Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения


  • Значи са натикали в нея и честотен регулатор? Трябва да се зачета повече явно.

    Коментар


    • gy6ter
      gy6ter коментира
      Редактиране на коментар
      Скала 2 примерно ,работи от четири години ,от сондаж,къщата е само на нея .Смениха я веднъж заради фабричен дефект на серията .

    • trav
      trav коментира
      Редактиране на коментар
      Скалата може ли да работи като сондажна, дават я бустер помпа

    • gy6ter
      gy6ter коментира
      Редактиране на коментар
      И в ръководството и го пише и работи ,до 8 метра дълбочина .

  • Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
    Я кажете , има ли помпа , която може да вдигне вода на 20-30 метра ?
    Повечето сондажни.

    Коментар


    • Да не отварям нова тема ще питам тук. Предстои ми сондаж, предположително 60-70 метра. Дали някой може да препоръча читав човек/фирма за тая работа? Или някакви отзиви? Сондажа ще е в Банкя.
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • 0899893641
        К мирной жизни не пригоден.
        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

        Коментар


        • Цецо
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • Благодаря
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • Нема нужда Скорпионче
              К мирной жизни не пригоден.
              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

              Коментар


              • Здравейте колеги,

                Имам проблем с помпа на сонда. Помпата е купена от Лидл, принципно си работи, но като се мине известно време през което не е работила при стартиранети не вади вода, трябва да я обезвъздуша наново( наливам около 500мл вода) и така до следващия път. Смукателния мъркуч е 7м , водата е на 3м от земята.Чудя се какъв е проблема, смукателя ли изпуска или нещо друго.Помпата е нова на около 20 дни.
                Искайте и ще Ви се даде,търсете и ще намерите,хлопайте и ще Ви се отвори.

                Коментар


                • Никола
                  Никола коментира
                  Редактиране на коментар
                  Клапан има ли на смукателя и дали държи.
                  Няма откъде другаде да ти прави проблеми.
                  Сложи истински клапан и пробвай пак.

                • Ясен
                  Ясен коментира
                  Редактиране на коментар
                  Смукателните помпи са си така. Все намира откъде да изтече водата от помпата и после трябва да се пълни.

                  Клапан на смукателя помага в най-добър случай за седмица.

                  Това което може да помогне е читав клапан (ама само в много чиста вода, иначе ще намери как да се заклещи нещо в него и да изпуска) и някакъв "обратен сифон" - изходящата тръба да отиде малко нагоре и после надолу, за да задържи вода да има какво да се стича преди да опразни помпата.

                  А истинското решение е потопяема помпа. Тя тръгва винаги.

              • аз имам друг проблем - трябва да източа кладенеца за почистване, но е 8м дълбок и потопяемата спира по разбираеми причини и сега се чудя с какво да продължа до дъното
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • Ясен
                  Ясен коментира
                  Редактиране на коментар
                  Е значи толкова. Но това не е защото е потопяема, а защото толкова си може.

                • ognqn
                  ognqn коментира
                  Редактиране на коментар
                  Вибрационната смуче от дълбоко,но с малък дебит,защото е 650 вата-65лв. и смуче от към 25метра,като водата ни е чиста.

                • IvanIvanovi
                  IvanIvanovi коментира
                  Редактиране на коментар
                  източихме го с 2 помпи, дъното е скала на около 9м., имаше 3 кофи, една лейка и 4-5 кофи сплъстена тиня. За съжаление се е затлачил яко между камъните, откъдето влиза водата и сега чакам да се самоотпуши

              • Има клапан,всичко е чисто ново. Събота ще изкарам смукателя да видя как е, водата е много чиста.
                Искайте и ще Ви се даде,търсете и ще намерите,хлопайте и ще Ви се отвори.

                Коментар


                • Първоначално публикуван от VesMil Преглед на мнение
                  Има клапан,всичко е чисто ново. Събота ще изкарам смукателя да видя как е, водата е много чиста.
                  Изтича или през клапана, или през друга неплътност. Няма как да се изпарява, затворено е там.

                  Коментар


                  • Сега пък , няма проблем.Нищо несъм правил.Тръгва си всеки път нормално. Чудна работа кво става!!!
                    Искайте и ще Ви се даде,търсете и ще намерите,хлопайте и ще Ви се отвори.

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от VesMil Преглед на мнение
                      Сега пък , няма проблем.Нищо несъм правил.Тръгва си всеки път нормално. Чудна работа кво става!!!
                      Търпение. Остави я за по-дълго и пак няма да тръгне.

                      Коментар


                      • Резултата от днешните опити с вибрационка Райдър с долно засмукване и 20 годишен кладенец (той може и стотина годишен да е, ама поне от толкова не е ползван)-кубик и половина вода, и две кофи песъчинки и жълта пръст.
                        Мисля да направя още няколко серии за почистване и да пускам нормална винтова помпа.
                        Китаеца се представи добре само с едно разглобяване за почистване на мембраните от застанали камъчета и дори не успя да изгори. Пиша му добър 4.

                        Коментар


                        • Аз съм доволен от Лидълската помпа(Parkside),чак учудващо добре работи и е 1,1kW, което е добре на фона на 600W масовки по магазините. Засега ми върши чудесна работа.
                          Искайте и ще Ви се даде,търсете и ще намерите,хлопайте и ще Ви се отвори.

                          Коментар


                          • IvanIvanovi
                            IvanIvanovi коментира
                            Редактиране на коментар
                            и аз имам лидълска, но малката и е слаба.
                            комшията е с голямата и е перфектна, но я имаше последно преди 2 месеца, а не я купих.
                            сега взех едно бибо, да видя с него как ще е

                          • IvanIvanovi
                            IvanIvanovi коментира
                            Редактиране на коментар
                            Бибото се справя доста по- добре , въпреки че е 600W. Кладенеца се пълни с около кубик на ден, което ме устройва засега - дано се засили

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X