Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Машина за цепене на дърва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Машина за цепене на дърва

    Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
    В тоя ред на мисли...,как се различава лява брадва от дясна...
    Ако я ползуваш, замахвайки само по вертикалата (неправилния начин) значение няма. Ако я развърташ от страната на предната ръка, включвайки кръста и краката, тогава отливката има значение. Друг е въпросът, че в условията на горска сеч теренът те принуждава често да ползуваш и обратен хват, ама кой ли бере дърва без машина вече....
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • От: Машина за цепене на дърва

      Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
      В тоя ред на мисли...,как се различава лява брадва от дясна...
      По начина на заточване.Това се отнася най-вече за така наречените "делачки"с които едно време са четвъртосвали гредите за строеж.Според това как му е било по-удобно на майстора да работи си е поръчвал лява или дясна.Имат длетовидно заточване и доста дълъг и извит резец.
      [LEFT]JEEP CHEROKEE 2.1 TD
      [/LEFT]
      [LEFT] HONDA MTX 200R Хубавата жена и хубавата кола трябва да могат да си въртят гъза.[/LEFT]

      Коментар


      • От: Машина за цепене на дърва

        Това е за дялкането. Там "измятането" на отливката е още по- голямо, ако не искаш да си оставиш кокалчетата по талпата. Определено, не е само до заточване. Сапа и острието са в различни равнини. Почти същата несиметричност в отливката има и при брадвите за сечене и цепене, но в много по- малка степен. Посоката на изкривяване зависи от това, коя ти е водещата ръка и на коя страна развърташ сечивото.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • От: Машина за цепене на дърва

          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
          Това е за дялкането. Там "измятането" на отливката е още по- голямо, ако не искаш да си оставиш кокалчетата по талпата. Определено, не е само до заточване. Сапа и острието са в различни равнини. Почти същата несиметричност в отливката има и при брадвите за сечене и цепене, но в много по- малка степен. Посоката на изкривяване зависи от това, коя ти е водещата ръка и на коя страна развърташ сечивото.
          Точно описано,по нашият край я наричат"кривица".
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • От: Машина за цепене на дърва

            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
            ... Почти същата несиметричност в отливката има и при брадвите за сечене и цепене...
            Това са два различни инструмента...Сеченето/дялането/ и цепенето са различни операции.Ползването на несиметричен инструмент за цепене води до злополуки...По наше му му викаме исплес...

            Коментар


            • От: Машина за цепене на дърва

              Въпросът е спорен и опира до техника и навици. За цепене на дебелите трупи, дето циркулярът не ги хваща ползувам само прави брадви. Две брадви, с добре прицелени удари вършат по- бързо работата от тукмак с клинове. За цепене на вече нарязани дърва ползувам мноооого леко усукана надясно брадва, с което компенсирам посоката на замаха...трудно е за обяснение без подробно описание на цялото движение от вдигането, през засилката, до камшичния удар, когато и двете ръце са ти събрани в края на сапа.
              О-о-о, да! Изметнатата брадва е много опасно нещо и си късметлия ако се отървеш само с изтръпнали ръце.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • От: Машина за цепене на дърва

                Някой по- можещ, дали не би преместил тия постове за брадвите в коша или на по- подходящо място, че омазахме темата?
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • От: Машина за цепене на дърва

                  Добър да е денят ви колеги.И весело прекарване на ,предстоящия празник .И честито на всички именици. Не разбирам колеги от брадви ; иначе ми трябва за разцепване . Аз се занимавам професионално с рязане на дърва .И имам някои идеи да разширя деиноста.Но ме ограничават средствата а изпускам предстоящия сезон .За това ми трябва брадва за разцепване времено. Аз лично съм деснак .А тук при нас 1 кб за, разцепване върви по 5- 6 лв .Та идеята е да се подпомогна марко финансово за ЦЕПАЧКАТА. Моля АДМИНА да ни прости отклонението на колегата и моито по темата.ВЕСЕЛ ПРАЗНИК КОЛЕГИ .

                  Коментар


                  • От: Машина за цепене на дърва

                    Здравеите колеги .Някои знае ли дали има практика да ,взема цепачка .Която ми върши работа от фирмата или магазина и да изплащам например 1 година

                    Коментар


                    • От: Машина за цепене на дърва

                      Ами отиваш в магазина,казваш им че искаш на изплащане и те ще ти кажат,кое,как.
                      Yamaha Yz450F
                      Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                      Всичко с ''рошави''гуми!

                      Коментар


                      • От: Машина за цепене на дърва

                        Добра вечер колеги .Чета тук из постовете че машините за цепене били опасни .Особено тея с хидравликата .Някои ще ме осветли ли защо са опасни .Заради високото налягане или има вероятнокт от спукване на цилиндарът.

                        Коментар


                        • От: Машина за цепене на дърва

                          Нищо опасно няма. Много мощ- възможни проблеми. Малко мощ- никФи проблеми.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • От: Машина за цепене на дърва

                            Точно цилиндъра е последното нещо което ще гръмне.Ако ще се пука нещо ще е маркуч и най-сеиозната щета ще е да те изкъпе.Не е страшно редвно взимам душове с хид. масло.Ся ако успееш да се приклещиш някак си си е опасно ,ама тогава и микровълновата си е опасен уред.....
                            "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                            Mark Twain
                            СтоЕнчA

                            Коментар


                            • От: Машина за цепене на дърва

                              Благодаря ви приятели за подкрепата и за указаното уважение .Ще доиде денят в които ще я купя но засега съм на етап събиране на парите .ЗА нея -БЛАГОДАРЯ ВИ ОТНОВО.

                              Коментар


                              • От: Машина за цепене на дърва

                                Има много информация и "материал" по тези въпроси. Сравнително евтино,производително и вече доста масово е ползването на "конус' за цепене. С малко "направи си сам" може да се куплира към двигател с кутия и да има мобилност.( Аз ползвам стационарен с 4 кв. трифазен ток,но е най-добре да е около 10 кв.)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X