Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
    мхм, мхм и зелени човечета....
    Прав е търтьо.. На браво 1.9td карето беше 50 кинта а на jtd 105.. големите мотори са с по-яки чаркове..

    Коментар


    • #62
      От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

      Прочетох доста глупави и неверни мнения на хора от форума,които никога не са имали или не са карали ALFA 159.Аз си я купих
      през 2006 година ,колата беше на 3 месеца на 13000км.Беше абсолютен хит като визия по улиците на България.Карах я до 2012 година и не съм имал никакви проблеми с нея.Навъртях и 92000км и я продадох миналата година защото ми дадоха хубави пари за нея.Още съжалявам.Моята беше 1.9 jtdm 150кс. и въпреки голямото си тегло вървеше супер.Доколкото влизането в завой и стоенето на пътя няма такава кола от тоя клас в заводски вид да се справя по добре.Карал съм я на MAX от България до Германия и обратно и даваше 8,0 среден разход.Като с колегата пътувахме винаги през ноща и след Ниш я караме с колкото може да дигне.Сегашната ми кола е BMW E61 525 -2009г и мога категорично да твърдя че върви по малко,дава повече ядове и не кефи колкото Alfata.Замислям се да си купя пак Алфа 159ti комби автомат.
      JEEP WRANGLER TJ 4L., tel. 0888408146

      Коментар


      • #63
        От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

        Доста време си бил собственик на тая красота..Какво си ремонтирал по нея?
        6 години да експлоатираш италианско возило в България си е рекорд..Дай по-конкретно..

        Коментар


        • #64
          От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

          За 6 години и 92000км съм сменял масла и филтри на всеки 20000-22000км.Масло задължително Selenia WR- 5/40,дават и че трябва да се сменя на 30000км но аз го првих по рано.Смених феродов и притискател диск когато колата беше 90000км-Valeo около 360-370 комплекта.Маховика и лагер помпата не бяха мръднали.Смених един път предни дискове на около 60000км-Zimerman около 200лв.но не ги препоръчвам.За тези километри смених два пъти предни и един път задни накладки,агренажния ремък+всички ролки на около 60000км-общо 300-350лв оргинални от официалния вносител.Ремака и ролките бяха перфектни но му дават че трябва да се смени на всеки 100000км или три години което първо настъпи.Неприятния дефект който даде на 52000км беше колектор блокирала клапа/пеперуда/и колата влезна в авариен режим,а беше излезнала преди един месец от гаранция -около 1180лв колектор + Егр моторче оргинални.Смених преден долен носач 550лв оргинален,но причината за смяната беше в мене влезнах с 120км в голяма дупка и изкривих джантата и скъсах масления тампон на носача.На около 90000км преницата се разтропа и си помислих че всичко е леш но се оказа само лява биалетка-40лв,даже поръчах два горни предни носача бяха по около 290лв оргинални и едвам отказах поръчката.Ходовата част на 159 е невероятно здрава за Алфа и няма нищо общо с здравината на останалите модели на марката.Мога да твърдя че е по здрава от на много немски прехвалени марки,а съм имал почти всички различни модели.Друго нищо не съм сменял.Доста неприяно е че не държи цена,но това е когато се купува нова и се продава впоследсвие.Мойта я купих за 24000евро на 3 месеца а е била 37400 нова,и я продадох с много късмет за 18500лв миналата година в супер състояние,а имаше и по 13000-14000лв да се продават.
          Последно редактирано от kgs159; 29-07-13, 00:31.
          JEEP WRANGLER TJ 4L., tel. 0888408146

          Коментар


          • #65
            От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

            Разкошен автомобил имащ нещастието да попадне в ръцете на ФИАТ. Факта с обезценяването е достатъчно показателен, вече ги има и за 8 хиляди лв. За щастие с последните си зверчета легендата май се завръща.

            Коментар


            • #66
              От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

              Аз карах една 147-ца 1.9jtd ...ммм 5 години.
              Ами мотора като цяло е сполучлив и грижи не съм имал, като се вземе предвид, че за тия 5 години съм въртял по няма 10к на година. Не бих се оплакал и от електроника, че и там нищо почти нищо не съм сменял, един соленоид дето управлява вакума на турбото сменях. Ама виж за окачването ... ами кекаво си е (кажи речи са с еднакво окачване със 159) и често се налагаше смени на разни носачи и т.н. Като аз съм и внимателен шофьор и не се бухам в дупките (до колкото може), предимно извънградско и пак окачването сдаваше багажа бързо. Общо взето при смяна на масло имаше и нещо по окачването .

              Съединителя замина на 200к, колко реални са били не знам, като я взех беше на 160к, та и там за смяна на диск и работа към 600 и малко (Валео ли беше, абе по-скъпия) и малко след това я продадох/баретеросах.
              Частите наистина не са много евтини, но за сметка на това по-често ти трябват . Взех я за 10 хил. и я дадох за 3 хил. - за 5 години.
              Като цяло от към двигател не мога да се оплача, да не кажа че рядко съм вдигал капака, че и нивото на маслото ми го показва вътре (не го пипаше грам), возията леко дървена, ама нали са със спортен дух , като разход гориво около 5/100 дизел, ама това кекаво окачване все нещо ще потропва и ме дразнеше.
              Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
              И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
              вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

              Коментар


              • #67
                От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

                От към ходова част 147-ца е по-слаба.И 156-та не се слави с безпроблемно окачване, а 166-ца е друга бира и то при положение че е по-тежка.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • #68
                  От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

                  Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                  а 166-ца е друга бира
                  Верно е друга бира. Цената на задното оТкачване е съпоставима с тази на колата
                  Тва ако се прави като хората де.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #69
                    От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

                    Лично моя Алфа не съм имал, но съм карал и правил. За сметка на това съм имал няколко Ланчи и съм бил относително доволен. Голяма част от писанията за италианските и френски коли са откровени глупости. Факт е обаче и това, че от доста време отказвам да притежавам неяпонска кола. А не е като да нямам километраж...
                    Новите автомобили, до един са лайна, сътворени за кратък, но вълнуващ живот. Вече не е въпрос на марка а поколение "автомобил".
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #70
                      От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

                      Към аФтура на темата- хвърли едно око на брера-та, по-голяма гъзария са. Иначе са едно към едно с 159-ките.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

                        Готина е, да.. Но ми трябва голяяяям багажник!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

                          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                          Лично моя Алфа не съм имал, но съм карал и правил. За сметка на това съм имал няколко Ланчи и съм бил относително доволен. Голяма част от писанията за италианските и френски коли са откровени глупости. Факт е обаче и това, че от доста време отказвам да притежавам неяпонска кола. А не е като да нямам километраж...
                          Новите автомобили, до един са лайна, сътворени за кратък, но вълнуващ живот. Вече не е въпрос на марка а поколение "автомобил".
                          Да, откровените глупости продължават....:

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Верно е друга бира. Цената на задното оТкачване е съпоставима с тази на колата
                          Тва ако се прави като хората де.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • #73
                            От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

                            Имах удоволствието да карам първата такава кола в България. Беше ни служебна. 159 JDTm, 150 коня. Впечатленията ми са следните:
                            до 50 000 км, колата се държеше прекрасно. Никакви проблеми. На 50-тина хиляди се появиха някакви проблеми с дюзите. Каране на принципа - колкото може.
                            Външен вид, прекрасен, агресивен. Следствие - смяна на крушка на габарит 3 часа, от които 2 часа търсене на някой с малка ръчичка.
                            Вътре - дизайн много красив, функционална и удобна. Тясно задно пространство, ужасно малък багажник (версията беше седан).
                            Пътно поведение - уникално стабилна (особено за Италиански автомобил)
                            Мощност двигател - напълно достатъчен. Неудобство при градско движение. При потегляне иска повече газ.
                            Скоростна кутия - доста странна. Невъзможно бързо сменяне на предавките. Необходимо е изчакване. Не зная дали само при нашата беше така...
                            Разход - много добър. До колкото си спомням извънградско спокойно каране - около 5, нервно - около 7. Градско 7-9/100

                            Лично моята оценка е положителна, въпреки недостатъците. Разбира се при покупка на такава кола, сериозен сервиз, в който знаят какво правят е задължително условие.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

                              Значи някъде, там където правят коли, един слънчев ден решават да тестват колите по пътищата за които са проектирани.
                              Трудното е да намерят някой по-скапан път за да я тестват там. Все пак намират, но той е по-хубав от Цариградско шосе.
                              Накрая казват о.к. точна е и я пускат на пазара.
                              После тези коли идват тук и изпадат в шок, когато всички ги изцепват яко на северната дъга на околовръстното или други междуселищни пътища.
                              И започват изводи, че колите не са здрави в шасито, двигателя не бил изчислен и други такива заключения.
                              Един човек, дори гений в техниката и сервизното обслужване, не може да се сравнява с огромната мощ на творческите екипи към заводите производители.
                              Затова винаги съм се чудил, как въобще някой има самочувствието да търси недостатъци по колите и да дава съвети как да се подобрят.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

                                Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                                Значи някъде, там където правят коли, един слънчев ден решават да тестват колите по пътищата за които са проектирани.
                                Трудното е да намерят някой по-скапан път за да я тестват там. Все пак намират, но той е по-хубав от Цариградско шосе.
                                Накрая казват о.к. точна е и я пускат на пазара.
                                После тези коли идват тук и изпадат в шок, когато всички ги изцепват яко на северната дъга на околовръстното или други междуселищни пътища.
                                И започват изводи, че колите не са здрави в шасито, двигателя не бил изчислен и други такива заключения.
                                Един човек, дори гений в техниката и сервизното обслужване, не може да се сравнява с огромната мощ на творческите екипи към заводите производители.
                                Затова винаги съм се чудил, как въобще някой има самочувствието да търси недостатъци по колите и да дава съвети как да се подобрят.
                                Ша мъ прощаваш, но някои автомобили понасят описаното от теб безропотно и след 20-тата си година, пък също са проектирани за хубави пътища...Други са леш още в ранната си младост. (мъртвородени).
                                Последната ми италианска кола замина с КЕФ на ход към скрапа преди няколко месеца. Синът ми, който я ползваше още не може да се накефи на ПО-СТАРИЯ японски автомобил.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X