Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажни машини,автосонди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сондажни машини,автосонди.

    http://www.vbox7.com/play:575658fa

    Коментар


    • От: Сондажни машини,автосонди.

      Слави да не си объркал нещо -какво трябва да видим на клипа ?
      Добив на сол от сондажи . С това се занимават СОЛОВЕЙ СОДИ в момента работя за тях правя укрепване на едни разхлабени скали .Трябва и мрежи да се опънат но ме съмнява ,че ще ми вземат работата една от най големите сондажни фирми които се занимават и стова .
      Та за добива : сондажите са им по 1500-1800м около 68 бр. вкарват вода , която отмива солта и после я изпомпват на повърхността. Образувалите се празни пространства от отмитата сол запълват с неутрализатор (не се смесва с водата и солта) .До вчера седяха румънци с една модерна каротажна станция да заснемат и изледват сондажите .

      Коментар


      • От: Сондажни машини,автосонди.

        Ставаше въпрос за свредела .Мисля че се вижда добре как копае защото с кофата неможах да слеза надолу а снего извадих това което бях показал преди и спря да върви и снего--мергел и някъкъв пясък но много здраво.Това имах впредвид.

        Коментар


        • От: Сондажни машини,автосонди.

          Ще има корекцйи.

          Коментар


          • От: Сондажни машини,автосонди.

            "Изтински мъже с изтински професии" Яко а ......
            Разрешително за копаене. На англиски сондиране се превежда като копаене или по-често така го превеждат -срамота.
            Последно редактирано от монио; 15-05-11, 14:31.

            Коментар


            • От: Сондажни машини,автосонди.

              Първоначално публикуван от slavchovt Преглед на мнение
              Видях пръст(не разбрах какъв) и част от теме :-)
              Искам корекции!

              Коментар


              • От: Сондажни машини,автосонди.

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Недей бе човек.
                Не пиша във вашите теми, защото няма какво да кажа, но редовно ги чета със жив интерес и много неща научавам. Ако добива на сол не е точно за тема "Сондажни машини..." - пишете в нова (имате си цял подраздел).
                Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                Та за добива : сондажите са им по 1500-1800м около 68 бр. вкарват вода , която отмива солта и после я изпомпват на повърхността. Образувалите се празни пространства от отмитата сол запълват с неутрализатор (не се смесва с водата и солта) .До вчера седяха румънци с една модерна каротажна станция да заснемат и изледват сондажите .
                Неутрализатора всъщност е нафта. Тя не се смесва с водата и не разтваря солта.
                С нея контролират нивото на водата в подземната каверна. Цялата обсадна колона е пълна с нафта до нивото на разсола. Каверната в солното находище е около 100-150 м в диаметър и е пълна с водно солен разтвор (разсол) до 2/3 да кажем. Останалото е пълно с нафта.

                Обаче понеже са им стари сондажите и много дълги години са били тотално зае..б...ни - някои от тях са в много лошо състояние. От една от фирмите които им правят рехабилитацията казаха че даже има случаи на обсадни колони срязани като с нож заради движението на земните пластове. Голяма част от другите сондажи пък са със сериозно изкривени колони - изобщо много работа е там, но в БГ има всичко на всичко две фирми, които имат някакъв капацитет да свършат работата...

                Та сега - имат сериозен проблем със сондажите - защото освен, че само част са използваеми - през много от тях им се губи неутрализатора (нафтата). Предполагат че може да е от нарушена циментация, но има възможност и да е заради пукнатини в скалите над находището (района е сеизмичен), през които нафтата стига и до повърхността... За да разберат откъде е трябва първо да направят проверка на циментацията на обсадната колона, обаче заради проблеми причинени от кавитацията под гърлото на обсадната колона - това се оказва малко трудна - направо доста сложна , а и доста скъпа операция.

                В момента очевидно правят каротажно обследване на сондажите - бяха започнали миналата година, но после спраха, че кризата ги удари. Сега явно са почнали пак, което е доста добра новина.

                И тук вече почва конкретиката - няма как да пиша детайлно за това, защото си е вид търговска тайна (моя).

                Бях чул, че немци правят проекта, а и мислех, че Соди си имат собствен екип да прави каротажите - явно нещата са динамични.

                Момчиле, вече става необходимо да дойда в твоя район - чакай ме скоро... най вероятно веднага след празниците...

                ПП. За добива на сол в Провадия бях писал тук : http://offroad-bulgaria.com/showthre...t=39972&page=2
                Последно редактирано от vlageo; 15-05-11, 16:35.

                Коментар


                • От: Сондажни машини,автосонди.

                  http://vbox7.com/play:575658fa

                  Коментар


                  • От: Сондажни машини,автосонди.

                    Владо не е нафта а някакъв по не обработен продукт леко корабно ли е незнам. Предизвикали са екологична катастрофа още по бай Тошово , и това производно на нефта ако може да го наречем излиза на повърхноста , но това не е нищо ново -един вид одавна е така.Сега нещатата са се пооправили в тая насока .
                    Имат каротажки , но румънците сега са там , явно немогат да се справят със собствени сили. Все пак румънците са добри в сондирането на скоро им оправяха някакъв крив сондаж а иначе соловейци имат много прилични сонди да не кажа перфектни .
                    Добре си дошъл .
                    Както и другите колеги.

                    Коментар


                    • От: Сондажни машини,автосонди.

                      Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                      ...соловейци имат много прилични сонди да не кажа перфектни...
                      Техните не са ли тежки пневмоударни - за пробивно взривни работи само?

                      Коментар


                      • От: Сондажни машини,автосонди.

                        ...

                        Благодаря! Доволно пространно.

                        Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
                        ПП. За добива на сол в Провадия бях писал тук : http://offroad-bulgaria.com/showthre...t=39972&page=2
                        Това го четох. Тогава джорджо, не знам защо си заключи темата.

                        п. п. Въртят ми се едни идеи и на мен (чисто инвестиционни, защото конкретно професионално съм "гола вода")
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Сондажни машини,автосонди.

                          Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
                          Техните не са ли тежки пневмоударни - за пробивно взривни работи само?
                          Неееееееееее аз като ги видях направо ми се напълни душата , направо са си петролни сонди поне 75-100 тонни едната е АЙДЕКО другата някаква немска --светят . На толкова запазена не съм работил . От далече ги видях много са хубави . Мога да разбера повече ако ти е нужно . Обаче много ми харесаха , хем съм махнаджия -2000 м не им са проблем ,като знам с каква сме работили на 2500м тея са направо като "Бентлита" , ако мога да направя такава метафора.
                          А в кариерите работят под изпълнители познай кои , ще се сетиш бързо :същите дето ще ни вземат мрежите .Тя кариерата им е само една мисля че .

                          Коментар


                          • От: Сондажни машини,автосонди.

                            Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                            Неееееееееее аз като ги видях направо ми се напълни душата , направо са си петролни сонди поне 75-100 тонни едната е АЙДЕКО другата някаква немска --светят . На толкова запазена не съм работил . От далече ги видях много са хубави . Мога да разбера повече ако ти е нужно . Обаче много ми харесаха , хем съм махнаджия -2000 м не им са проблем ,като знам с каква сме работили на 2500м тея са направо като "Бентлита" , ако мога да направя такава метафора.
                            А в кариерите работят под изпълнители познай кои , ще се сетиш бързо :същите дето ще ни вземат мрежите .Тя кариерата им е само една мисля че .
                            Това е нещо ново - значи сами ще си оправят сондажите, ако сондите са техни, а не на подизпълнител...

                            На кариерата по-рано работиха софиянци, а по преди това варненци. От варненците знам, че миналата година Соди сами си пробиваха. Тя кариерата им е на смесено стопанисване - известно време я управлява Соди и после я управлява Девня цимент - нали са 50/50 в нея. Май всяка година се сменят - съответно - сменя се и взривача...

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            ...
                            п. п. Въртят ми се едни идеи и на мен (чисто инвестиционни, защото конкретно професионално съм "гола вода")
                            Дай повече детайли, може и на лични...
                            (Трябва малко да си поизтриеш съобщенията от кутията, че не може да приема повече лични съобщения в момента...)
                            Последно редактирано от vlageo; 15-05-11, 22:15.

                            Коментар


                            • От: Сондажни машини,автосонди.

                              Мисля си че ползват сондите само да подържат сондажите . Нямат специалисти предполагам , иначе както казах сондите са им много сериозни . За това викат румънци за по специални операции като спасителни например . Учудих се че викат румънска каротишка като си имат тяхна. А за кариерата фирмата е Ескана , обаче не съмсигурен на 100%.Реално погледнато кои да са до Варна ?

                              Коментар


                              • От: Сондажни машини,автосонди.

                                Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                                А за кариерата фирмата е Ескана , обаче не съмсигурен на 100%.Реално погледнато кои да са до Варна ?
                                Миналата година не бяха те - може тази да са взели договора...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X