Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

    Даам, винаги има хора фанатици на дадена марка. И хора, които мислят, че е само от потдръжка. А истината е, че има добре направени коли и не толкова сполучливо направени/мислени.
    От подръжка-, ОК, предлагам ви да си вземете малък Мерцедес дизел с Лукас помпа и да му запалите една свещ за здраве. Да, сигурно има хора карали с години без проблем, тук обаче говорим за вероятност да тресна по начин, че да те извади от джобовете.
    Не съм роб на марки и на железа. Не се и втелявам много. Има обаче добър избор и рискован избор. Има хора, рискуват заради гъзарийките, заради вида, за да се изфукат... това си е личен избор. Темата обаче е- колко, статистически погледнато, е вероятно, това нещо да ти скъса джоба. Останалото е субективно и всеки си пати/печели от избора.
    За това колко върви една кола- познавам две сестри, и двете карат всеки ден, и карат добре. На едната колата е 5 пъти по-мощна. И като си ги разменят, всяка вика "това не става за каране". Та кой на каквото е свикнал...
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #47
      От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

      Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
      Да разбирам ли, че гореспоменатите влизат в "постоянни болежки"?
      Не са постоянни болежки, вземи например съединителя.По принцип съединителите им са издръжливи, но се предполага че при кола втора ръка ресурса му е на привършване и най-вероятно на тебе ще се падне да го сменяш.Турбината и тя си има даден ресурс, с променлива геометрия е, и не са рядкост случаите на счупено турбо(та то се случва и на нови коли).При съвременните дизели помпите за високо налягане и инжекторите са особено чувствителни и скъпи части, масово дават дефекти дори в страни с висококачествени горива....По принцип италиянските дизели са едни от добрите, но не можеш да знаеш кога ще ти излезе скъпоструващ проблем.Но тези проблеми се срещат при всички марки автомобили(нормално е, все пак поддоставчиците са едни и същи глобални компании).Например на моята алфа термостата й струваше 270лв, а смяната му е, как да кажа - стегаш на менгемето ръцете на монтьора, пребиваш му пръстите със силиконовия чук и чак тогава го пускаш да работи....та мисълта ми е, че не е като да си купиш термостатче за 15лв, да развиеш три леснодостъпни болтчета и да си в играта.Една качествена подгревна свещ е 35лв, а се случва да изгарят и при мен бяха 5 броя.Аз лично колата си я продадох, когато съединителя ми започна да притриса и мотора вече беше уморен(защото италиянците преди мен много не са влагали в поддръжка), но със стегната ходова част и изрядна спирачна с-ма.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • #48
        От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

        5 стинки - 2.4 и 1.9 харчат еднакво ма не вървят еднакво.
        Има защо да се вземе по-големия мотор.
        А и още нещо, 2.4 вземи който е с повече от 200 кс, щото тоя стария е леко сбъркан.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #49
          От: Re: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

          Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
          Аз съм карал такова за малко, беше с големия дизел/май 2.4/ и предно предаване. Има 3 плюса - добър външен вид, ниска цена на старо и много екстри. Пътното поведение беше ужас, хем вози гадно, хем не можеше да тръгне с толкова много нютони на предните гуми. Двигателят теглеше добре над определени обороти, но имаше огромна турбодупка. Автоматикът превключваше изключително бавно, даваш газ на кикдаун, броиш до 3 и чак тогава тръгва.

          Момчето се беше изръсило една торба да я купи нова и я продаде за под 20х лева, а беше на 50-60 хиляди километра. Интересното е, че после пак си взе Алфа Дет са вика, такава кола се купува със сърце.

          Аз лично за здравината нищо не мога да кажа, но като кола не ми хареса.
          Петака и огромна турбо-дупка,ммм някак си не се връзва, по-скоро автоматика не й е подхождал.Тоя петак си мечка и тегли здраво и от по-ниските обороти, моя беше втората генерация 141 коня, с различен софтуер от 136 коньовия.Има и вариант 175, 200 и при 159туризмо интернационале и 210 коня в комбинация и с двойно предаване с торсен диференциал и шестстепенна кутия.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • #50
            От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
            Даам, винаги има хора фанатици на дадена марка. И хора, които мислят, че е само от потдръжка. А истината е, че има добре направени коли и не толкова сполучливо направени/мислени.
            От подръжка-, ОК, предлагам ви да си вземете малък Мерцедес дизел с Лукас помпа и да му запалите една свещ за здраве. Да, сигурно има хора карали с години без проблем, тук обаче говорим за вероятност да тресна по начин, че да те извади от джобовете.
            Не съм роб на марки и на железа. Не се и втелявам много. Има обаче добър избор и рискован избор. Има хора, рискуват заради гъзарийките, заради вида, за да се изфукат... това си е личен избор. Темата обаче е- колко, статистически погледнато, е вероятно, това нещо да ти скъса джоба. Останалото е субективно и всеки си пати/печели от избора.
            За това колко върви една кола- познавам две сестри, и двете карат всеки ден, и карат добре. На едната колата е 5 пъти по-мощна. И като си ги разменят, всяка вика "това не става за каране". Та кой на каквото е свикнал...
            Прав си, има модели при които статистически риска е по-малък, лошото е че и сега при колите всичко е на партиди, като едно време при съветските коли, а от коя партида ще нацелиш няма как да знаеш дори когато отидеш при дилъра в автосалона, особено когато става въпрос за съвсем пресен модел, непреболедувал детските си болести.

            И едно допълнение за разхода, видях че колега по-нагоре го е споменал.Както казах моята беше 166 с големия дизел и ръчни скорости.Извънградско с постоянна скорост и скорости около 120км/ч разход около 5-5,5л в зависимост от пътя, качеството на нафтата и натоварването, до към 6.Със 180км/ч твърдо 7.5л.Производителя и даваше, ако не греша, 230км/ч максимална скорост - правеше ги без проблеми преди да се умори мотора, но тогава не ми стигаше концетрацията да се занимавам с разхода.И сега идва тежкото - градско по празници без задръстванията 10 на сто, в задръстванията 12, а в големите задръствания в годините 2006, 07 и 8-ма понякога е стигал и до 13,5-14л.
            Последно редактирано от Самодържец; 28-07-13, 19:35.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • #51
              От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

              Да, всичко е на партиди и дори мечоците и vw издават багажа..Сега съм с w203 комби и без да лъжа за три години съм платил 70 лева части+ремонт, без консумативите, ама бащата изрева жестоко с неговата кола, пак мечок..
              Наскоро един турег издуха двете турбини..
              Така, че марката вече не е от голямо значение вече.. Преди време бях в дарс ауто Бургас и доста нови, ама нови, все сериозни машини бяха пръснати на съставни части..
              Та, всичко ново вече не е това, което беше и за това питам за редовни болежки..
              Търтьо, за конските сили не си прочел какво съм писал

              Коментар


              • #52
                От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

                Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
                Търтьо, за конските сили не си прочел какво съм писал
                Прочетох, просто що се отнася до Алфа Ромео не си прав.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #53
                  От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Прочетох, просто що се отнася до Алфа Ромео не си прав.
                  Защо? Какво му има на 1.9 120 или 150 кс?

                  Коментар


                  • #54
                    От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

                    Нищо му няма, просто не е за тая кола.
                    Като цяло е слаб за купето - от там повишен разход и износване, които не ти се компенсират от разликата в цената на обслужването в сравнение с 2.4
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #55
                      От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

                      Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
                      Да, всичко е на партиди и дори мечоците и vw издават багажа..Сега съм с w203 комби и без да лъжа за три години съм платил 70 лева части+ремонт, без консумативите, ама бащата изрева жестоко с неговата кола, пак мечок..
                      Наскоро един турег издуха двете турбини..
                      Така, че марката вече не е от голямо значение вече.. Преди време бях в дарс ауто Бургас и доста нови, ама нови, все сериозни машини бяха пръснати на съставни части..
                      За 203-ка си извадил късмет без ремонти.Лично за мен 159-ката, особено във вариант спорт вагон е по-добра, в интериора, макар и тясна е горе-долу една класа над 203-ката, пътното й поведение макар и с предно предаване е по-директо, за комфорта на возене в зависимост от гумите, бих казал че ми допада повече от на бенца.Аз бих избрал алфата, не крия че ги харесвам, но и не съм истински алфист.При мен е професионално изкривяване и не мога да се пристрастя лесно към дадена марка.В момента карам опел, защото ми е най-изгодно да не го жаля и ми е работен кон, това което една алфа не може да бъде, а и ми е жал за алфата при наще условия.А иначе то в момента и без вседеход съм останал, нищо че съм член на форума у гората маам пеши, ма то света обедня та аз ли няма да обеднея...
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • #56
                        От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Нищо му няма, просто не е за тая кола.
                        Като цяло е слаб за купето - от там повишен разход и износване, които не ти се компенсират от разликата в цената на обслужването в сравнение с 2.4
                        Не съм съгласен - виж например кои модели на опел са с този мотор, примерно вектра ц комби, зафира...и те не са по-леки от 159-ката.Но и аз като теб му препоръчвам петака - като ще е гарга да е рошава!
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • #57
                          От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

                          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                          Не съм съгласен - виж например кои модели на опел са с този мотор, примерно вектра ц комби, зафира...и те не са по-леки от 159-ката.Но и аз като теб му препоръчвам петака - като ще е гарга да е рошава!
                          Да, то Зафирата и Алфата се карат еднакво, мхм

                          Има една чудесна 159 СВ 4х4 в Русе - да ходи да отнася
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #58
                            От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Има една чудесна 159 СВ 4х4 в Русе - да ходи да отнася
                            Прати ми линк.
                            Мога да я огледам и да ти я нарисувам цветно. Особено за удари, боядисванки, маскирания- аз съм твоя човек. А и кой бяга от една торта
                            На сърбела майката му е чесането.
                            Борислав Борисов Русе О885 О37815

                            Коментар


                            • #59
                              От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

                              Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
                              Прати ми линк.
                              Мога да я огледам и да ти я нарисувам цветно. Особено за удари, боядисванки, маскирания- аз съм твоя човек. А и кой бяга от една торта
                              http://www. cars.bg/c317160

                              Те я кошницата. Не била спорт вагон - нещо съм се объркал.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #60
                                От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Като цяло е слаб за купето - от там повишен разход и износване, които не ти се компенсират от разликата в цената на обслужването в сравнение с 2.4
                                мхм, мхм и зелени човечета....
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X