Обява

Свий
Няма добавени обяви.

какъв камион да си взема?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: какъв камион да си взема?

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Това представлява краза в България модела с три водещи моста не е много разпространен но при добро желание може да се намери .
    сериозна машина доста голяма, сигурно тежи празен 10-12 тона?
    Real Recognize Real

    Коментар


    • #32
      До: какъв камион да си взема?

      Ще видя и снимки ще направя ама събота щото сега немога

      Коментар


      • #33
        До: какъв камион да си взема?

        Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
        до:cecoa1
        страшно много съм ти задължен баце
        искам да те питам ако е удобно: предлагат ми и щауер като опция? какво мислиш? за 2-осов модел?
        много са редки тези машини и едва ли ще успея да си купя такава както и камазите и татрите и уралите
        дали не е удачен варянт за покупка от чужбина?
        "Щайер" имат много и различни модели камиони.Марката е австрийска и историята и е над 100годишна(само автомобилната,а произвеждат и други неща още от по-отдавна).Сигурно има и подходящи модели,които биха ти вършили работа,но пък за тях няма толкова евтини и разпространени резервни части(но си зависи и от конкретния модел и година на производство).Иначе,там където работех,имахме Щайер(но самосвал 6х4) и доста от нещата са стандартизирани,а и моторът беше някакво копие на Мерцедес V8,и доста от нещата по него бяха еднакви с МB.А и при западните камиони,всичко се доставя от определени фирми(като WABCO,Knorr-Bremse,Bosch,ZF,Voith и т.н, да не изброявам).
        При по-новите камиони от тази марка,кооперацията е с MAN и в някои модели,само по емблемата се познава,че е Щайер.
        По Австрия и Германия са доста разпространени,така че може да се намерят,но пък у нас ги няма много по горите.
        Както сам признаваш,най-добре е да вземеш камион,който лесно ще прежалиш,а и да е достатъчно здрав за в гората.С повечето руски камиони,можеш директно да буташ дървета(не ме питай от къде знам, не е от клипове в нета-налагало ми се е веднъж-дваж,със Урала,при специфични условия).Броните и въобще железата им,са многократно преоразмерени(веднъж един пич,с лека кола се закачи в бронята на ЗиЛ 131,който карах-не е като клиповете,на живо е доста стряскащо-все едно колата е от кашкавал)
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #34
          До: какъв камион да си взема?

          Гледам само бегло се споменава КрАЗ.

          Преди известно време мой приятел породаде тази машина:







          Отне му доста време да я подготви. За съжаление се оказа, че няма работа за нея. С гуми от Урал (защото оригиналните КрАЗ-ови за по-ниски и по-широки). Двигател дизел ЯМЗ V8. Готова за влизане в гората. Аз бях пуснал обявата и точно след 3-4 дена, камионът имаше нов собственик. Въпреки високата си цена.
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #35
            До: какъв камион да си взема?

            добра ли му е цената? и как ви се струва?

            http://kamioni.cars.bg/t2630
            Real Recognize Real

            Коментар


            • #36
              До: какъв камион да си взема?

              Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
              добра ли му е цената? и как ви се струва?

              http://kamioni.cars.bg/t2630
              Вземи и разгледай тези теми(не всичките).Общото между тях е името Страхил,но се споменават и други продавачи на такава техника.
              Та,Страхил от Костинброд разполага с много и във всякакво състояние,военна техника.В това число и КамАЗ-и и Урали и ЗиЛ-ове и Праги,та дори и верижни артилерийски влекачи.Телефонът му ще намериш най-лесно в последната тема от списъка(за Прага V3S),а местоположението му е на много лесно място-на входа на Костинброд от към София(от Ломско шосе).Като идваш от София към Костинброд,се пада от дясно-има сервиз за годишни технически прегледи(ГТП) и около него е пълно с военни камиони и техника-не можеш да го пропуснеш.
              Този човек,не продава евтино,но пък има екземпляри в уникално добро състояние.Може и само да го питаш по телефона,кое какви пари,горе-долу върви,за да можеш да се ориентираш по-добре.Но ако имаш път към София,задължително мини да разгледаш.Щом си решил да инвестираш значителна сума пари определено си заслужава да поразгледаш преди да ги дадеш.

              Нека и други,четящи темата да предложат подходящи оферти и посочат хора,занимаващи се с продажба на такава техника,по възможност по-близо до местоживеенето на автора на темата(Габрово или Търново?)

              P.S.А щом си от Габрово,значи знаеш стойността на парите
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #37
                До: какъв камион да си взема?

                Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                Благодаря ти много колега
                сега сондирам и събирам мнения за камионите.Предполага че трябва да търся Щаер военно изпълнение? как е като здравина? колкото руските ли е здрав? какви тонажи имат различните модели? и като цяло сполучлива машин ли е?
                като разглеждах сайтовете за продажби на камиони имаше и Щаери но не за гората по скоро за асвалт.
                тука в Кюстендил има 3-4 има и с 2 и с3моста за гората е перфектен защото товари доста и е проходим, краз татра са доста тежки и не много маневрени също така и високи за товарене
                влезни дето пише предложи цена за да го видиш не го продавам аз просто няма как да ти го покажем по друг начин МОДЕРАТОРИТЕ АКО МИСЛИТЕ ЧЕ Е ПРОБЛЕМ БЛОКИРАЙТЕ ИЛИ РЕДАКТИРАЙТЕ СЪОБЩЕНИЕТО
                Предложи цена


                : бордови камион
                Товаропод.
                : 3040кг
                Тегло
                : 8600кг
                Местонахождение
                : Швейцария, Regensdorf
                Дата на оферта
                : 28.04.05
                Autoline ID
                : PD1
                Цвят - кафявозелен, размери на каросерия: дължина - 3,6м, широчина - 2,2м.
                Двигател: мощност - 120л.с.(90кВт), обем - 5980см3.
                Оси: брой на оси - 2, мост - 4x4, състояние на гуми - 20%.
                Последно редактирано от druje; 27-04-10, 19:26.
                Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

                Коментар


                • #38
                  До: какъв камион да си взема?

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Това представлява краза в България модела с три водещи моста не е много разпространен но при добро желание може да се намери .
                  Това е Краз 255 има много военни предимно в инжинерни войски.Ако търсите повече информация мога да се разровя.

                  Коментар


                  • #39
                    До: какъв камион да си взема?

                    здравейте, мерси за информацията

                    до: druje- двумостовия щаер колко колко го товарите? в обявата пише че полезния товар е 3тона не е ли малко?

                    до:TONI 1977- ако имаш възможност да провериш ще съм ти благодарен

                    до:cecoa1-- знаеш ги хората от Габрово значи не са лоши хора, само малко стиснати
                    относно Страхил ще го проверя като си дойда, но сигурно има някакъв сайт, за да видя какво има?
                    Real Recognize Real

                    Коментар


                    • #40
                      До: какъв камион да си взема?

                      За гората камионите са различни ,зависи от работата.Първо ако се взема за главна сеч като топола и тем подобни най добро е краз ,урал зил 131 и от тоя сорт.Второ ,ако се взема за отгледни сечи най добри са прага ,виетнамка,щаер .И естествено от трите най добрия е щаера .Здрав много 120 коня, дизел ,но има малък проблем със маневреността в гората .Аз от години карам ГАЗ 53 със болгар двигател и зимата със тракторна шарка .Но като падне голям сняг не влизам защото всичко става амортизация а не приходи.Камиона за мен който е най добър за гората е Газ 53 с двигател болгар и диференциали от Ифа .Няма оставяне никъде .Даже и джугани и тем подобни ще ги направи смешни ,а и няма да разваля пътищата .Гумите отпред единични а отзад двойни естествено тракторна шарка .Вероятно причините ги знаят хора които са карали в гората .

                      Коментар


                      • #41
                        До: какъв камион да си взема?

                        Първоначално публикуван от MIK Преглед на мнение
                        За гората камионите са различни ,зависи от работата.Първо ако се взема за главна сеч като топола и тем подобни най добро е краз ,урал зил 131 и от тоя сорт.Второ ,ако се взема за отгледни сечи най добри са прага ,виетнамка,щаер .И естествено от трите най добрия е щаера .Здрав много 120 коня, дизел ,но има малък проблем със маневреността в гората .Аз от години карам ГАЗ 53 със болгар двигател и зимата със тракторна шарка .Но като падне голям сняг не влизам защото всичко става амортизация а не приходи.Камиона за мен който е най добър за гората е Газ 53 с двигател болгар и диференциали от Ифа .Няма оставяне никъде .Даже и джугани и тем подобни ще ги направи смешни ,а и няма да разваля пътищата .Гумите отпред единични а отзад двойни естествено тракторна шарка .Вероятно причините ги знаят хора които са карали в гората .
                        Искаш да кажеш,че където мини Газ-53 другите няма да минат,
                        или аз грешно разбирам?
                        0осем9осем7шест0осем7едно
                        Миро

                        Коментар


                        • #42
                          До: какъв камион да си взема?

                          Искам да кажа че тоя ГАЗ 53 с болгар двигател зилова кутия ,диференциали от ифа с гуми от тракторна шарка ще остави не виетнамки и тем подобни а всички

                          Коментар


                          • #43
                            До: какъв камион да си взема?

                            Може ли да се досетиш защо

                            Коментар


                            • #44
                              До: какъв камион да си взема?

                              Първоначално публикуван от MIK Преглед на мнение
                              Може ли да се досетиш защо
                              Аз,се сещам ами ако завали дъжд?
                              Оспамихме темата.
                              0осем9осем7шест0осем7едно
                              Миро

                              Коментар


                              • #45
                                До: какъв камион да си взема?

                                Първоначално публикуван от MIK Преглед на мнение
                                Искам да кажа че тоя ГАЗ 53 с болгар двигател зилова кутия ,диференциали от ифа с гуми от тракторна шарка ще остави не виетнамки и тем подобни а всички
                                благодарско но аз нямам време да се занимавам със смяна на двигатели и дифове( не че не ми се занимава) но просто нямам времето и мястото, пък и ще излезе скъпо и кой знае колко качествено

                                така като чета постовете ви, моят избор клони към: Урал, Щаер(колкото и редки да са) и КамаЗ
                                Real Recognize Real

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X