Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Машина за цепене на дърва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Машина за цепене на дърва

    Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
    Аз осигурявам и двата купа,ти избираш залога.Кога започваме.Ако спечелиш,отнасяш и моя куп,барабар с недоцепените...
    Последно аз ли избирам залога? Щото да се засиля да тичам до Разлог си е доста загуба на време. Трябва да е поне четирицифрен залога. 2 купа от по кубик. Единия разделя, другия избира.

    Коментар


    • От: Машина за цепене на дърва

      Наспаха ли се спорещите?

      За който е проспал началото на темата - поздрав от Карнобат!

      Няма такава производителност, каквато дават двама местни индианци и впрегнатата техническа мисъл на прякозаинтересования от производителността.

      Коментар


      • От: Машина за цепене на дърва

        Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
        .... 2 купа от по кубик...;
        За тия детски количества,машина ли трябва...

        Коментар


        • От: Машина за цепене на дърва

          Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
          Няма такава производителност, каквато дават двама местни индианци и впрегнатата техническа мисъл на прякозаинтересования от производителността.
          Спора тръгна, че някой се изказа, че конуса бил много производителен.


          Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
          За тия детски количества,машина ли трябва...
          Ние ще определяме производителност или ще цепим на някой дървата? При дървата по нашия край средното поръчвано количество на домакинство е 10 кубика. От тях има 1 за цепене. Така, че количеството е напълно нормално за средногодишно натоварване.

          Коментар


          • От: Машина за цепене на дърва

            Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
            ... От тях има 1 за цепене...
            В такъв случай и брадва ви не требе...

            https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j...Pc5g6o5iBsRHCw
            Около 50 такива трупчета правят кубик.Колко пъти трябва да вдигнеш брадвата...И колко мощност ще ти е останала след втория кубик...Та верно,не е МНОГО производителен конуса...

            Коментар


            • От: Машина за цепене на дърва

              Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
              Спора тръгна, че някой се изказа, че конуса бил много производителен.


              Ние ще определяме производителност или ще цепим на някой дървата? При дървата по нашия край средното поръчвано количество на домакинство е 10 кубика. От тях има 1 за цепене. Така, че количеството е напълно нормално за средногодишно натоварване.
              Изяснете се кой какво визира под "производителност". Дали това е колко бързо става цепенето или колко може да се нацепят за 1 ден....
              Газ 69 2.4i
              Густо майна, пътят свърши !!!
              GSM: О895 7О6О59

              Коментар


              • От: Машина за цепене на дърва

                Едно и също е. "Професионален" цепач върти спокойно брадвата по цял ден без мускулни трески и умора. Въпрос на няколко дни е тялото да свикне с натоварването и само се приспособява. Това го казвам за промишлено цепене. И както казах с практически пример по-нагоре.

                Коментар


                • От: Машина за цепене на дърва

                  -За какво ни е "техника",Я с брадвата,лопатата,кирката,мотиката,теслата,.....(само тялото да свикне с натоварването) -"почти" няма проблеми с механиката,хидравликата,електропотенциала....?!? -Оси__ме форумната дискусия и да спрем преди да ни "почистят" темата.

                  Коментар


                  • От: Машина за цепене на дърва

                    Това го предложих отдавна, петков_бб.
                    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                    Някой по- можещ, дали не би преместил тия постове за брадвите в коша или на по- подходящо място, че омазахме темата?
                    С оглед на заформящото се мероприятие, обаче, мисля че ще трябва да изчакаме подробностите. Току виж, сме събрали спонсори от ЩИЛ, ХУСКВАРНА, ТИМБЪРЛЕНД и т.н.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • От: Машина за цепене на дърва

                      Приключвам спора, защото имам усещането, че споря с дечурлига. Спора тръгна от там, че някой каза, че конуса (който е машина по темата) бил много производителен. Който се чувства достатъчно мъж и е сигурен в твърдението си, има рядката възможност да дойде с конуса си и едни 1000 лв в Троян, които лесно да удвои.

                      Коментар


                      • От: Машина за цепене на дърва

                        Ако се сложи и регламент от рода "трупчето трябва да е сцепено точно на 4 парчета", възможностите на конуса да спечели второто място нарастват много. Монков, не се отказвай. Минимумът, който си гарантираш при осъществяването на подобна надпревара, е да се запознаеш с много интересни хора. Залогът и резултатът са само малка част от печалбата. Има сериозни аргументи за възможностите на брадвата, особено при малки количества. За над 2 кубика на екс, вече си става малко уморително, за над 4 кубика- не се хващай, колкото и да си як. Аз бих се хванал на 1 кубик- летящият старт ми е в кърпа вързан. Допреди 7-8 години, вероятно бих скочил и на 2 кубика. Ако нацепените дърва трябва и да се наредят до някой дувар, брадвата е с предимство. Тааааааа, ако ще правим регламент- да почваме. Писал съм още в началото на темата, много зависи и дали ще се цепят "моливи" или трупчета с чепове.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • От: Машина за цепене на дърва

                          Че нали това го написах вече. Кубик е напълно достатъчно количество за цепене на едно домакинство за една зима. Цепенето на повече от 2 кубика вече говори за промишлено цепене, но за такова ще трябва да търся професионални цепачи и залога автоматично скача на 2 хил.лв.

                          Цепенето на трески е някаква идиотщина. От какъв зор трябва да го правиш, като за символични суми ти карат камион с изрезки. Никога не ми е трябвало да цепя дърва по-малки от 15х15 см.

                          Дървата са ми абсолютно средностатистически. Купувам ги и ми ги карат дървари, както карат и на всички други хора. Това го пиша, за да не тръгне някой да си мисли, че нарочно за състезанието ще избера лесни или трудни дърва.

                          Ти къде видя, че съм се отказал? Отказвам се да споря с дечурлига. Вече казах, който се чувства мъж - на разположение съм да си ги мерим (конусите)...

                          Наистина си изтривам темата от абонаментите, че ми писна да се обяснявам. Който иска да изкара едни лесни 1-2 хил.лв. да ми пише на лични кога смята да идва!

                          Коментар


                          • От: Машина за цепене на дърва

                            На едно домакинство с две печки си му отиват 8 кубика за една зима, поне. Тъпо е да се сърдиш.
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • От: Машина за цепене на дърва

                              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                              На едно домакинство с две печки си му отиват 8 кубика за една зима, поне. Тъпо е да се сърдиш.
                              Аз отивам в друга детска градина,ти ако искаш остани...Може кубик на член от семейството...

                              Коментар


                              • От: Машина за цепене на дърва

                                Ако дървата са подредени по мой тертип, условието е да се цепят на две, не е нужно да се подреждат под навеса и не са повече от два кубика, мога да се опъна с брадвата на коя и да е машина.
                                Да подкладем огъня, де!
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X