Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за сервиз за сондажна помпа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за сервиз за сондажна помпа

    Здравейте,
    Става въпрос за сондажна помпа Oase 6000/8. Преди няколко дена спря да работи. Купувана е втора ръка от Германия, така че на гаранция не може да се разчита. Фирмата, която ги предлага в България няма сервиз. Звънях на още една-две фирми - или ремонтират само закупени от тях помпи, или въобще не ремонтират. Та така - търся фирма за извънгаранционен ремонт на гореспоменатата помпа. Ще съм благодарен за всякакви предложения!
    Благодаря предварително!

  • #2
    Ако кажеш от кой град си, вероятно по лесно ще получиш конкретен отговор. Принципно в една помпа няма кой знае какво, нито е сложно. В повечето случаи се касае за влязла вода в мотора и се налага пренавиване. Това става след износване на фибъра или счупването му. Виж някоя работилница за пренавиване на двигатели , ще ти свършат работа. Лагер също може да е за смяна , но това се вижда след разглобяване.

    Коментар


    • #3
      Сондажните помпи са с малко по-особена конструкция, доста компактна и поради тази си особеност електродвигателя им не подлежи на пренавиване поне в България никои не ги пренавива. Само смяна с нов оригинален или аналог.

      Сондажните помпи са на цолове най - малките са 3', после 4' и т. н.
      Има маркови и китайски.
      На марковите им се сменя двигателя, както и на по-качествените китайски модели.

      Ако дефекта е механичен, тоест върти а не вади вода или няма достатъчно налягане проблема е в работните колела. Трябва да се сменят ако има от къде да се вземат.

      Някои потапящи помпи са с изнесен пусков кондензатор в таблото горе, доста често при стари машини той е проблема.

      Занесете помпата в някои работилница за пренавиване на Ел мотори поне да дефектират проблема дали е ел. или механичен.
      Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
      Място и хора към които да принадлежи ...

      Коментар


      • #4
        От София съм, но при нужда помпата може да се изпрати и извън София за ремонт.
        Помпата е почти нова (едва ли е на повече от 4-5 месеца ползване). Проблемът не е в механичната част, а е или в електрическата, или в термозащитата. Ако не намерим сервиз ще опитаме ние да си я ремонтираме, но по принцип съм на мнение че "козата си сака пръч"...
        Не съм много наясно и как се отваря - от горната страна изглежда капсулована, така че предполагам че е отдолу...

        Коментар


        • Пенчо
          Пенчо коментира
          Редактиране на коментар
          Питай Крум. Тука пише от време навреме като 'регулатор"
          Сега продава такива помпи. Поне ще те упъти.

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X