Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хибриди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хибриди

    Почти съм готов да се обзаложа, че популацията на контактите (почти) на всеки ъгъл ще изпревари с няколко обиколки популацията на електромобили и плъг-ин хибриди.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Хибриди

      Всъщност при добра организация може да се осигури вечерно зареждане и без гараж. Е, в "комплексите" дето се стрелят за паркоместа е ясно че няма да го бъде.

      Коментар


      • От: Хибриди

        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
        Чистата електричка в условията на София по скоро е еГзотичен гъдел, отколкото практична кола (за физически лица това, дето нямат 2 декара гараж). Като наслагат щепсели на всеки ъгъл - да, може и да е вариант. Ама всеки ден да качвам колата с асансьора до 7-мия етаж, че да я бучна в щепсела - не е вариант.



        Да, в някаква такава посока вървяха и моите мисли. Плъг-ина е хубава опция да си я имаш, ама за момента за основно решение не виждам как ще стане.
        E чак па 2 декара - просто гараж става също! М/у другото това се отнася и за плъгина в същата степен...
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • От: Хибриди

          Тия електокарите са си ок за движение в града .. в този град където има изградени специялни места (баш до инвалидите са) за зареждане, и в тези дето може спокойно да си го бучнеш в контакта без риск некой мангал да ти гепи кабела който си бучнал. Излезеш ли извън града - си става вече не толко далавера, поради леко скопените бензинови двигатели които ги задвижват. Имам съседи с такива, но освен от дома до работа и маалко до бакалията. Всеки един от тях случайно или не има втора кола - не електрическа.

          Коментар


          • От: Хибриди

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Всъщност при добра организация може да се осигури вечерно зареждане и без гараж. Е, в "комплексите" дето се стрелят за паркоместа е ясно че няма да го бъде.
            Нда. Лесно ви е на вас, аристократите. Ела у Дружбай, да си поговорим за добра организация на вечерното зареждане....

            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
            ... просто гараж става също!
            "Просто гараж" в условията на София е лукс above my paygrade. Тва нали в рамките на околовръстното. Аз лично се радвам ако успея да паркирам в радиус от 150 метра от блока, в който живея. Тва в Дружбай, пак да спомена, не в нЕкой баровски южен квартал.
            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

            Коментар


            • От: Хибриди

              Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
              ... в този град където има изградени специялни места (баш до инвалидите са) за зареждане,
              Да ама в София зареждалките не работят. Усвоени са едни пари и толкова.

              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
              Нда. Лесно ви е на вас, аристократите. Ела у Дружбай,
              ... Тва в Дружбай, пак да спомена, не в нЕкой баровски южен квартал.
              Аз само да намекна че в баровския южен квартал където живея наемите са по-ниски от Дружба или Младост.

              Коментар


              • От: Хибриди

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Лексъса струваше с около 40% по-скъпо - нямаше избиване...
                Но както казват колегите - преимуществата на хибрида са другаде...
                За да има мотив някой да си я купи и ползва хибриден автомобил трябва да има някакви преимущества при експлоатацията пред другите МПС-та. Може да не е само, че му е по-евтина за експлоатация, но и свободна лента за движение, осигурено място за паркиране и др. такива. Всеки или почти всеки мисли за екологията стига това да не му бърка в джоба.
                Аз никога не хвърлям опаковка извън място за смет, защото това не ми причиинява големи неудобства и разходи, но като отида да покарам в гората не се втурвам да събирам тоновете отпадъци, че това ми струва време и пари. Аналогично е с МПС-тата: моите МПС-та са изправни с работещи каталитични системи и го приемам за нормално, но не си купувам хибрид, защото ми е по-скъпо.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • От: Хибриди

                  Светльо - имаш преференции - данъка е по-нисък... В града разхода на хибрида е доста по-поносим и т.н.
                  Напълно сериозно обмислях варианта да разкарам Кашкая и да взема някой Приус/Аурис за аналогични пари, основно за в града...
                  Щото Кашкая при движение в района където живея трудно слиза под 13л/100км... Докато Приуса навярно бих го докарал спокойно до под 6л/100км...
                  Данъка на що годе аналогичен по мощност хибрид (Кашкая - 140к.с., Приуса - 136к.с.) - навярно би бил 1/3 - 1/4 от този на Кашкая...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • От: Хибриди

                    Има ли в БГ преференции за данъка на хибридите?
                    13/100 дизел?

                    Има ли полза от хибрид за градси автомобил, който се кара само на къси разстояния по 3-4 к. да отидеш на работа и още толкова да се прибереш. При всяко палене следва изчакване 15-20 мин ако е дизел да стопли и размрази прозорците сутринта и още 10-15 мин вечерта. Преди време имах Лагуна 2 с подгряване на предното стъкло, за 2 мин. го стапляше, но с течение на времето подгряването на стъклата се прецака и тази екстра отпадна. Това на 2 автомобила в семейството.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • От: Хибриди

                      Точно хибридите им е силата в големи градове.С Приус може да изминаваш до 50км.само на ток но само в градтски условия.
                      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                      Коментар


                      • От: Хибриди

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Да ама в София зареждалките не работят. Усвоени са едни пари и толкова.
                        Мога да ти кажа за две, които гарантирано работят, едната съм я монтирал аз. И никакви пари не са усвоени, частна собственост са и дори от тях са на финансова загуба, но се предполага, че им носят и определена имиджова полза освен и че си зареждат техните два електромобила. Има полза и за общината /която предоставя тротоарното място за поставянето/ - придава си по-модерен и екологично ориентиран имидж, заедно с грижата за създаване на инфраструктура за развитието електротранспорта...
                        Последно редактирано от Самодържец; 08-02-17, 10:02.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • От: Хибриди

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          Има ли в БГ преференции за данъка на хибридите?....
                          Ами косвена преференция има... Данъка се изчислява по мощността на ДВГ, а не по обща инсталирана мощност...
                          Което например за Приус, Аурис и т.н. влиза в ниския данък (и още 50% отстъпка) - до 74кВт, въпреки, че общата мощност на автомобила е около 100кВт.. Което ще рече, че например във Варна плащам за Кашкая данък около 260лв, а за Приус/Аурис на същите години бих плащал около 70лв. И то при мощности 140 срещу 136к.с.
                          А 13/100 го прави бензинката 140к.с. Кашкай без да се замисля
                          Дизелака и за него не са непостижими (макар, че обикновено се ограничавам до 12л/100км), ама айде той е с тон по-тежък от Кашкая и със 110к.с. по-мощен...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Хибриди

                            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                            Има ли в БГ преференции за данъка на хибридите?

                            Има ли полза от хибрид за градси автомобил, който се кара само на къси разстояния по 3-4 к. да отидеш на работа и още толкова да се прибереш. При всяко палене следва изчакване 15-20 мин ако е дизел да стопли и размрази прозорците сутринта и още 10-15 мин вечерта.
                            Има полза, точно за градски автомобил, аз всеки ден изминавам минимум 50км в едно 80% градски условия. Ако ми харчи м/у 3 и 5/100 бензин направо ще ми е екстра, като би трябвало половината разстояние да изминавам в електрически режим. Обаче проблема идва от това, че кой знае кога ще ми се изплати разликата в цената м/у това и нещо конвенционално с разход 8 бензин или 10-12 газ. А пък с тези втора употреба примерно в бюджет около 10хил.лв не съм сигурен, че ще им се разберем с батериите и като цяло техниката им.
                            Цяла зима не съм чакал по 20мин. да загрявам и размразявам, чакам най-много 5мин. и то с изкарването от под навеса и затварянето на портала. Като нямаше навес за толкова изчегъртвах стъклата и газ.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Хибриди

                              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                              Мога да ти кажа за две, които гарантирано работят, едната съм я монтирал аз. И никакви пари не са усвоени, частна собственост са
                              Частни може. Аз за общинските говорех. Има няколко и НЕ работят.

                              Коментар


                              • От: Хибриди

                                Най лошото на електричките и на хибридите е,че любимите ни в България втора употреба са с батерии или за смяна,или преди смяна,а са колкото една кола SH.
                                Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                                Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                                Враца

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X