Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кладенци и сондажи

    Този спор ми звучи познато.
    И двамата не сте прави. Истината, както обикновено, е по средата. Но да не се повтаряме...

    Коментар


    • От: Кладенци и сондажи

      Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
      Този спор ми звучи познато.
      И двамата не сте прави. Истината, както обикновено, е по средата. Но да не се повтаряме...
      Да бе това с дамарите пък грам не мога да повярвам че го допускаш за евентоално вярно .
      И да тоя спор е от време оно . Дамар или водоносен хоризонт а сега де .
      Да не разпалваме феновете на пръчките (хидрогеолозите) че е е е.

      Коментар


      • От: Кладенци и сондажи

        За 2см не знам но за 1.5-2м от опит има изненади.

        Коментар


        • От: Кладенци и сондажи

          Наскоро въртяхме сондажи на едно място,на което е абсурдно да има вода/и ние го знаехме/,но шефовете-дайте,та дайте!Врътнахме една дупка-няма вода!Чорбаджията обаче доведе старец багетист,който каза че сме в грешка с 2 метра!Местиме,въртиме-пак няма..,следва корекция от страна на багетиста и така 6 опита още,а резултата -същия!Стареца като виде на къде отиват нещата и си би чукалата,щото усети връждебни помисли от наша страна!Сгънахме и си тръгнахме!После обаче поискаха да пуснем все пак тръби в сравнително най-дълбоката дупка!Речено -сторено!Нарязваме тръбите,пускаме ги,засипваме с филц както си трябва,а дупката-суха!След няколко дни "умните глави" ни нареждат да направим еърлифт,за да прочистим!Обясняваме им че няма какво точно да прочистим ,защото сондажа е абсолютно чист и сух/главно/ и тръбите си хлопнаха на дъното като у дома!И какво ще духаме с тоя еърлифт,като няма вода в сондажа?Мислиха,мислиха и измислиха гениална мъдрост-като няма вода-сипете....трябва да се духа и това е!Та айде...бидони по 1000 литра,мъкнене със зор по баирищата/това е на едно било на планина/,мъкни колесен компресор и камара маркучи!Сипахме водата ,продухахме да им мине мерака и резултат естествено никакъв!Хората наоколо са си направили 4-5 кубикови резервоари и периодично си викат водоноска ,за да ги зарежда!Този обаче не иска и е упорит/става въпрос за един актьор от Комиците/!Събрахме си багажа и с облекчение си тръгнахме!Мина време и нещеш ли-пак ни пращат там!Били се събрали 2-3 метра вода в дупката,която като пусне бибото човека да си полива цветята свършва за 15 минути и после пак се събира за 2-3 дни!За всеки беше ясно,че това са повърхностни води!Отиваме на мястото и ни показва 3 клечки,забити на едно място!Мястото обаче е с 5-6 метра по-високо от предишното,а твърдението му е че точно тук е водата и то на 6 метра дълбочина!За сравнение предишните дупки,които са в ниското са по 15-16 метра и са сухи!На въпроса ни какви са тези пръчки бе отговорено,че са от трима независими "експерта" ,които са посочили едно и също място с точност до сантиметър!Двама били багетисти,а третия бил специалист по откриване на експлозиви от летището с апаратура за хиляди евро!!Речено -сторено!Качваме със зор машината на точката и въртим 15 метра!Вода-никаква!Започна се едно псуване от страна на чорбаджията,че ще се разправя с тия "спецове" и т.н!Та такива работи колеги...,а с парите дето даде за тези дупки можеше да си направи не един,а 5 резервоара,но който го няма в главата го има в краката....
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • От: Кладенци и сондажи

            Защо вместо няколко плитки не му издупчихте един дълбок сондаж?Макар че ако е в лоша местност и дълбок не го оправя.Къде е било това колега ако не е тайна.?
            К мирной жизни не пригоден.
            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

            Коментар


            • От: Кладенци и сондажи

              Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
              Защо вместо няколко плитки не му издупчихте един дълбок сондаж?Макар че ако е в лоша местност и дълбок не го оправя.Къде е било това колега ако не е тайна.?
              Защото колега ставаше доста твърдо и надолу не можеше да се продилжи,по простата причина че въртяхме на шнек!Условия и терен там за сондиране с 2А2-то няма!Над Владая е -бая високо в планината!
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • От: Кладенци и сондажи

                Този с експлозивите е бил човека . Пак като не сте ударили стара мина шяха да ви се изправят шнековете .
                Тоя филм и аз съм го играл .Направихме един двор на решето , ама вода не съм пълнил в сондажите , че ще е като виц . То е подигравка с човека това да му кажеш да напълни сондажите . Пак добре че не са ви карали да ги заредите с тротил , щяхте да си спестите носенето на вода.

                Коментар


                • От: Кладенци и сондажи

                  На Владая съм карал филц на няколко сондажа и помня че сондьорите хич не бяха очаровани от мястото.

                  Отдолу май са морени.....
                  К мирной жизни не пригоден.
                  Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                  ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                  Коментар


                  • От: Кладенци и сондажи

                    Е да де Владая,ама километър нагоре в планината!
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • От: Кладенци и сондажи

                      Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                      Този с експлозивите е бил човека . Пак като не сте ударили стара мина шяха да ви се изправят шнековете .
                      Тоя филм и аз съм го играл .Направихме един двор на решето , ама вода не съм пълнил в сондажите , че ще е като виц . То е подигравка с човека това да му кажеш да напълни сондажите . Пак добре че не са ви карали да ги заредите с тротил , щяхте да си спестите носенето на вода.
                      А бре колега...ойдисва ме им на акъла от немай-къде....време да минава...иначе разбира се ,че ситуацията е комична!!!Когато си на заплата нали знаеш как се забавляваш с подобни неща....а когато си бачкаме за нас естествено,че е по-друга бирата...
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • От: Кладенци и сондажи

                        Така е в общи линии

                        Коментар


                        • От: Кладенци и сондажи

                          Доста попрочетох за еър лифта в другата тема. Мисля си,че ми се изясниха нещата,ама да питам специалистите:
                          Възможно ли е с такова устройство да вадя вода от сондаж 50 метра и фи 110 м,м. ? В смисъл чиста вода,а не мътилка.
                          Иначе сондажа минава за разработен-вече е на 3 години и водица има доволно.

                          Коментар


                          • От: Кладенци и сондажи

                            Първоначално публикуван от Златков Преглед на мнение
                            Доста попрочетох за еър лифта в другата тема. Мисля си,че ми се изясниха нещата,ама да питам специалистите:
                            Възможно ли е с такова устройство да вадя вода от сондаж 50 метра и фи 110 м,м. ? В смисъл чиста вода,а не мътилка.
                            Иначе сондажа минава за разработен-вече е на 3 години и водица има доволно.
                            Може но нивото на водата не трябва да е по малко от една трета от сондажа!
                            878161634

                            Коментар


                            • От: Кладенци и сондажи

                              Здравейте,
                              Искам да ви поздравя за чудесната тема. Както е видно, регистрирах се само, за да учавствам в нея.
                              Имам нужда от сондьор в района на София за 2 сондажа за термопомпа. Очаквам сериозни оферти от хора, които имат опит точно с такъв тип сондажи като моля в цената да е включено всичко необходимо като филц, еърлифт и т.н.
                              Отправяйте оферите си на лични. Приемам също и контакти на хора, които могат да ми свършат работа.
                              Благодаря предварително на отзовалите се!

                              Коментар


                              • От: Кладенци и сондажи

                                Първоначално публикуван от drillneed Преглед на мнение
                                Здравейте,
                                Искам да ви поздравя за чудесната тема. Както е видно, регистрирах се само, за да учавствам в нея.
                                Имам нужда от сондьор в района на София за 2 сондажа за термопомпа. Очаквам сериозни оферти от хора, които имат опит точно с такъв тип сондажи като моля в цената да е включено всичко необходимо като филц, еърлифт и т.н.
                                Отправяйте оферите си на лични. Приемам също и контакти на хора, които могат да ми свършат работа.
                                Благодаря предварително на отзовалите се!
                                Дай информация за района и терена.
                                Достъпа до точката на сондажа за нормална (голяма) или за малогабаритна машина ли е?
                                Дълбочина ако е предвидена.
                                878161634

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X