Обява

Свий
Няма добавени обяви.

какъв камион да си взема?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: какъв камион да си взема?

    Така както си формулирал изискванията към камиона май остава само Урал 375Д и евентуално Камаз с трите водещи моста и двете са изключително корави машини и се намират в добро състояние на прилични цени. Камион от този клас няма икономичен и западен да е пак разход около 45-50 литра нафта на 100 км е повече от приличен за такъв тип експлоатация. Варианта бензин/газ не е много удачен освен ако на края на гората няма газ станция иначе трябват голями бутилки и се въртят много празни километри само да заредиш.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #17
      До: какъв камион да си взема?

      Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
      този мерц е направо зашеметяващ но едва ли ще ми стиска да вляза в гората с него пък да не говорим колко ще е скъп
      за камаз 4326 какво мислите?
      Ами този kamaz4326 е добър,ама много малка товароносимост му дават.А пък нали искаш с три моста...
      Иначе за Урала-единия е бензинов,а другия дизелов.Бензиновия е с модифициран мотор от ЗиЛ 130,а дизеловия е с мотор на КамАЗ(ЯМЗ740) или в по-новите на КрАЗ(ЯМЗ 238 и ЯМЗ 236).Определено дизеловия е по-човешки направен-вътре е по-конфортно,а и определено е по-мощен и по-икономичен.
      И КамАЗ-а и Урала,са сравнително скъпи,ако ги сравняваме с повечето камиони използвани за дърводобив у нас.Но главното е,че са и малко по-големи от останалите,а това е нож с две остриета.На подходящ терен ще ти свършат по-добра работа от ЗиЛ,ГАЗ,Прага и т.н. но при специфични условия прежалената Виатнамка ще направи повече курсове от перфектния КамАЗ и в крайна сметка ще е по-рентабилна.
      Освен това,имай предвид,че в гората често се случва и да закъсаш с камиона,а тогава малкият камион се изтегля и разтоварва(ако трябва) по-бързо и лесно от големия.
      Както каза стария-терена е най-важен.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #18
        До: какъв камион да си взема?

        Съвсем се обърках вече
        Благодаря ви за помощта която ми давате. Така по отговорите ви разбирам че 6х6 и 4х4 машините има своите предимства и недостатъци, затова съм склонен и на камион 4х4, стига да е високо проходим!Разгледах подробно характеристиките на Камаз 4326, но неразбрах колко му дават да товари( защото не разбирам руски) иначе така на вид ми се струва доста добра машинка, можеби по добра от газ66? какво мислите? на газа колко дърва товарите?
        Относно терена: аз съм от Габрово, а живея в Търново така че някъде там ще е
        Real Recognize Real

        Коментар


        • #19
          До: какъв камион да си взема?

          http://www.youtube.com/watch?v=NeS0D...eature=related

          немога да разбера мощтност ли не му достига или шофьора е адски зле?
          така по звука ми прилича на бензинов, какво ще кажете?
          дизеловите Урали с двигатели ЯМЗ 238/236 имат ли проблем с мощтността?
          благодаря предварително.
          Real Recognize Real

          Коментар


          • #20
            До: какъв камион да си взема?

            Бензинов е тоя на клипа.
            И моя съвет е да си вземеш Урал или Камаз.Само незнам дали няма ограничения за тях в горите,Защото след Урал нищо друго не минава.
            Нагоре в темата видях ,че и Роман коментират,.Пълен боклук,.Води се копие на Ман,но няма нищо общо.Единствено става да го засилиш с максимална скорост към вторичните

            Коментар


            • #21
              До: какъв камион да си взема?

              Здравейте
              благодаря за оговорите
              най-вече ме притеснява че трудно се намират УРАЛ или КамаЗ засега намерих само една сносна обява за Урал, а за КамаЗ нищо. Искам да ви попитам колеги според вас кой е по добрият избор от двата камиона?
              Според мен Камаза няма муцуна и му е по дълга каросерията и повече товари? докато Урала ми изглежда по висок(проходим) но малко по малко товари? И не на последно място: от къде може да се закупи читава машина в България?
              Благодаря ви предварително
              Real Recognize Real

              Коментар


              • #22
                До: какъв камион да си взема?

                Колега за гората не мисля че ти трябва камион над 7-8тона празен защо с товар10куб.дърва отиваш на голям тонаж,а щом имаш познания в горския сектор знаеш пътищата какви са не издържат на голям тонаж и на много дълги камиони заради тесните завой ,щом парите не са ти проблем търси ЩАЕР има и с 3моста и с 2моста и двата модела товарят над10куб.дърва и се справят добре с проходимост и разход с дизелови мотори са имат и фабрични лебедки дето можеш да се теглиш и на пред и на зад,ползвали са ги Австрийската армия има внесени и в България доста, това е истината според мен дано намериш каквото ти трябва
                Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

                Коментар


                • #23
                  До: какъв камион да си взема?

                  Първоначално публикуван от druje Преглед на мнение
                  Колега за гората не мисля че ти трябва камион над 7-8тона празен защо с товар10куб.дърва отиваш на голям тонаж,а щом имаш познания в горския сектор знаеш пътищата какви са не издържат на голям тонаж и на много дълги камиони заради тесните завой ,щом парите не са ти проблем търси ЩАЕР има и с 3моста и с 2моста и двата модела товарят над10куб.дърва и се справят добре с проходимост и разход с дизелови мотори са имат и фабрични лебедки дето можеш да се теглиш и на пред и на зад,ползвали са ги Австрийската армия има внесени и в България доста, това е истината според мен дано намериш каквото ти трябва
                  Благодаря ти много колега
                  сега сондирам и събирам мнения за камионите.Предполага че трябва да търся Щаер военно изпълнение? как е като здравина? колкото руските ли е здрав? какви тонажи имат различните модели? и като цяло сполучлива машин ли е?
                  като разглеждах сайтовете за продажби на камиони имаше и Щаери но не за гората по скоро за асвалт.
                  Real Recognize Real

                  Коментар


                  • #24
                    До: какъв камион да си взема?

                    Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                    Разгледах подробно характеристиките на Камаз 4326, но неразбрах колко му дават да товари( защото не разбирам руски) иначе така на вид ми се струва доста добра машинка, можеби по добра от газ66? какво мислите? на газа колко дърва товарите?
                    То затова е написано на английски.Ама да преведа за по-сигурно:
                    Тегло празен-8025кг
                    Максимално допустимо тегло-11200кг
                    Полезен товар-3550кг
                    Така пише,а как е на практика не мога да кажа,а и такъв КамАЗ не се намира лесно в България(аз лично не съм виждал)
                    Иначе като камион,КамАЗ-а е вероятно най-луксозният руски такъв.Замисълът му е много добър,но има известни слабости в изпълнението му.Тоя конкретния не го знам,но иначе съм карал камиони от тази марка,та имам представа.
                    Триосни и двуосни има и КамАЗ-и и Урали.Специално за някои случаи в гората е по-удобен Урала,заради по-тясната кабина(когато се минава през обрасли места с много клони и т.н.),но пък на КамАЗ-а се използва по-добре дължината за товарна платформа(а и клоните не са пречка,за хора занимаващи се с дърводобив).
                    Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                    http://www.youtube.com/watch?v=NeS0D...eature=related

                    немога да разбера мощтност ли не му достига или шофьора е адски зле?
                    така по звука ми прилича на бензинов, какво ще кажете?
                    дизеловите Урали с двигатели ЯМЗ 238/236 имат ли проблем с мощтността?
                    благодаря предварително.
                    В този клип шофьорът малко не е в час.
                    Първо:Аз съм карал точно такъв,бензинов Урал(но не бордови,а фургон) и мога да те уверя,че тоя шофьор,въобще не му даваше газ "до край".В целия клип,не видях никъде,на този Урал да му се дава газ,повече от половината.
                    Второ:На такъв специфичен терен с такова каране,няма кой джип или камион да мине.Не може да го караш с галене на газта,докато забоксува и после да му дадеш още малко газ,колкото да се окопава,като не виждаш да има някаква полза от всичките ти глупави действия!
                    С подходящите засилки и,'Сичката газ,където е необходимо,тази машина би се справила много по-добре.Сила не му липсва,защото предавките са му много бавни.
                    Мощноста на по-големите дизелови мотори е малко по-висока,но главното е,че те я развиват още при по-ниски обороти,така че на дадени места може да се минава на по-висока предавка и като цяло теглят повече.Но пък за сметка на това,дизеловите мотори са доста по-тежки(нормално е-бензиновият е 7литров,а ЯМЗ 238 е около 15литра и то дизелов,затова и ЯМЗ 740,не е лош като първоначален замисъл-10,8 литра и около 200-210к.с. при 2600об/мин).В крайна сметка проходимостта,зависи и от двете неща-мощност и тегло.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #25
                      До: какъв камион да си взема?

                      до:cecoa1
                      страшно много съм ти задължен баце
                      искам да те питам ако е удобно: предлагат ми и щауер като опция? какво мислиш? за 2-осов модел?
                      много са редки тези машини и едва ли ще успея да си купя такава както и камазите и татрите и уралите
                      дали не е удачен варянт за покупка от чужбина?
                      Real Recognize Real

                      Коментар


                      • #26
                        До: какъв камион да си взема?

                        Ако не си забравя пак фотоапарата като си ходя до село ще снимам един натоварен с дърва Краз тримостовак. Товари средно 2.5 - 3 пъти повече от виетнамка и 1.5 - 2пъти повече от ЗиЛ това е от съществено значение защото се плаща не на брой курсове а на извозен кубик матерял. Врачанския балкан е доста тежък като терен но понеже шофьора му е много печен не закъсва никъде въпреки че по тежък камион няма на къде .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #27
                          До: какъв камион да си взема?

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Ако не си забравя пак фотоапарата като си ходя до село ще снимам един натоварен с дърва Краз тримостовак. Товари средно 2.5 - 3 пъти повече от виетнамка и 1.5 - 2пъти повече от ЗиЛ това е от съществено значение защото се плаща не на брой курсове а на извозен кубик матерял. Врачанския балкан е доста тежък като терен но понеже шофьора му е много печен не закъсва никъде въпреки че по тежък камион няма на къде .
                          много ще ми е интересно да видя снимките ако имаш възможност снимай . За какъв Краз става дума? какъ мотор има? повече ли товари от Урала?
                          много питанки имам, но лека полека влизам в час
                          благодаря ви!
                          Real Recognize Real

                          Коментар


                          • #28
                            До: какъв камион да си взема?

                            Колега ще повторя другите Урал дизел щото има с двигател ямз и с камаз съм виждал , обаче има и една друга руска марка която не е популярна в България. КаЗ ако си виждал за мен това е дърварката въпреки че е с 2оси 7 кубика дърва в кал ги носи като по асвалт, принас имаме един самосвал собственика си го пази и затова му товари по 7 а иначе ще издържи и повече.

                            Коментар


                            • #29
                              До: какъв камион да си взема?

                              до Жеко, КаЗ не е ли прекалено стар? разрових нета и ми излязоха стари модели? ако знаеш кой е модела за който говориш моля те да го напишеш
                              Real Recognize Real

                              Коментар


                              • #30
                                До: какъв камион да си взема?

                                Това представлява краза в България модела с три водещи моста не е много разпространен но при добро желание може да се намери .
                                Прикачени файлове
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X