Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хибриди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хибриди

    Първоначално публикуван от vento5 Преглед на мнение
    Защо?
    Да не би зареждането да е за 10 мин?
    Да не би станциите за зареждане да са под път и над път?
    Все още е рано според мен. Вероятно първо електричките-таксита ще се наложат в центровете на големите градове в Европа.
    Точно на теб ли да ти кажа че във Ванкувър от поне 7-8 години повечето таксита са си Примус хибриди .
    Не се сещам у твое село какви са такситата ама то е доста по малко градче.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • От: Хибриди

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Виж ги колко време седят по стоянките - само един разклонител им трябва от близкото ел. табло.
      Е точно така не може, защото си е чиста кражба. Трябва да се направи система за зареждане и за заплащане на ел. енергията. А за това си трябва единна концепция за развитие на ел. автомобилите, трябва си време, трябват си и пари, много пари и ако искаме да стане по-бързо трябват още повече пари.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • От: Хибриди

        Е нали съвременните "електрички" минавали по 400 км на едно зареждане. В града с 40км/ч средна скорост са 10 часа работа и то ако кара нонстоп Значи сметката излиза.
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • От: Хибриди

          Абе те минават 400км с едно зареждане, ама карай със 120-130км/ч по магистрала в Швеция или Норвегия и ще изпревариш повече 'ТеслИ' отколкото тук - ладички
          Всеки с електричка кара икономично с 90-100км/ч, че да успее да стигне за където е тръгнал Настъпи ли газта, и може да остане някъде между контактите
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Хибриди

            Е тука не се ли говореше за таксита , какви магистрали ?
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • От: Хибриди

              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
              Е точно така не може, защото си е чиста кражба.
              Не съм казал че няма да има система за плащане. Но тя може да се направи проста и лесна. Е, сигурно не от първия път.

              Коментар


              • От: Хибриди

                Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                Е тука не се ли говореше за таксита , какви магистрали ?
                Въпроса е, че няма да изкара една смяна... Климатици, вентилации, фарове ще си работят... И при електричките пробега е нещо относително
                Като добавиш към това и броя цикли, които издържа батерията, и то май излиза, че електрическо такси трудно би издържало 2-3 години без основен ремонт (т.е. подмяна на акумулатор)..
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Хибриди

                  Тук държат около 5 или поне това казват бакшишите с приусите
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: Хибриди

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    Тук държат около 5 или поне това казват бакшишите с приусите
                    Приуса мисля, че изкарва на ток до 50 км, после на бензин.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • От: Хибриди

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Въпроса е, че няма да изкара една смяна... Климатици, вентилации, фарове ще си работят... И при електричките пробега е нещо относително
                      Като добавиш към това и броя цикли, които издържа батерията, и то май излиза, че електрическо такси трудно би издържало 2-3 години без основен ремонт (т.е. подмяна на акумулатор)..
                      Искаш да кажеш, че цитирания пробег е при положение, че никоя друга система не работи в автомобила ? Ако така , дали няма да ги спукат от дела в по-белите държави ?
                      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                      A1+

                      Коментар


                      • От: Хибриди

                        Не... Искам да кажа, че пробега е сметнат 'при идеални условия'... Всяко излизане от 'идеалните условия' намалява драстично пробега...
                        Това, че на колата ти пише 'градско' 9л/100км а тя гори 15 дали е повод да ги спукат от дела по белите държави ? Почнаха да мрънкат да се промени методиката за смятане на разхода чак когато се разбра, че дори и за 'идеалните тестове' са настроили компютрите да подават лъжлива информация... И въпреки това май няма съдебни искове конкретно заради 'несъвпадащ разход' - т.е. пробег с резервоар...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Хибриди

                          Аз съм чел ( вярно в интернет ) за дела за несъответстващ разход. Ама електричката я рекламирата така . Даваш едни пари и се возиш едни километрси с едно зареждане.
                          Както и да е .
                          Ще питам с Терсла-та колко прави градско с едно зареждане , после ще го питам ис електрическото БМВ колко прави, та ще имаме информация от източника, само да го засека
                          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                          A1+

                          Коментар


                          • От: Хибриди

                            Пробегът на всичко намалява при излизане от идеалните условия и електрическите са даже по-устойчиви. Разликата е в условията на зареждане. Тесла С може да си я представи човек с 35л бензинов резервоар. Колите в този клас обикновено имат 50-80л.

                            Коментар


                            • От: Хибриди

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              .... Разликата е в условията на зареждане. Тесла С може да си я представи човек с 35л бензинов резервоар. ...
                              Към това добави и 'зареждане през шланг с диаметър на система за кръвопреливане'
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Хибриди

                                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                                Точно на теб ли да ти кажа че във Ванкувър от поне 7-8 години повечето таксита са си Примус хибриди .
                                Не се сещам у твое село какви са такситата ама то е доста по малко градче.
                                и тук са хирбриди, и затова ми стана интересно защо Ясен не вижда смисъл от тях. Въпросите ми бяха към неговото мнение.
                                Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                                Lexus LS430

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X