Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Популярно за болтовете и гайките

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Популярно за болтовете и гайките

    Първоначално публикуван от koko_s Преглед на мнение
    Само където тези скоби държат чашката на карето на място в засечката на пинъона (което не пречи да има скъсани )
    Именно. Скобите и болтовете в случая държат единстено карето да не изскочи. Нямат отношени към въртящия момент. То и на обикновен кардан като видиш дебелината на външния край на ушите пак е така. Ама там усилието е никакво
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Популярно за болтовете и гайките

      Здравейте, раздвижим темата като попитам удачно ли е да слагам болтове от неръждаема стомана клас А2 70? Болтът е М8. Ще държи тампона на макферсона към купето. На тампон са по 2 бр.
      Поздрави

      Коментар


      • От: Популярно за болтовете и гайките

        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=82650
        Гледай таблици, нютони... .
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • От: Популярно за болтовете и гайките

          Еййй, ще затриете хубавата тема! Я да ми живнете малко , че е много интересно за четене.
          Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

          Няма вече Диско,няма вече Pinz...

          Коментар


          • От: Популярно за болтовете и гайките

            Здравейте, бих желал да попитам, ако можете да ми отговорите.
            Автомобилът ми е с гайки и е ползван със стоманени джанти. Гайките са конусни, но от ръба на стоманената джанта, са се протрили и и има леко захабяване. Намерих си лети джанти, които също са за конусни гайки. За пробата като ги сложих уплътниха добре, но не съм карал така да пробвам, защото ще ги боядисвам, че имат малко забележки.
            Питанката ми е това "изяждане" на самата гайка ще навреди ли на алуминиевата джанта? боя се да не се саморазвият и да стане голям проблем. Като цяло гайките като им е здрава резбата подлежат ли на смяна? От къде да си купя читави гайки за алуминиевите джанти, ако тези няма да станат? Гледам из интернета, доста са скъпи, ама такива неща не бих си купил от интернет.
            Роздрави

            Коментар


            • От: Популярно за болтовете и гайките

              Гайките за саморазвиване няма да се развият ама ще повредят конусната част на гнездата в джантата при затягане защото нямат вече равна част и образувалите се малки федери ще се вдълбаят. Според мен няма нужда от нови гайки иди при стругар/който си разбира от работата/ и оправете конусите.Не вярвам да са толкова много повредени,че след отнемане на материала да опрат болтовете в дъното на гайките.При покупка на нови трябва много да внимаваш защото на пазара има какво ли не и все с претенции за оригинал пък даже и документи дават.

              Коментар


              • От: Популярно за болтовете и гайките

                Аз и стругар трудно мога да намеря, който да си разбира от нещата... Не съм ги гледал всички гайки как са и колко са износени, ама забелязах, поне една, че има такъв ръб.
                Поздрави

                Коментар


                • От: Популярно за болтовете и гайките

                  Що така няма стругар дето да свърши работа. Таз порода"разбиращ стругар" при Вас да не е записана като изчезваща в Червената книга.
                  Щом има една гайка ще има и други поразени-дано не съм прав,а пък ако няма значи си късметлия.

                  Коментар


                  • От: Популярно за болтовете и гайките

                    Повечето гайки са с конус на 60 градуса. Но и да е различен градуса, за средно читав стругар е елементарна задача да направи съответния конус.
                    Ако и във Варна няма средно читави, та и по-калпави стругари...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • От: Популярно за болтовете и гайките

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Повечето гайки са с конус на 60 градуса. Но и да е различен градуса, за средно читав стругар е елементарна задача да направи съответния конус.
                      Ако и във Варна няма средно читави, та и по-калпави стругари...
                      Сериозен въпрос в контекста започнат от колегата - как се мери конуса на болт и на джантата за нуждата от напасване на болт и легло в джантата, резбомери имам, конуса ми е болката?

                      Видях се в чудо да си купувам секретни болтове, които не ми пасват на возилото, нищо, че пише гаранции и сертификати и т.н.
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • От: Популярно за болтовете и гайките

                        Меренето е ташак. Поне на поизносени детайли.
                        Търсиш сервизна информация, там си пише всичко.

                        Но все пак-от нета може да си разпечаташ транспортир, изрязваш търсения ъгъл с ножица, и ползваш като шаблон.
                        За сериозна работа си има ъгломери(като шублер, та мерят и минути), ама надали в обикновената битност на редови жител имаш достъп до такъв инструмент.
                        Има и други начини, като например електронен нивелир, който отчита и градуси спрямо зададена равнина, или още по-екзотичното-да изучиш геометрията, и да си сметнеш след измерване ъглите на триъгълника
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Популярно за болтовете и гайките

                          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                          Сериозен въпрос в контекста започнат от колегата - как се мери конуса на болт и на джантата за нуждата от напасване на болт и легло в джантата, резбомери имам, конуса ми е болката?

                          Видях се в чудо да си купувам секретни болтове, които не ми пасват на возилото, нищо, че пише гаранции и сертификати и т.н.
                          Не вярвам да не го знаеш, но е само за неопорочена джанта. Иначе е трудно.

                          https://www.primex-bg.com/polezno/os...vaneto-na-gumi
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Популярно за болтовете и гайките

                            Коле, как точно ае търси сервизна информация за джанти без надписи и прахово боядисани, вече споменах по ръководство и размер болтовете не стават?

                            Имам дигитални ъгломери и инструменти за да отворя авто сервиз, не съм редовия Пешо, вече 6та година и пет автомобила не съм стъпал в сервиз и за минутка, това ми е хоби и се уча по желание за това и питам от жив интерес.

                            Мерси Весков, джантата не знам колко е опорочена, може би има наранявания, на око болтовете не стават, чудя си дали няма разни сетове конусомери както има набори пластинки за мерене на резби и за хлабини на клапани например?
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • От: Популярно за болтовете и гайките

                              Стругари съвестни, които си разбират нещата има във Варна, не го отричам. Ама има един тънък момент. Все пак те не струговат, а машината. Та на стругът като му бие универсала, защото е мой набор и е извлачен от някъде след 1989 г от някой завод (само предполагам, не искам да обиждам никой), дори новозакупени да са, вече не са първа младост. При такава техника има един характерен проблем, защо не се ремонтира мога да гадая. Казва се биене в универсала. Та като се сложи гайката да се изправи конуса, настрои се коректно ъгъла и се почне със струговането, ама универсала, който захваща гайката си ходи на където си иска, конусът се получава "едно към гьотере"... За това казвам, че читав стругар няма.

                              Коментар


                              • От: Популярно за болтовете и гайките

                                С времето проблемът не е болтове/гайки, а джанти. Не че не се бърка правилният избор и с добри джанти.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X