че много го обичат политиците.
            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
            Drag Grand Canyon Daily
            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
            LZ1JYM

            Коментар


            • От: Хибриди

              Та нали точно акциза е част от тази регулация - от всеки литър отиват почти 60ст към държавната хазна...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Хибриди

                Не са 60ст...

                Коментар


                • От: Хибриди

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Не са 60ст...
                  Най-май 1,60 лв. (при цена 2,00 лв. / л.)
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Хибриди

                    Е, то само ДДС-то е 40 сотинки.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Хибриди

                      Оттук:
                      Bulgaria бензин цена € 0.486 + акциз € 0.363 + ДДС € 0.170 = € 1.019 на бензиностанцията
                      Bulgaria дизел цена € 0.503 + акциз € 0.330 + ДДС € 0.167 = € 0.999 на бензиностанцията
                      Естествено, цените без данък и акциз са НАЙ-ВИСОКИ в Европата
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Хибриди

                        А каква е логиката, акциза на дизела да е навсякъде малко по-нисък от този на бензина?
                        Нали основния рев е точно срещу дизела, като по-замърсяващ?!
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • От: Хибриди

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          А каква е логиката, акциза на дизела да е навсякъде малко по-нисък от този на бензина?
                          Нали основния рев е точно срещу дизела, като по-замърсяващ?!
                          Щото по първоначален идеЙ е 'ората работа да вършат с него, а не да бръмчат за личен кеф. Дизелът за земеделски машини, както знаем е (бе?) освободен и по този случай боядисан, за да не се сипва в други МПС.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Хибриди

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            А каква е логиката, акциза на дизела да е навсякъде малко по-нисък от този на бензина?
                            Нали основния рев е точно срещу дизела, като по-замърсяващ?!
                            Основния рев е че едните не могат да си напишат техническите изисквания като хората, другите ги четат като дявола евангелието. И това не защото едните или другите са неграмотни, а защото маркетинговите отдели станаха по-важни от инженеринговите. От евро 5 нагоре изискванията са пълен абсурдистан - и да искаш ябълката да стане круша, тя няма да стане.

                            А за тук изобщо не ми се отваря приказка. Последния път като минавах тераното на преглед по пълната процедура човека ми спомена че на преглед по отношение на димност могат да минат тотални дараци от които аз със скромното ми евро 2 съм на светлинни години.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Хибриди

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              А каква е логиката, акциза на дизела да е навсякъде малко по-нисък от този на бензина?
                              Нали основния рев е точно срещу дизела, като по-замърсяващ?!
                              Дизелът не е ПО-замърсяващ, а е РАЗЛИЧНО замърсяващ. Което по ред причини не беше проблем докато го ползваха само големи, тежки, бавни машини преимуществено извън градовете.

                              После обаче, заради ниската му цена (а тя е ниска заради съображенията на Гагич по-горе) производителите на леки коли се опитаха (и успяха) да навтикат комфортно дизел в леките коли, които се движат из градовете.

                              И почнаха проблемите. Същите азотни окиси които повишават плодородието на почвите и помагат на земеделието, в градовете правят проблеми в дихателните пътища. Фините сажди които на село не са проблем, в градски концентрации правят рак. Намаляването на размерите и форсирането на дизелите усложни и двата проблема. В добавка на всичко автопаркът който подлежи на контрол за тези екзотични замърсители силно се разшири.

                              И където нямаше проблем, взе че се появи.

                              Коментар


                              • От: Хибриди

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                ...
                                А за тук изобщо не ми се отваря приказка. Последния път като минавах тераното на преглед по пълната процедура човека ми спомена че на преглед по отношение на димност могат да минат тотални дараци от които аз със скромното ми евро 2 съм на светлинни години.
                                Преди много, много години имах Рено Лагуна 1,9 дци. След като смених турбина при "газ до дупка" започна да влиза в авариен режим. От официалния дилър Промобил ми казаха, че не може само да се сменя нещо по колата без да се препрограмира. Специално отидох до Сф за манипулацията. Резултата беше отново сервизен режим. След месец ми се обадиха, че имат вариант за мен. Отидох отново, но ме предупредиха, че вече каквото и да свети автомобила няма да влиза в сервизен режим, няма да ограничава гориво нито при максимална скорост, макс. обороти, висока темп., но ще отговаря на Евро 2 за вредни емисии. Оттогава автомобила нямаше проблеми.
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X