Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Машина за цепене на дърва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Машина за цепене на дърва

    Всеки мое да маа с брадвата. За мен е удоволствие с едно малко лостче да късам прашките на коя да е цепеница(метафора, сори, сори)

    Нацепил съм на ръка и аз някой и друг кубик, докато са прави добре, но като стигнем до някой възлак и почнем да го обикаляме като прасе тиква, става лошо. Да живее техниката!

    Коментар


    • От: Машина за цепене на дърва

      Молба към Модератора,
      -Ако форумната политика позволява,ВИ моля да изтриете "постовете" ми след 329.
      Мотива е ,че се измести смисъла и "загрубя" речника.

      Коментар


      • От: Машина за цепене на дърва

        оле мале кво стана... нека да си стоят, на мен не ми пречат, забавлявам се
        всеки сам си решава кое как да прави...

        Коментар


        • От: Машина за цепене на дърва

          Само да попитам 5 тона усилие, стигат ли за хидравлична цепачка и какъв размер дървета могат да се цепят с нея.

          Коментар


          • От: Машина за цепене на дърва

            https://www.youtube.com/watch?v=J5ZYZVQ8zCw
            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

            Коментар


            • От: Машина за цепене на дърва

              Накрайник за разпалки
              Нищо не мога,и нищо не знам...

              Коментар


              • От: Машина за цепене на дърва

                Обещавам да кача скоро време как тук снимки моята, която нацепи вече 5-6кубика дърва. За сега съм доволен от нея и все пак хубаво, че остта на шпиндела има двуграм за ключ, че има дървета като стомана. Като затегне....спирам бързо....хващам ключа...права два оборота и обръщам посоката от ключа. И все пак си мисля, че ако бях сложил двоен ремък щеше да е по-добре......

                Коментар


                • От: Машина за цепене на дърва

                  Честитa техникa и безaвaрийно,достa приятели си изпонaпрaвихa,кой с хидрaвликa,кой с винтов конус,но aз съм си клaсик,буaм с брaдвите зa фитнес!Зa спорa съм зa брaдвaтa,сътезaние по един състезaтел ,a не някой дa ти подaвa нa мaшинaтa,всеки сaм .2-3кубикa зa 40-60минути предимно сух бук от минaлaтa годинa и имa достa уплетени,средно Ф 30см.уред брaдвa,изпълнение почти всякa съботa.Aко е дъб си е ептен песен.Дa живее нaтурaлния плaнински фитнес.
                  Последно редактирано от faster; 11-02-15, 20:55.
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • От: Машина за цепене на дърва

                    Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
                    Обещавам да кача скоро време как тук снимки моята, която нацепи вече 5-6кубика дърва. За сега съм доволен от нея и все пак хубаво, че остта на шпиндела има двуграм за ключ, че има дървета като стомана. Като затегне....спирам бързо....хващам ключа...права два оборота и обръщам посоката от ключа. И все пак си мисля, че ако бях сложил двоен ремък щеше да е по-добре......
                    Зa ремъкa.Дaдох идея нa един познaт дa си прерaботи с aнгренaжен+aнгренaжни колелa и ролкa зa нaтягaне ,щото му буксувaше с двa трaпецовидни с двойни шaйби,препрaви си цепaчкaтa и е доволен.Aз обaче тaковa мaшинaрия не бaрaм,нa ползвaщите,спорнa и безопaснa рaботa.
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • От: Машина за цепене на дърва

                      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                      Зa ремъкa.Дaдох идея нa един познaт дa си прерaботи с aнгренaжен+aнгренaжни колелa и ролкa зa нaтягaне ,щото му буксувaше с двa трaпецовидни с двойни шaйби,препрaви си цепaчкaтa и е доволен.Aз обaче тaковa мaшинaрия не бaрaм,нa ползвaщите,спорнa и безопaснa рaботa.
                      Хубава идея. Моя двигател е 2kw трифазен. Според мен не го чуства обаче като заклини ремъка(трапецовиден) си превърта. Върши ми работа. Конуса аз си го правих, ама тва ми е втория. Първия го закалих във вода ама още на 2рия кубик стана жертва. Сега съм с един дето го топнах в масло. По-доволен съм.....

                      Коментар


                      • От: Машина за цепене на дърва

                        Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
                        ....Първия го закалих във вода ама още на 2рия кубик стана жертва. Сега съм с един дето го топнах в масло. По-доволен съм.....
                        Търси термист!
                        Още по-доволен ще си, като си свърши специалиста работата.

                        Коментар


                        • От: Машина за цепене на дърва

                          Здравейте, не съм на дърва а на климатик. Чета чисто от любопитство. За да не ви буксуват ремъците спомнете си старите резачки на дърва(циркуляр който се върти от дизел 8-12к.с. с плосък ремък) Поставете маховик(опитно) на оста на конуса и ремъка ще буксува само при тръгване(То си е доказано - това е най тежкия режим за една машина ( от покой - в движение ) С поздрав Борето

                          Коментар


                          • От: Машина за цепене на дърва

                            Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
                            Моя двигател е 2kw трифазен.
                            Направо съм в "шах"!
                            При опитите преди 10-тина години се спряхме на долна граница 4-6кв. и пак се случва да "блокира".
                            За съжаление истината е от 6 киловата нагоре при широколистната дървесина.

                            Коментар


                            • От: Машина за цепене на дърва

                              Е па вия дръвници ли цепите бе?! 2kw досега не съм го спирал по никакъв начин! Подавам дървото няма хър, няма мър. Освен както споменах като заклини спира, ама не двигателя, а ремъка буксува. То вярно, че и предавката ми е бавничка, та въртящ момент се намира......

                              Коментар


                              • От: Машина за цепене на дърва

                                Ами това си е един вид защита. Да не изгори мотора,а да прибоксува ремъка.
                                0884 987 137
                                В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X