Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кладенци и сондажи

    Благодаря на всички, които ми пратиха съобщения, но след обстойно проучване на законовата уредба в България от моя страна може да се окаже, че законно направена термопомпа вода-вода да е икономически неизгодна, въпреки всички приказки за подрепа на енергийната ефективност и зелената енергия. Естествено аз не съм юрист и може и да греша някъде.
    Какво успях да открия ще напиша в темата за термопомпите, ако някой е компетентен юридически по въпроса може да пише там.

    Коментар


    • От: До: Re: Кладенци и сондажи

      Опитах да се свържа този човек но за съжаление не успях има ли други координати

      Коментар


      • От: Кладенци и сондажи

        Колега първо не мога да видя какво ми е на правописа (освен,че съм написал два пъти "ОТ", извинявай, че съм ти причинил това неудобство), но това е за друга тема. На темата за двата сантиметра казвам го от практика,поради тия разлики много хора са им празни кладенците и сондажите.
        А сега приятна вечер.

        Коментар


        • От: Кладенци и сондажи

          Първоначално публикуван от drillneed Преглед на мнение
          Благодаря на всички, които ми пратиха съобщения, но след обстойно проучване на законовата уредба в България от моя страна може да се окаже, че законно направена термопомпа вода-вода да е икономически неизгодна, въпреки всички приказки за подрепа на енергийната ефективност и зелената енергия. Естествено аз не съм юрист и може и да греша някъде.
          Какво успях да открия ще напиша в темата за термопомпите, ако някой е компетентен юридически по въпроса може да пише там.
          Къде е темата за термопомпите че с търсачката не успях да намеря нищо сериозно във форума. Имам познат който се интересува от това /геотермална енергия от сондажите/ а и аз на времето правех едно проучване което остана недовършено.

          Коментар


          • От: Кладенци и сондажи

            Доста сондажи сме направили в Казичане за термопомпи!То даже и човека,който се занимава с апаратурата и материалите за направата на системата е оттам!
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • От: Кладенци и сондажи

              Първоначално публикуван от drillneed Преглед на мнение
              Благодаря на всички, които ми пратиха съобщения, но след обстойно проучване на законовата уредба в България от моя страна може да се окаже, че законно направена термопомпа вода-вода да е икономически неизгодна, въпреки всички приказки за подрепа на енергийната ефективност и зелената енергия. Естествено аз не съм юрист и може и да греша някъде.
              Какво успях да открия ще напиша в темата за термопомпите, ако някой е компетентен юридически по въпроса може да пише там.
              От един кубически метър подземна вода може да се добият с термопомпа 10киловатчаса топлинна енергия. По закона за водите всяко физическо лице може да добива по 10куб.м на ден подземни води от собствен водоизточник безплатно и без необходимост от монтаж на водомер. Това прави 100квтч на ден топлинна енергия, което е достатъчно за отопление на 100кв.м санирана жилищна площ.

              Коментар


              • От: Кладенци и сондажи

                Първоначално публикуван от hidroresurs Преглед на мнение
                По закона за водите всяко физическо лице може да добива по 10куб.м на ден подземни води от собствен водоизточник безплатно и без необходимост от монтаж на водомер. Това прави 100квтч на ден топлинна енергия, което е достатъчно за отопление на 100кв.м санирана жилищна площ.
                Това хубаво - ама то има и системи, които въртят течността в затворен кръг, без да има водочерпене.
                тогава пък по закона за водите даже и разрешение за сондаж не би трябвало да е необходимо.

                Коментар


                • От: Кладенци и сондажи

                  Първоначално публикуван от hidroresurs Преглед на мнение
                  От един кубически метър подземна вода може да се добият с термопомпа 10киловатчаса топлинна енергия........ Това прави 100квтч на ден топлинна енергия, което е достатъчно за отопление на 100кв.м санирана жилищна площ.
                  Es ist sehr interessant!
                  Малко по-подробно тази сметка, моля, че ми писна да плащам за три климатика, конвектор и бойлери, а имам сондаж в двора.

                  Коментар


                  • От: Кладенци и сондажи

                    Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
                    Es ist sehr interessant!

                    От един кубически метър подземна вода може да се добият с термопомпа 10киловатчаса топлинна енергия........ Това прави 100квтч на ден топлинна енергия, което е достатъчно за отопление на 100кв.м санирана жилищна площ.
                    Малко по-подробно тази сметка, моля, че ми писна да плащам за три климатика, конвектор и бойлери, а имам сондаж в двора.
                    Цитата вероятно е взет от тук. Има много фирми които се занимават с използването на термопомпени ситеми достатъчно е да се пусне едно търсене в Google но цитата е от тази фирми има много информация на сайта и. По същество термопомпите са на принципа на климатика, т.е. вземат топлината от едно място и я прехвърлят на друго но тук условията на работа са по-добри. Понеже лятно време ще нагряваме не въздух с топлина 30 градуса а вода с температура 10 градуса а зимно време обратното. Рекорда който съм чел за такава термопомпена система е коефициент СОР 8.4 докато при обикновенните климатици е 3.8. Което означава, че на всеки изразходван киловат ще получим полезен ефект 8.4 киловата. Повече информация за този проект тук. И всичко това естествено иска доста сериозни капитални вложения също и грижи за подръжка.На който му се занимава с чиновници може тук да проучи какво финансиране може да получи за подобряване на енергийната ефективност.
                    Последно редактирано от Фред; 05-03-12, 14:48.

                    Коментар


                    • От: Кладенци и сондажи

                      Първоначално публикуван от Фред Преглед на мнение
                      Цитата вероятно е взет от тук.
                      Колегата от Благоевград (добре дошъл в темата, градски) най-вероятно не само цитира, а е и понаправил някой друг сондаж за термопомпа...
                      На мен в приложения цитат ми стана интересно защо при водно ниво под 20м се отива на затворена система (изцяло затворен контур), а не се използват два сондажа (за водочерпене и за обратно инжектиране)?
                      Това се получава заради сметката на цената на сондирането и тока на помпата за водочерпене и получените ползи или е някаква друга причина?

                      Коментар


                      • От: Кладенци и сондажи

                        Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
                        Това хубаво - ама то има и системи, които въртят течността в затворен кръг, без да има водочерпене.
                        тогава пък по закона за водите даже и разрешение за сондаж не би трябвало да е необходимо.
                        За сондажите, в които се извършва затворена циркулация също се изисква разрешително по Закона за водите за юридически лица.
                        Сондирането в пласта и отнемането на геотермална енергия от водоносния хоризонт или водоупора се води ползване на воден обект без водоползване.

                        За st.darakchiev:
                        С термопомпа отплението на 100кв.м санирана жилищна площ заедно с топлата вода ти излиза около 100лв на месец.

                        За Фред:
                        Цитата не е оттам. Просто малко физика за 10клас.
                        През лятото за охлаждане можеш да си пуснеш водата от сондажа директно по конверторите. Освен това собственния водоизточник е нещо безценно.

                        За vlageo:
                        Действително при по-голямата дълбочина излиза малко по-скъпо , но от затворената система не можеш да извадиш никаква вода.
                        Последно редактирано от hidroresurs; 06-03-12, 11:20.

                        Коментар


                        • От: Кладенци и сондажи

                          Честит празник на всички колеги сързани със сондажи за вода---макар и със закъснение.

                          Коментар


                          • От: Кладенци и сондажи

                            Момчета, пак ще Ви моля за съвет – разкачихме хидрофора на сондажа /който има шахта 1х1,5 м. широчина и 2м. дълбочина/, пуснахме вътре лампа и видяхме, че на 4-5 м. има стеснение на тръбата /деформирана е, сплесната/. Сега се чудим какво да правим – дали да пробваме с набиване на метална тръба, както ви описах и питах на 26 страница или направо да правим нов сондаж.
                            Само, че съпругът ми иска да направи новия в същата шахта, та питането ми е – на какво разстояние минимум трябва да е новия сондаж от стария, има ли опасност от стария нещо да прецака новия? Настоящият сондаж е около 9 м. дълбок /без 2-та м. дълбочина на шахтата/; почвата е алувиална ливадна; ако има значение – помпата с която се вади водата е на хидрофор, цол тегли и цол хвърля.
                            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                            Коментар


                            • От: Кладенци и сондажи

                              Ако имате възможност и сте доволни от количеството на вода в стария сондаж "разширете" този сондаж, главата на сондата ще изкара старата тръба. Ако все пак решите да пробивате нов спокойно може да пробивате на метър от другия на тази дълбочина няма да се съберат в един и няма как стария да попречи нещо.

                              п.п. На каква дълбочина е пуснат смукателя на помпата?
                              088455338две
                              "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                              Джамбазов 2010г..

                              Коментар


                              • От: Кладенци и сондажи

                                Защо не направите ето това.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:24032012.jpg
Прегледи:4
Размер:159.8 КБ
ID:5359677

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X