Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кладенци и сондажи

    Преди 15-дни правихме един кладенец и собственика пусна една руска --РУЧЕЙ- мисля че беше 1/2 и вървя 4-5 ч с тежка вода и като избистри сдаде багажа.Какъв диаметър е сондажа? Сега има потопяеми помпи цол и четвърт --100мм и 30м неса проблем.

    Коментар


    • От: Кладенци и сондажи

      Първоначално публикуван от slavchovt Преглед на мнение
      ПРиятелю РАВЕМА от кой край си на страната--дай координати ако можем ще помогнем.[ATTACH=CONFIG]329039[/ATTACH]
      На около 50 км от Бургас е селото.

      Коментар


      • От: Кладенци и сондажи

        Какъв диаметър е кладенеца?Аз съм от ВЪЛЧИТРЪН--ПЛЕВЕНСКО много е голямо разстоянието--300-350км.Не е проблем но не е оправдано и за тебе и за мене.След като казваш че е стар герана ще трябва според мене да слизаш надолу--гераните от време оно не са копани достатъчно на дълбоко;водата е била повече и неса имали възможност да я черпят за да дава ръка за работа.

        Коментар


        • От: Кладенци и сондажи

          Първоначално публикуван от slavchovt Преглед на мнение
          Какъв диаметър е кладенеца?Аз съм от ВЪЛЧИТРЪН--ПЛЕВЕНСКО много е голямо разстоянието--300-350км.Не е проблем но не е оправдано и за тебе и за мене.След като казваш че е стар герана ще трябва според мене да слизаш надолу--гераните от време оно не са копани достатъчно на дълбоко;водата е била повече и неса имали възможност да я черпят за да дава ръка за работа.
          Славчо,благодаря ти за отговорите !Около 1.30-1.40 м е диаметърът.Как може да се осъществи това слизане-с ръчно копане или сондиране на същото място?Ако се сондира в кладенеца,как би трябвало да се формира цената за сондажа?Трябва обаче да се има предвид,че на дъното на кладенеца има сложен един голям камък.Прощавай,ако съм прекалено досаден.

          Коментар


          • От: Кладенци и сондажи

            До монио! Благодаря за информацията. Моята помпа е руска идано да издържи повече от 1 2месеца.Наистина водата е кална но Краси каза че и трябва време да се избистри. Мен ме притеснява че е малко. Значи за едно денонощие - помпата работи 25минути.Количеството не съм го мерил но помпата е с малък дебит. Дано да се отпушат някакви дамари,иначе това са хвърлени пари на вятъра. Според Краси има някаква надежда, ще черпя всеки ден пък ще видим. С ПОЗДРАВ.

            Коментар


            • От: Кладенци и сондажи

              За вибрационните помпи: трябват три-една в сондажа, една в сервиза за ремонт и една в готовност. Не трябва да са стъпили на дъното-тогава не се охлаждат и горят. На всеки час работа - 15 минути почивка! Аз го постигам с едни тарикатски таймери по 6 лв/бр, на които има 24часова шайба с 15минутни сектори, чиста механика-никаква електроника. Залагам на всеки час един сектор изкл. Помпата я вади от време на време и и притягай болтовете, които свързват горната и долната част - охлабват се от вибрациите.
              За сондажа: 25мин. на денонощие ясно, не е ясно след като се изчерпи водата в сондажа за колко време събира почти същото количество. Това е показател за бъдещето на твоя сондаж. Това за дамарите е вярно, но не очаквай в пъти завишение на дебита.
              Казано е : вода никой не може да направи. Опитваме се да я местим нагоре, не винаги успешно.

              Коментар


              • От: Кладенци и сондажи

                До ddrakchiev.Значи минава едно денонощие 25мин. тече,пак минава едно денонощие 25мин. тече и така се повтаря.

                Коментар


                • От: Кладенци и сондажи

                  Колега,ако тази вода не ти стига(а едва ли ти стига) мисли за друг сондаж на друго място.Не искам да те отчайвам,ама не чакай да ти се вдигне количеството на промерно 27 минути на денонощието:-)

                  Коментар


                  • От: Кладенци и сондажи

                    Ужас,това което казваш ме шокира дано не си прав.

                    Коментар


                    • От: Кладенци и сондажи

                      Първоначално публикуван от kostadin_ra Преглед на мнение
                      Ужас,това което казваш ме шокира дано не си прав.
                      Колегата Даракчиев имаше предвид : За колко време възтановява сондажа ти еди колко си вода . Примерно за 1 час възтановява 10л за 2 часа 20л за 3 часа 25л и след 4 тият час спира да възтановява .Примерно като вдигне някакво ниво и почва да се губи водата. Или възтановява по една водна чаша на час . Поиграй си малко и събери повечко инфо и го дай тука да мислим по въпроса .Ще е полезно също да кажеш как е сондирано с промивка с бентонит или на самообразужащ се разтвор или сухо сондиране с въздух . Ако се е образувала кора от бентонита или от сорта. В кави материали сте сондирали . По принцип тия неща обягват на инвеститора на сондажа - повече залагат на комара , тука има тука няма и не се интересуват в какво се сондира и какви материали се преминават . Сега обаче биха ни били от полза да ти дадем полезен съвет. А от опит ще ти кажа че вибрационна помпа трудно ще изкара бистра вода , нейната цел е да възбуди сондажа , но не и да го експлоатира , ако и да са измислени с някакава цел освен да са евтини.
                      Последно редактирано от монио; 09-05-11, 20:34.

                      Коментар


                      • От: Кладенци и сондажи

                        До РАВЕМА;При диаметър 1-30--1-40 можеш спокоино да слезеш на 1-или 1-10 зависи какви пръстени ще намериш.За мене този диаметър не е проблем стига да е в мека почва или по дребна баластра но това ще покаже само работата.Аз сформирам цените на метър по договаряне --естественно има долна граница предполагам че и др. колеги работят на този принцип.А каква е ролята на този камък? Ако сондираш естественно трябва да го няма.Пиши не се притеснявай .

                        Коментар


                        • От: Кладенци и сондажи

                          Ок. Ще си поиграя ще ги замеря тези неща още утре. Относно бентонит-няма,излезна мергел,но много твърд.Краси сложи малко тапетно лепило за да активизира глината.Сондажа е30м.в меркел.

                          Коментар


                          • От: Кладенци и сондажи

                            Първоначално публикуван от kostadin_ra Преглед на мнение
                            Ок. Ще си поиграя ще ги замеря тези неща още утре. Относно бентонит-няма,излезна мергел,но много твърд.Краси сложи малко тапетно лепило за да активизира глината.Сондажа е30м.в меркел.
                            Преди да почнеш да помпиш и засичаш време литри , измери колко метра воден стълб има в сондажа . От горе до долу ли е мергел - не съм съгласен ?Ако е така поне къщата ти е на здраво стъпила.

                            Коментар


                            • От: Кладенци и сондажи

                              В началото до 5м. имаше камъни тс. морени след тях около 10-15м. глина след което меркел. Точните метри ги знае Краси аз не съм му "дишал във вратъ". Сондажа е в с.Бистрица Софийско. На около 500-600м. има река. Тръбите са ф-120.Наблизо няма друг сондаж поне аз не знам.

                              Коментар


                              • От: Кладенци и сондажи

                                А от Бистрица Краси дойде при мен.
                                Същия сондаж ми направи - 30м с тръба 125.
                                Между 17 и 25-ия метър излязоха ред пясъци, ред глина.
                                Две сутрини меря и водния стълб е 21м.
                                Вчера помпах с бибо около 50мин и свърши. По-късно днес пак ще помпам.
                                Чудя се дали не е по-добре да си взема по-мощна помпа. Дали има значение за прочистването и "отварянето" на сондажа?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X