Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли вода в моето място ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Има ли вода в моето място ?

    Само копане приятелю.Залога е голям---изхода неясен.

    Коментар


    • От: Има ли вода в моето място ?

      Има ли вода в моето място?
      Отговора е , че има ! Въпроса остава вече на каква дълбочина е .
      Относно мястото или точката на сондиране във един парцел или имот вече е спорен.
      А спора е дали където и да копаеш в един парцел(произволно място) водата е на една и съща дълбочина , или на определени места има на дадена дълбочина ,а на други няма на същата или горедолу същата дълбочина (плюс минун 5-6метра примерно).Тука трябва да изключим случаите на геоложки аномалии по-скоро образования ,като каверни , подземни реки и не на последно място предсказани от (извесни)шамани геологични сказания от митологията . Ако трябва да се изключат де.

      Коментар


      • От: Има ли вода в моето място ?

        От: Има ли вода в моето място ?
        Има ли вода в моето място?
        Отговора е , че има ! Въпроса остава вече на каква дълбочина е .
        Относно мястото или точката на сондиране във един парцел или имот вече е спорен.
        А спора е дали където и да копаеш в един парцел(произволно място) водата е на една и съща дълбочина , или на определени места има на дадена дълбочина ,а на други няма на същата или горедолу същата дълбочина (плюс минун 5-6метра примерно).Тука трябва да изключим случаите на геоложки аномалии по-скоро образования ,като каверни , подземни реки и не на последно място предсказани от (извесни)шамани геологични сказания от митологията . Ако трябва да се изключат де.

        Моньо здравей, прочетах това което си написал в темата " Има ли вода в моето място " и много ме заинтригува защото тази тема мен много ме валнува и взех решение и аз да драсна някой ред по този така много-важен въпрос за което си мисля, че няма да имаш нищо против за това което ще напиша, защото ще изкажа личното си мнение А темата си я създал за да я коментираме тези който се вълнуват от нея, като дебело подчертавам, че ще я коментирам, и изобщо не се заяждам
        Против съм че вода ще има, но на каква дълбочина Ти пишеш така.
        "Относно мястото или точката на сондиране във един парцел или имот вече е спорен.
        А спора е дали където и да копаеш в един парцел(произволно място) водата е на една и съща дълбочина , или на определени места има на дадена дълбочина ,а на други няма на същата или горедолу същата "
        Твърдя, че вода на една и съща дълбочина в един парцел има когато стигнеш до някакъв водоносен хоризонт в който има пясък и баластра и там има вода,ако изобщо има такъв водонос, а това зависи много на каква надморска височина се прави сондажа той държи водата на една и съща дълбочина водоравно така, че ако парцела е наклонен и ( примерно е по голям ) правиш сондаж в долния му край, в този случей ако решиш да правиш сондаж и в горния край на парцела, примерно за отопление и охлаждане както се прави водата там ще е + де нивелацията на по голяма дълбочина сравнение с долния сондаж.
        Но ако няма водоносен хоризонт или има, но е на много голяма дълбочина която нас не ни устройва тогава как ще постъпим, като се има предвид, че във въпросния парцел цялата почвата е глинеста и няма грам пясък, а вода трябва да изкараме. Ето тук вече става въпрос за намиране на точното място където като сондираш ще искараш вода (както ти ги наричаш ШАМАНИ) и тук точно да отбележа, че в такава почва ако преместиш и то с малко сондажа вода няма да има изобщо в това съм сигурен
        С този пример ти отговорих и за спора в един парцел както пишеш ти, а и всички води били те от водоносни хоризонти или от дамари в определено населено място са горе долу на приблизителни метри "+ -" все пак спрямо надморската височина, обаче има места където водата излиза на различна дълбочина, но не и както един от този форум пише, че човека който търси вода той имал информация за населеното място и по този начин можел да каже на колко метра ще излезе вода, така можел и той да каже, но примерно собственика иска сондаж 15-20м.не повече защото за толкова метри ще му стигнат парите, а почвата до 40-50 м.е глина, как ще му се изкара на човека в този случей вода С този въпрос искам да те провокирам и да чуя твоето мнение
        Последно редактирано от goro1955; 17-02-13, 14:55.

        Коментар


        • От: Има ли вода в моето място ?

          И на мен ми е интересно да разбера,освен багетистите,има ли друг начин де се установи има ли вода,в моето място,а не да дойде някой да копа ида каже дай 5к,ама вода сори,НЯМА,примерно! Става въпрос за около Своге,обл. София????

          Коментар


          • От: Има ли вода в моето място ?

            pepihm
            Утвърден участник| +ПЛ |


            РегистрацияOct 2009Публикации276Точки (при гласуване)4


            От: Има ли вода в моето място ?

            И на мен ми е интересно да разбера,освен багетистите,има ли друг начин де се установи има ли вода,в моето място,а не да дойде някой да копа ида каже дай 5к,ама вода сори,НЯМА,примерно! Става въпрос за около Своге,обл. София????

            Здравей колега и аз мисля, че друг начин няма. Ходил съм много и по вашия край Ябланица,Томпсън и мн.др.такива
            Приятна вечер


            Коментар


            • От: Има ли вода в моето място ?

              Това добре,ама старците който го разбираха тоя занаят нещо изчезнаха,става въпрос за местните, помня преди време казваха къде е водата и копаха на ръка,ако нема вода оставаш вътре с това което са изяли и изпили???? Сега е вече доста по МАТЕРИАЛНО положението, то про нас по-принцип вода има на всякъде,ама както си казал по нагоре-не уцелиш ли мястото-язък за барута!!!

              Коментар


              • От: Има ли вода в моето място ?

                Горо пари за 15-20м и повече сондаж можеш да направиш ако не този следващият сезон но вода да направиш както всички искате не...не.. и не.За двадесет годишния стаж в сондирането още несъм срещнал правача на водата.

                Коментар


                • От: Има ли вода в моето място ?

                  slavchovt аз не правя това което ти си мислиш, но как да ти го кажа, бях ти написал отговор който беше много-добър, но ми е изтрит и не знам защо, това което си написал защо не е изтрито след като казваш не верни неща от мое име
                  Но имам един съвет към теб като видиш, че двама си мерят оная работа не се пречкай там и не се прави на мъж
                  Ще искам да ми посочиш мястото в което аз съм написал тези думи, който ти казваш-"но вода да направиш както всички искате не...не.. и не." Искам да ти кажа, че се занимавам с това от 33-години и мисля си, че съм имал достатъчно много време за да се убедя в това което правя, че НЕ Е ЛЪЖА И МИ Е ПОД ДОСТОЙНСТВОТО ДА ИЗЛЪЖА ЧОВЕК, а ти може да си мислиш каквото си пожелаеш Мисля това да не го изтрият и този път и че съм те убедил достатъчно и ми отговори къде съм писал това което твърдиш. Нищо лично към теб

                  Коментар


                  • От: Има ли вода в моето място ?

                    Горо, а кога можете да дойдете до моето място, за да ми кажете на какава дълбочина и с какъв дебит /ориентировъчно/ е водата в моето място /от местоположението ми, и какво ще ми струва услугата Ви?
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • От: Има ли вода в моето място ?

                      Горо аз не искам и мисля че не трябва да влизам в спорове с някого.Аз споделям мнения от опит.Колкото и да сме добри в работата си винаги има първи път---имам впредвид контактите ни с клиентите.Този форум е за споделяне и...... кой какво е видял;направил;измислил;какво може иако с нещо ще бъде полезен на някого.Дали има или дали няма вода и на колко метра на дадено място както съм го казвал вече не вярвам на никого защото съм рабитил с хора които се занимават проучвателни дейности --с модерни съвременни радари--електромагнитни вълни и тнт. и непознават да спомена и професионалните багетисти както ги беше назовал някой.Има природни закони които не можем да променим.

                      Коментар


                      • От: Има ли вода в моето място ?

                        Искам да ти кажа, че се занимавам с това от 33-години и мисля си, че съм имал достатъчно много време за да се убедя в това което правя
                        Горо така и не стана ясно какво правиш 33 години, само гадаеме !
                        Радиастезис ли си или ползваш радиастезици ?
                        Против съм че вода ще има, но на каква дълбочина Ти пишеш така
                        Да това аз съм го написал ,но не мога да си го присвоя ,като мое заключение !
                        Не мога да разбера за какво точно изкаш да влезеш в спор ?
                        Какво е това с "надморската височина "какво имаш предвид ? На по-високото водата е на по-дълбоко ,а на по-ниското е на по-плитко ли?
                        Но ако няма водоносен хоризонт или има, но е на много голяма дълбочина която нас не ни устройва
                        Как така не те устройва дълбочината ? Що за лудост -това няма смисъл ?
                        но примерно собственика иска сондаж 15-20м.не повече защото за толкова метри ще му стигнат парите, а почвата до 40-50 м.е глина, как ще му се изкара на човека в този случей вода С този въпрос искам да те провокирам и да чуя твоето мнение
                        Това не го разбирам чесно ! Как така щом ,като имам пари за 15-20 м трябва водата да ми излезе до толкова ли ?
                        Опитвам се да разбера какво си изкал да кажеш в поста си !Нещо ме заболя глава ! Инженерите да помагат !

                        Коментар


                        • От: Има ли вода в моето място ?

                          Айде стига се плюхте.

                          Коментар


                          • От: Има ли вода в моето място ?

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Айде стига се плюхте.
                            Верно темата не за това .Не изках да влизам в спор.
                            Така се получава понеже темата е спорна ,и притеснява някои интереси .
                            Целта на темата е да сложи граница между науката , гадателството , измама ,невежество и тн.
                            Да се обсъдят методите начините ,които да са в помощ на тези които биха изкали да си направят воден сондаж.
                            Не за реклами самоизтъкване .

                            Коментар


                            • От: Има ли вода в моето място ?

                              Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                              Верно темата не за това .Не изках да влизам в спор.
                              Така се получава понеже темата е спорна ,и притеснява някои интереси .
                              Целта на темата е да сложи граница между науката , гадателството , измама ,невежество и тн.
                              Да се обсъдят методите начините ,които да са в помощ на тези които биха изкали да си направят воден сондаж.
                              Не за реклами самоизтъкване .
                              Нищо не съм искал от теб недеи и ти да искаш нещо от мен и недеи да си позволяваш неща за който ти казвам, спри да се заяждаш Ако можеш да ми отговориш на неудобните въпроси за теб който аз ти зададох-отговори, ако не можеш-спри. Но напиши, че не можеш Не съм имал никъкви лоши намерения към теб, а ти непрекъснато се ебаваш с мен и то без повод защото ти не ме познаваш и заради това се ебаваш Казвам ти да се спреш .......

                              Коментар


                              • От: Има ли вода в моето място ?

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Айде стига се плюхте.
                                Абсолютно си прав. Лека вечер.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X