Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Популярно за болтовете и гайките

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Популярно за болтовете и гайките

    Първоначално публикуван от nakatasan Преглед на мнение
    Стругари съвестни, които си разбират нещата има във Варна, не го отричам. Ама има един тънък момент. Все пак те не струговат, а машината. Та на стругът като му бие универсала, защото е мой набор и е извлачен от някъде след 1989 г от някой завод (само предполагам, не искам да обиждам никой), дори новозакупени да са, вече не са първа младост. При такава техника има един характерен проблем, защо не се ремонтира мога да гадая. Казва се биене в универсала. Та като се сложи гайката да се изправи конуса, настрои се коректно ъгъла и се почне със струговането, ама универсала, който захваща гайката си ходи на където си иска, конусът се получава "едно към гьотере"... За това казвам, че читав стругар няма.
    И на най-биещия универсал не е проблем съвсем прецизно да се извърши тая операция.Чувал ли си думата дорник?А?
    Ама пък най-лесно е да се пишат глупусти.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • От: Популярно за болтовете и гайките

      Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
      И на най-биещия универсал не е проблем съвсем прецизно да се извърши тая операция.Чувал ли си думата дорник?А?
      Ама пък най-лесно е да се пишат глупусти.
      Аз съм чувал, ама прословутия стругарин дали я е чувал и дали му се занимава с нано технологии? Или аз съм куция или все попадам на по-куци от мен, които гледат да прилапат парите, да осерат всичко и извършат по най-лесния начин за тях, без да се хабят.

      Коментар


      • От: Популярно за болтовете и гайките

        Щом пишеш, че във Варна има читави стругари дето си разбират от работа, защо не ходиш при тях ами ходиш при тия дето само гледат да ти вземат парите?
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • От: Популярно за болтовете и гайките

          Не знам дали е публикувано, ама повторението било майка...

          http://www.auto-tests-service.de/Ser...schrauben.html
          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

          Коментар


          • От: Популярно за болтовете и гайките

            Някой ползвал ли е титаниеви гайки?
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Популярно за болтовете и гайките

              Преди десетина дни сменях гуми и във връзка с темата, реших да проверя колко са стегнати бурмите на колелетата. По горния справочник, трябва да са на 110 нютона. Ще повярвате ли, че динамометричен ключ, поставен на 240 нютона, не може да ги мръдне!
              Развих с помощта на дълга търба и ги завих на 110. Сега ще чакам момента, в който некое колело ще подава сигнал за изпреварване.
              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

              Коментар


              • От: Популярно за болтовете и гайките

                Виж какво ще ти покаже ключа на развиване след някой ден. Ако са алумин може и по- скоро. Иначе тия пичове са по крайностите, за щастие рядко оставят недозатегнати.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • От: Популярно за болтовете и гайките

                  А някои ключове на развиване не щтракват ...
                  ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                  Коментар


                  • От: Популярно за болтовете и гайките

                    Привет, отчаян съм от наличните крепежни елементи. Търся си болтове с фланшова глава и никъде няма. А по колите моторите все такива. Има ли някаква причина да ги няма в търговската мережа?
                    Вие как се сдобивате с такива, ако загубите оригиналните по някаква причина

                    Коментар


                    • От: Популярно за болтовете и гайките

                      Итт, евроболт. Препоръчва м вторите
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Популярно за болтовете и гайките

                        първите са поводът да напиша, този отчайващ пост. За района на София става въпрос. Вторите са по-добре заредени, но нямат М10х1.25 (т.н. ситна резба) с фланшова глава

                        Коментар


                        • От: Популярно за болтовете и гайките

                          Първоначално публикуван от dexter_lab Преглед на мнение
                          първите са поводът да напиша, този отчайващ пост. За района на София става въпрос. Вторите са по-добре заредени, но нямат М10х1.25 (т.н. ситна резба) с фланшова глава
                          Преди тук във форума имаше колега от Пловдим мисля, шеф или собствник на голяма фирма за крепежи, той ми издири едни болтове които посмъртно нямах шанс да намеря, за торсионите на Фероза, цена и качество - бяха супер.

                          ИНОКС мисля му беше ника.

                          Аз бих проверил Вюрт, в София от тях си купувах хубави неща и поне имат огромни каталози освен цената друг недостатък нямат, според мен
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • От: Популярно за болтовете и гайките

                            Еми от вторите съм купувал М12x1.5 (пак ситна резба), и фланшови болтове, и фланшови гайки. Гайки точно такива купувам редовно.

                            Няма как да имат всичко. Не и при нашия пазар. Когато частта си има парт номер, ако я няма по магазините си я поръчвам като автомобилна част. По-скъпо е, ама това е положението. Ако пък е много бройки - поръчвам от чужбина.

                            Японците например по електронни (и не само) изделия имат страхотни болтове с шйба, която не се маха, а си стои на болта и когато го отвиеш. Такова до сега тук не съм открил никъде. Отделно дето самите болтчета са доста качествени и като изработка, и като покритие. Поръчах си от чужбина, съответно. Май от Полша.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Популярно за болтовете и гайките

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              ...Японците например по електронни (и не само) изделия имат страхотни болтове с шйба, която не се маха, а си стои на болта и когато го отвиеш. Такова до сега тук не съм открил никъде. Отделно дето самите болтчета са доста качествени и като изработка, и като покритие. Поръчах си от чужбина, съответно. Май от Полша.
                              Водеха ги винт с шайба, като опция, с федър шайба, за машинен монтаж. Заради последното, конструкцията е такава, че шайбата да не изпада от винта.
                              От ТМЕ ли си купувал такива?
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • От: Популярно за болтовете и гайките

                                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                                От ТМЕ ли си купувал такива?
                                Май да, но не съм 100% сигурен. Беше преди около 2 години.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X