Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Машина за цепене на дърва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Машина за цепене на дърва

    При моят вариант учените ми бяха сметнали че ел.мотор--2,2кв 1420об трифазен;помпа 2500об. 17мра;хидр.цилиндър ф80мм-дължина 40см няма да върши работа.Какво се получи при метода--проба--грешка цепи без грешка дори и на 4 дори и не по жилите пак има доста натиск.

    Коментар


    • От: Машина за цепене на дърва

      Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
      Аз всяка година горя по 25-30 кубика ! Винаги ги вземам метровки ! За една седмица по няколко часа след работа полека-полека си ги нарязвам,нацепвам и прибирам !
      Така ,че не се лигавете а си хващайте брадвите

      п.п. Цепя с брадва за цепене,малко по различна е от нормалните брадви.
      Ако искаш , цепи ги и с макетно ножче.
      Може да работиш като счетоводител , или като поп , таа физззарядката да ти идва добре..
      Моята работа е физически и психически неприятна , удоволствието за мен е да си играя с детето ,или да гледам Discovery. Не да бухам с брадвата.
      Уморените коне не ги убиват , нали ??

      Коментар


      • От: Машина за цепене на дърва

        Първоначално публикуван от stelio Преглед на мнение
        Браво супер е,а колко (кw) и оборота е ел.мотора,предполагам е трифазен.Питам защото и аз ще правя такава,за се га съм стигнал до тук:[ATTACH=CONFIG]429335[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]429336[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]429337[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]429338[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]429339[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]429340[/ATTACH]


        Stelio,Я дай малко повече информация на конуса,дължина на конуса,дълбочина на резбата,Ф на целия инструмент,и др.

        Коментар


        • От: Машина за цепене на дърва

          Да изтупам прахта от темата. http://vbox7.com/play:2917040ac5 , не че е машина, но е добро приспособление.
          I'm not Lost, I'm Discovering !

          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

          Коментар


          • От: Машина за цепене на дърва

            имаше и такъв виц...
            отива френския генерал да инспектира гвардията... абе всичко у ред! и пита строя - "абе как сте по оная част?"
            А те - "много добре господин генерал"
            той много учуден решил да инспектира и попитал "мчи кък тъй бе момчета?"
            а те "виждате ли я оня катър ей там...?"
            Генерала без да се замисля отива сваля гащите и "инспектира"
            Като се върнал (опасвайки се), казал "сега разбрах!"
            Един благонадежден на вид млад войник се доближил и му казал "господин генерал, И ТАКА може, ама ние с този катър слизаме долу до селото, където са момите..."

            че в тоя ред на мисли... И ТАКА МОЖЕ!

            и понеже мина доста време от как пуснах тази тема да споделя, че всички части са ми налични, дори си намерих по-добра помпа, останаха маркучите... лошото е че силно ме разглезиха продавачите на дърва, които само не идват да зареждат печките и камините и всичко така си и стои не сглобено. Остана ми само да направя клина, но имам материалите и за него и само да ме ухапе кравата и ...
            Лошото е че продадох бусчето ми и вече няма с какво да я пренеса от едното място до другото... ама все ще намеря начин!

            Коментар


            • От: Машина за цепене на дърва

              че в тоя ред на мисли... И ТАКА МОЖЕ!
              и понеже мина доста време от как пуснах тази тема


              ДОСТА - е колко доста , има няма три години !? Ще ти ръждясат чарковета

              Доста изчетох по темата , и ако мненията по-горе те възпират да си я направиш си /прощавай / Г.В.
              Но по-скоро мисля че или време ти не стига , или не си опрял до нея !
              Такава машина , според мен си е необходимост ако -
              1 - трябва да цепиш доста дърва всеки сезон , и особено упорити / в моя случай упорит върбалак !/ , а не като горните едва ли не струговани букови трупчета - с топор в гума
              2 - сърбят те ръчичките , да направиш нещо , пък било то и не кой знае колко необходимо за момента , като си струпал чарковете / ако застанат -отиват за скрап /
              3 - този който си я прави му е необходима поради физически проблеми на моториката на фигурата му / не пожелавам никому / !!!

              Та евала на slavchovt ! - без много приказки , и ето , но вероятно работи с екип ,понеже говори в мн. число .

              Понеже горе споменатите три точки са в пълна сила за мен , за времето от август , до преди няколко дни , стигнах до тук
              https://plus.google.com/112689839263995608211/posts та даже по време на снимките и ръка счупих

              Утре довършвам и едно магаре за рязане на дърва - много ефективно ! Бе сърбеж , а веднага след това почвам реставрация на една Ява 250 кубика 1951г. - за нея доста ще питам !

              Коментар


              • От: Машина за цепене на дърва

                отговарям по ред:
                1 - изобщо не ми се налага дори... поръчвам ги нарязани и нацепени, дори идват чернокожи и ги подреждат както аз кажа...
                2 - нямам ръкосърбеж, не разполагам с излишни средства... гледам си семейството и почти нищо друго няма значение
                3 - аз я правя с разни насъбрани материали и с приятелска помощ заради дядото, който все иска да му е трудно... и заради неговите желания все се оказвам в центъра на неговите нужди... и гледам да го/се олесня... така направих с мелачката му за месо, също и за гроздето, райграса, мотофрезата... да не говорим за ремонтите на къщата...

                та евала на ония дето имат малко повече време и може би мерак и излищни средства от мен...

                Коментар


                • От: Машина за цепене на дърва

                  Първоначално публикуван от deniz5612 Преглед на мнение
                  че в тоя ред на мисли... И ТАКА МОЖЕ!
                  и понеже мина доста време от как пуснах тази тема


                  ДОСТА - е колко доста , има няма три години !? Ще ти ръждясат чарковета

                  Доста изчетох по темата , и ако мненията по-горе те възпират да си я направиш си /прощавай / Г.В.
                  Но по-скоро мисля че или време ти не стига , или не си опрял до нея !
                  Такава машина , според мен си е необходимост ако -
                  1 - трябва да цепиш доста дърва всеки сезон , и особено упорити / в моя случай упорит върбалак !/ , а не като горните едва ли не струговани букови трупчета - с топор в гума
                  2 - сърбят те ръчичките , да направиш нещо , пък било то и не кой знае колко необходимо за момента , като си струпал чарковете / ако застанат -отиват за скрап /
                  3 - този който си я прави му е необходима поради физически проблеми на моториката на фигурата му / не пожелавам никому / !!!

                  Та евала на slavchovt ! - без много приказки , и ето , но вероятно работи с екип ,понеже говори в мн. число .

                  Понеже горе споменатите три точки са в пълна сила за мен , за времето от август , до преди няколко дни , стигнах до тук
                  https://plus.google.com/112689839263995608211/posts та даже по време на снимките и ръка счупих

                  Утре довършвам и едно магаре за рязане на дърва - много ефективно ! Бе сърбеж , а веднага след това почвам реставрация на една Ява 250 кубика 1951г. - за нея доста ще питам !
                  Според мене цепачката е добра, но самия клин е подсилен странично с винкели. Това го прави доста широк и пречи на разцепването. Трябва да се пемахнат и евентуално да се направи клин от по-дълго желязо.

                  Коментар


                  • От: Машина за цепене на дърва

                    Хъм , не е за подсилване винкела , а за по-бързо разделяне на вече разцепенито трупче , нещо като секира нашенска , а след нея топор !
                    Ако се загледаш в снимките по-назад , тези парчета от винкел са под друг ъгъл - по-тъп , но товареше , а сега влиза като в масло ! Тия дни ще довърша и кръстатиая нож , и вече с видео ще се види с каква лекота цепи и най упоритите чворливи трупове , не трупчета

                    Коментар


                    • От: Машина за цепене на дърва

                      Здравейте искам да попитам от къде може да видя и еветоално да си купя такава цепачка за дърва.

                      http://www.youtube.com/watch?v=cCkV7qdDV_4

                      П.П.- и каква и е цената.

                      Коментар


                      • От: Машина за цепене на дърва

                        Ево:

                        http://www.supersplit.com/orderform.html
                        Three witches watch three Swatch watches.
                        Which witch watch which Swatch watch?

                        Коментар


                        • От: Машина за цепене на дърва

                          Ле ле много скъпи мислех си че са от порядъка на 2000лв.

                          Коментар


                          • От: Машина за цепене на дърва

                            няма как да е 2000лв... ако тръгнеш сам да си я правиш от нулата ще ти излезе около 3000лв... с нови части...

                            Коментар


                            • От: Машина за цепене на дърва

                              Тази от клипчето ми прилича да работи с малък цилиндър, което осигурява високата скорост на стенжера, но недостатък е че силата на натиск е по-малка.
                              Аз от няколко години събирам части и мога да кажа че имам всичко за направата на такава машина, но проблема ми е че нямам място да я съхранявам. На година цепя 10-тина кубика дърва.

                              Коментар


                              • От: Машина за цепене на дърва

                                Първоначално публикуван от Y.Stoqnov Преглед на мнение
                                няма как да е 2000лв... ако тръгнеш сам да си я правиш от нулата ще ти излезе около 3000лв... с нови части...
                                Какви са тези 3000лв.
                                Като за начало започнах със събиране на части вече зъбната рейка е при мен нямам зъбно колело за нея това ми е голямото притеснение (в нашия раьон няма фрези и кадърни фрезисти) да ми изработят нужните детайли и все пак не мисля че ще ми излезе повече от 1000лв с двигателя.
                                Рийката я свалих от колона бор машина (тази дето се движи масата на нея) но не мога да сваля зъбното колело трябва да разглобя цялата бормашина а няма такава възможност ако някой има такова зъбно колело да казва.
                                П.П.-Или ако може да изработи да си предлага услугите.
                                Последно редактирано от valio zila; 22-10-13, 20:22.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X