Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хибриди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хибриди

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Не знам как реши че за гориво щяха да отидат само толкова пари. Към момента у нас няма инфраструктура за водород и никой няма да я построи преди водородът да изчезне като вариант. Еле па на село.

    Ако имаше - никакви гаранции няма че щеше да е толкова евтино. Алтернативни горива на ниска цена у нас и сега има - и пак не всички ги ползват.

    Данъците в България нямат диференциална ставка за водород (и едва ли някога ще имат, предвид че никога няма да има такива коли тук).

    Впрочем нямаме и забележима индустрия на която водород или негови прекурсори да са отпадък. Напротив, имаме такива които използват водород. Получават го от природен газ, на цената на природния газ и преработката му.
    Мисля, че такава цена пишеше в статията.
    Ясно ми е, че мойте писания са бледи опити за продължение на "Утопия" и изграждане на комунизЪма.
    А за алтернативните горива, ако всички ги ползваха щяха да бъдат на цена близка до дизела и бензина, така, че добре, че не всички ги ползват.
    И освен, че на село няма водородни станции, няма и ел. зареждачки, затова ще си караме другия глух клон-хибридите...
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • От: Хибриди

      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
      ...И освен, че на село няма водородни станции, няма и ел. зареждачки, затова ще си караме другия глух клон-хибридите...
      Бря, при вас още ли не е открито електричеството?
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • От: Хибриди

        В какво село живееш че няма ток?

        Коментар


        • От: Хибриди

          Ясене, то ток има, ама колко е - един дявол знае...
          На времето в едно близко на селото на s_s1 строшихме полуоска на Шкода 1000МБ,.. И за да се приберем, трябваше да я заварим...
          Знаеш ли какъв проблем бе да намерим пирони вместо бушони (дори и с риск да запалим селото ) - допреш ли електрода на електроженчето, и падаха бушоните на селото
          Питах ги как живеят при такива условия - 'ааа, няма никакъв проблем - то освен за някоя крушка или за радиото, друг ток не ползваме'
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Хибриди

            Ако се вдигне консумацията трайно, ще им направят трафопост.

            Коментар


            • От: Хибриди

              На село електрика има, но явно форума нещо се скапа, че ми затри поста.

              На кратко: Бях си харесал Рено Меган със сменяеми батерии. Очаквах да изградят станции за обмен на батерии и затова все още не съм си купил.

              Харесах си ТеслА. Ама много скъпа, защото в цената и е включена енергията, обслужването и дори зареждане на изоставени теслИ... Да ама отвъд големия оушън. И за да не се чувствам пре*бан не си купувам теслА.

              ПП. В дългосрочен икономически план защо да не карам електричка, ако ми е по-изгодно.
              Но засега все още разчитам на допотопните Д.В.Г.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • От: Хибриди

                Електрическите ще останат задълго.

                С една подробност: до няколко години ще се произвеждат автономни, а след още известно време ще започнат да забраняват ръчното шофиране по някои пътища.

                Коментар


                • От: Хибриди

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Ако се вдигне консумацията трайно, ще им направят трафопост.
                  То така разправят и за пътищата - ако се вдигне трафика, ще построим магистрала.... Пък не мислят, че трафика бяга от района и го заобикаля точно защото няма магистрала
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • От: Хибриди

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    То така разправят и за пътищата - ако се вдигне трафика, ще построим магистрала.... Пък не мислят, че трафика бяга от района и го заобикаля точно защото няма магистрала
                    Има малка, но съществена разлика - материалният интерес.

                    Коментар


                    • От: Хибриди

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      ще започнат да забраняват ръчното шофиране по някои пътища.
                      Със сигурност няма да са български .
                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Ако се вдигне консумацията трайно, ще им направят трафопост.
                      Ще направят друг път . Добре че излязоха инверторите щото със стария трансформаторен електрожен гасех телевизорите на комшиите .
                      Последно редактирано от sek.1; 30-08-16, 17:16.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Хибриди

                        Меган с батерии - да не е Зое?

                        Коментар


                        • От: Хибриди

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Може. Но икономия няма да видиш.
                          Как?
                          пп Едва ли ги правят заради моята икономия, по-скоро се гонят някакви стойности в някоя голяма таблица.

                          Коментар


                          • От: Хибриди

                            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                            При (за съжаление зачезващите) хибриди гонещи допълнителна мощност - режимите на намеса на електрото са други.
                            aaa не, обратно - станаха/ще станат модни...
                            примери доста... може да са още като Антарески папагали - жлезите на антарески папагал, забодени на малки клечици, са отвратителен, но много търсен деликатес, поднасян на коктейли, и затова богатите идиоти са готови да платят куп пари за тях, когато искат да впечатлят други богати идиоти...
                            но се въдят...

                            Последно редактирано от ivied; 23-09-16, 00:45.

                            Коментар


                            • От: Хибриди

                              Не мога да повярвам - "Clean up parking sensors" : )

                              Коментар


                              • От: Хибриди

                                Какво те учудва? При мен редовно ми го дава на автомивката ако докато маневрирам водоструйката удари датчика....
                                При съвременните автомобили (и без да са хибриди) има сума ти такива съобщения... При мен има съобщение и да си изчистя челното стъкло (без майтап )...
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X