Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажни машини,автосонди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сондажни машини,автосонди.

    Vlageo, за друго говореше "монио" , но няма значка, ако има нов раздел честит да е и да се направи добра организация в раздела, да не е мазало като по други форуми.
    Vorsprung durch technik - Напредък, чрез техника
    MAN, Mercedes-Benz & AUDI uber alles

    Коментар


    • От: Сондажни машини,автосонди.

      Аз съм за.Отскоро съм във форума и с голям интерес сядам всяка вечер пред компютъра;споделяли сме много неща и много от вас отговаряха и обръщаха внимание на моите въпроси относно това което направих през мъртвия период--за мен имам впредвид за което МНОГО ВИ БЛАГДАРЯ.В събота ми се отваря възможност евентуално да пробвам ударното сондиране защото там където ще работим са му гледа ли и уредите са показали наличието на скала.Собственика е младо момче и аз му обяснявам че немога да минавам скала но той е категоричен и иска да пробваме пък каквото излизе.Той ми заяви че е контактувал със много колеги и до момента в който ме намери все е бил лъган .АЗ СЪМ С ВАС.

      Коментар


      • От: Сондажни машини,автосонди.

        А между другото има ли новия раздел модератори или просто аз съм недикел.
        Vorsprung durch technik - Напредък, чрез техника
        MAN, Mercedes-Benz & AUDI uber alles

        Коментар


        • От: Сондажни машини,автосонди.

          Аз съм ЗА!!! Ако трябва да правя нещо, кажете. А пък Зетрос, съдейки по стилистиката и терминологията, вероятно не е случаен минувач. При удобен случай ще се постарая да го изнервя и ще се разкрие:-). Хубав празник на всички!

          Коментар


          • От: Сондажни машини,автосонди.

            Боже, недейте така, че ако сте с големи очаквания ще ви разочаровам горчиво... Поне с практическите си НЕзнания в този раздел . А за модератора питам, че имам вече нови идеи, та да ги предлагам и да помагам в развитието на раздела.
            Vorsprung durch technik - Напредък, чрез техника
            MAN, Mercedes-Benz & AUDI uber alles

            Коментар


            • От: Сондажни машини,автосонди.

              Първоначално публикуван от ZETROS Преглед на мнение
              А между другото има ли новия раздел модератори или просто аз съм недикел.
              Засега няма - на самотек сме...

              Поздрави на всички и Весели празници.

              След Великден смятам да пусна първата отделна тема (за видовете сондажни филтри мисля да е), че сега е време за яйца и великденска пуйка ...

              Коментар


              • От: Сондажни машини,автосонди.

                Весели празници и от мен.Господ е казал че на празник не се работи ама като сме я докарали дотам че работим когато тя излезе--РАБОТАТА.Ако има такъв нека ни прости.

                Коментар


                • От: Сондажни машини,автосонди.

                  Весели празници и от мен имате!
                  Vorsprung durch technik - Напредък, чрез техника
                  MAN, Mercedes-Benz & AUDI uber alles

                  Коментар


                  • Привет на всички и весели Празници! Най сетне след упорито ровене из чичко Google и хвърляйки по едно око на темата, реших да се включа и да благодаря на всички, които са тук. Ето от къде тръгнах случайно преди около месец и половина Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изобр044.jpg
Прегледи:1
Размер:136.9 КБ
ID:5270935 сега съм до тук Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изобр090.jpg
Прегледи:1
Размер:119.8 КБ
ID:5270934Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изобр084.jpg
Прегледи:1
Размер:137.8 КБ
ID:5270936Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изобр083.jpg
Прегледи:1
Размер:107.8 КБ
ID:5270937Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изобр082.jpg
Прегледи:1
Размер:138.8 КБ
ID:5270938Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изобр092.jpg
Прегледи:1
Размер:126.9 КБ
ID:5270939Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изобр091.jpg
Прегледи:1
Размер:138.1 КБ
ID:5270940Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изобр097.jpg
Прегледи:1
Размер:73.1 КБ
ID:5270941 Идеята ми е за нещо такова Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1283414514-19470-1999-5.jpg
Прегледи:1
Размер:183.5 КБ
ID:5270943Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1283414514-19470-1999-1.jpg
Прегледи:1
Размер:132.2 КБ
ID:5270942Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1292248862-32650-1990-1.jpg
Прегледи:1
Размер:64.8 КБ
ID:5270944 Като за начало мисля да работи до около 180- 200 мм. Спрял съм се на тоя начин на задвижване Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1283414514-19470-1999-1.jpg
Прегледи:1
Размер:132.2 КБ
ID:5270942 - хидромотор, лагерно тяло, промивна глава- греша ли, като не искам да сложа редуктор и да следвам ли, както някой беше казал- опит- грешка

                    Пропуснах да отметна, че тая хидр станция е временно там за да пробвам какво правя. Хидравликата ще е с тия помпи Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изобр104.jpg
Прегледи:1
Размер:198.3 КБ
ID:5270951- С 140- 17kW и С 54- 7 kW . Двигателя е Yanmar 20 kW Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изобр102.jpg
Прегледи:1
Размер:113.5 КБ
ID:5270952Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изобр101.jpg
Прегледи:1
Размер:143.4 КБ
ID:5270953Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изобр100.jpg
Прегледи:1
Размер:145.3 КБ
ID:5270954
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 22-04-11, 19:57.

                    Коментар


                    • От: Сондажни машини,автосонди.

                      За мене ако ще въртиш с такъв инсрумент (перчато длето) ще ти трябва редуктор задалжително . Добре си се насочил към електродвигател при тая нафта . Обаче това което виждам , ако работиш с такъв инсрумент ти трябва осов натиск а ти нямаш такъв - може и да се лъжа. Мотокарните уредби повдигат но не натискат , освен ако не си я преработил по някакъв начин. За работа с пнемоударник стига тежеста на лоста и останалото , но за длето -незнам .
                      А тая синята на снимките ти какво производство е?
                      Последно редактирано от монио; 22-04-11, 18:29.

                      Коментар


                      • От: Сондажни машини,автосонди.

                        Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                        А тая синята на снимките ти какво производство е?
                        Домашно.
                        878161634

                        Коментар


                        • От: Сондажни машини,автосонди.

                          Прилично направена . Ама домашно българска или домашна немска например . Понеже и немците гледам си правят домашно производство.
                          Добре де май сме еденици дето си купуваме сонди заводско производство домашненките поне външно ги докарвате като заводски .

                          Коментар


                          • От: Сондажни машини,автосонди.

                            Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                            Прилично направена . Ама домашно българска или домашна немска например . Понеже и немците гледам си правят домашно производство.
                            Добре де май сме еденици дето си купуваме сонди заводско производство домашненките поне външно ги докарвате като заводски .
                            Вместо помощ и сътрудничество, има гавра. Е точно затова не ми се щеше да влизам в темата - всичко наше е гнило и порочно, западното- КОНТИ- ПАРЕНТИ. Ония от гнилия капитализъм са там, където ГАНЮ БАЛКАНСКИ е можел да бъде преди тях, но Е. Пелин е писал- '' Ако в България се роди гений, то той ще е гения на завистта" Е те затова нямаме нищо. Всичко е опорочено и продадено от блюдолизци . По тея причини от БГ розата , енергетиката, химията, доматите и подвизите на БГ сондажите всичко е на кота -----------. Нищо не разбирам от сондажи, но искрено ти благодаря- амбицира ме, за което искрено ти благодаря!

                            Коментар


                            • От: Сондажни машини,автосонди.

                              Колега съфорумник изобщо не си разбрал какво съм имал предвид относно коментара . Далеч съм ама много да се бъзикам а думата гавра грам не е на място . Сега да тръгна да се обяснявам , че това съм изкал да кажа че онова не е сериозно. Идеята на темата е да се коментират сондите възможностите им метода по който работят кави резултати дават , макар и самоделки .Специално за самоделките такива има и в германия , америка предлагат се по интернет , търгуват ги така че подготви се преди да почнеш да хокаш . Няма смисал и полза никой от такива сентенции в темата .
                              По скоро идеята ми беше , че тоя тип сонди "самоделки" набират популярност работи се с тях и се търгуват наравно с фабричните .
                              Интересна ти е машината не приемай нещата така и много прилична както казах ,а кой каво ще каже не трябва да те афектира важно е да покаже резултаи в сондирането . Не каза нищо за осовия натиск -натиска върху длетото .

                              Коментар


                              • От: Сондажни машини,автосонди.

                                Някой консумираха агнешко и бира а други се буваха из камънаците--МОЯ МИЛОСТ.Правих един сондаж и опит на втори.Първия излезе успешен .На него въртях със свредела--ф450мм защото геодезистите бяха предрекли камък и познаха на 1000процента--1-2метър повърхностни води и 9 -10 камък като това гледане на собственника му е струвало 1000лв.Останах впечатлен от работата със свредела защото когато се появиха камъните--една червена баластра нямаше проблем е спираше на определени моменти заклинваше но ги минах и хванах мергела.Мислех че ще върви и в него обаче НЕ.Убеждавам се че без сериозен натиск няма да стане пък идори и на този диаметър.После го разширихме на ф850мм за пръстените обсадихме го пак със свредела и краиния резултат за 11м --7м воден стълб.Той негое черпил сериозно да се ориентира за дебита но смятам че ще е добре--става въпрос за една ферма за охлюви.А тези повърхности води ми изиграха лоша шега--ШКОДАТА потъна че зор я извадихме.При втория сондаж нещата не се получиха.Той беше много близко до реката и тръгнаха едри камъни още от 0--дори и багера трудно слезе до 2метра и удари на скала и до тук.Малко снимки клипчето по късно през седмицата.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:24042011(002).jpg
Прегледи:1
Размер:205.6 КБ
ID:5271581Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23042011.jpg
Прегледи:1
Размер:167.8 КБ
ID:5271582Натиснете снимката за да я уголемите

Име:24042011(005).jpg
Прегледи:1
Размер:186.1 КБ
ID:5271583Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23042011(002).jpg
Прегледи:1
Размер:190.7 КБ
ID:5271584Натиснете снимката за да я уголемите

Име:24042011(006).jpg
Прегледи:1
Размер:166.8 КБ
ID:5271585Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23042011(003).jpg
Прегледи:2
Размер:158.1 КБ
ID:5271587Натиснете снимката за да я уголемите

Име:24042011(004).jpg
Прегледи:1
Размер:217.8 КБ
ID:5271588Натиснете снимката за да я уголемите

Име:24042011(001).jpg
Прегледи:2
Размер:206.6 КБ
ID:5271589Натиснете снимката за да я уголемите

Име:24042011.jpg
Прегледи:1
Размер:200.1 КБ
ID:5271590Натиснете снимката за да я уголемите

Име:24042011(003).jpg
Прегледи:1
Размер:181.7 КБ
ID:5271591Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23042011(001).jpg
Прегледи:9
Размер:165.3 КБ
ID:5271592

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X