Обява

Свий
Няма добавени обяви.

какъв камион да си взема?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: какъв камион да си взема?

    Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
    Здравей Дочев-и аз това им разправям на колегите,че Урала е камиона за в гората и тежките терени,а гледам тук разни снимчици на някакви шосейни МАН-чета.Другия звяр,който евентуално може да прави конкуренция на Урала по проходимост и пътен просвет е Камаз 6х6.Тъй като се замисля май всичко останало е компромис-особено от гледна точка на проходимост в тежки условия.

    Коментар


    • От: какъв камион да си взема?

      Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
      Здравей Дочев-и аз това им разправям на колегите,че Урала е камиона за в гората и тежките терени,а гледам тук разни снимчици на някакви шосейни МАН-чета.Другия звяр,който евентуално може да прави конкуренция на Урала по проходимост и пътен просвет е Камаз 6х6.Тъй като се замисля май всичко останало е компромис-особено от гледна точка на проходимост в тежки условия.
      Момчета дайте да се разберем работа ли ще вършим или ще ходим на разходка. Погледнете характеристиките на Камаза 6Х6: http://www.kamaz.ru/ru/vehicle/serial/13 . Там пише:
      1.Грузоподъемность а/м, кг 6090
      2.Полная масса, кг 15450
      Въпросното MAN-че може да вземе натоварен Камаз на гръб и да излезе. Вярно е че някой висикопланински джентълмени качват по 10-12 м3. на такъв Камаз, но след всеки курс правят ремонти.

      Коментар


      • От: какъв камион да си взема?

        Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
        Това чудо в нашия пресечен терен с голяма денивелация и остри завои не може да влезе. За равен терен и прав път с много кал може.

        Коментар


        • От: какъв камион да си взема?

          Първоначално публикуван от Todor6104 Преглед на мнение
          Това чудо в нашия пресечен терен с голяма денивелация и остри завои не може да влезе. За равен терен и прав път с много кал може.
          Може, може, стига да си майстор на кормилото
          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
          Honda Dominator 650
          088ЧЧ93979-->Борис
          0878956Ч38-->Борис

          Коментар


          • От: какъв камион да си взема?

            Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
            Може, може, стига да си майстор на кормилото
            Със тоя прицеп как ще влезеш в гората? Дори и да влезеш къде ще обърнеш? Не можеш да откачиш ремъркето и да направиш подвоз. Двата MAN -на правят по един подвоз за да натоварят ремъркето и слизат в цеха с 50м3. трупи. За целта ти трябват пет камаза с пет шофьора и двойно повече нафта.

            Коментар


            • От: какъв камион да си взема?

              Първоначално публикуван от Todor6104 Преглед на мнение
              Със тоя прицеп как ще влезеш в гората? Дори и да влезеш къде ще обърнеш? Не можеш да откачиш ремъркето и да направиш подвоз. Двата MAN -на правят по един подвоз за да натоварят ремъркето и слизат в цеха с 50м3. трупи. За целта ти трябват пет камаза с пет шофьора и двойно повече нафта.
              По нашите пътища пощи на всеки завой има обръщалка(в смисъл, разширение на пътя..)И с този Урал ще може там да си обърнеш спокойно.Нещо такова:--->http://www.vbox7.com/play:39ce5ca8.
              Колкото до нафтата, всеки си прави сметка
              По нашия край всички фирми возят с Камази, само една е има 2-3 Волва + 2 Камаза, кадето и аз работех през лятото.В тази фирма където ги познавам аз, не там кадето работех, а една друга, имат и Мерцедес с щипка, той ги товари и само заради това го взеха за да може да товари Камазите..Има и отделни хора който карат Щайер с Ремърке като това на Мерцедеса от клипчето, но по голямо(преправяно е изглежда) и на всякаде си минават Влизането в гората и обръщането е според района кадето се извършва сечта, ако сечеш в дерето естествено, че няма да влезне камион с прицел и затова не са разпространени такива камиони..Ако пък има място за обръщане(поляна, равнина, обръщачки и тем подобни)Какво ти пречи да ползваш и прицеп, хем повече материал ще снесеш за тоя един курс, нашия район много не го позволява, но това момче с този Щайер как и от каде вози и на мен не ми е ясно, но факта е на лице
              Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 20-10-10, 21:03.
              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
              Honda Dominator 650
              088ЧЧ93979-->Борис
              0878956Ч38-->Борис

              Коментар


              • От: какъв камион да си взема?

                Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                По нашите пътища пощи на всеки завой има обръщалка(в смисъл, разширение на пътя..)И с този Урал ще може там да си обърнеш спокойно.Нещо такова:--->http://www.vbox7.com/play:39ce5ca8.
                1. Виждал ли си толко равен път някъде в наште гори?
                2. Камиона е Мерцедес а не Камаз или Урал. Има голяма разлика в радиуса на завиване.

                Коментар


                • От: какъв камион да си взема?

                  Първоначално публикуван от Todor6104 Преглед на мнение
                  1. Виждал ли си толко равен път някъде в наште гори?
                  2. Камиона е Мерцедес а не Камаз или Урал. Има голяма разлика в радиуса на завиване.
                  Колега, знам, че не е Камаз, просто го дадох като пример за обръщалката!!
                  Поне по нашият край има такива равни пътища, по вашия не знам...Е има и зверски пътища де, ама .....
                  Колкото до радиуса на завиване си прав, че на Камаза и на Урала е по малак
                  Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 21-10-10, 09:32.
                  За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                  Honda Dominator 650
                  088ЧЧ93979-->Борис
                  0878956Ч38-->Борис

                  Коментар


                  • От: какъв камион да си взема?

                    И още едно допълнение, на Урала му стърчи доста солидно напред муцуната което естествено прави завоя с още по-голям радиус.
                    FREELANDER 2000 TDI 1999 г.

                    Коментар


                    • От: какъв камион да си взема?

                      казано е и колегата-дочев- го е показал.аз го имам и работя сас него само урал-камаз. останалото е компромис.евтин,много проходим,поддрьжка почти никаква/не се троши/,дуракоустоичив.е,от това по арно накаде.

                      Коментар


                      • От: какъв камион да си взема?

                        kolegi koto 4eta iz foruma i az da si kaga mnenieto 12 godini sam v gorata s koli no ot 4 . 5 godini karam shtaer 6po6 sas kran profesionalen za darvodobiv isam mnogo dovolen ot kamiona mnogo prohodim i go tovarq po 15 .16 kub trupi i remarke darpa sas oshte 25 kub i moge da se vzeme okolo

                        Коментар


                        • От: какъв камион да си взема?

                          Първоначално публикуван от furi Преглед на мнение
                          kolegi koto 4eta iz foruma i az da si kaga mnenieto 12 godini sam v gorata s koli no ot 4 . 5 godini karam shtaer 6po6 sas kran profesionalen za darvodobiv isam mnogo dovolen ot kamiona mnogo prohodim i go tovarq po 15 .16 kub trupi i remarke darpa sas oshte 25 kub i moge da se vzeme okolo


                          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=17
                          0осем9осем7шест0осем7едно
                          Миро

                          Коментар


                          • От: До: какъв камион да си взема?

                            АКО КАРА ПО АСФАЛТ ДА!!!

                            Коментар


                            • От: какъв камион да си взема?

                              заложи на КАМАЗ
                              Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                              Коментар


                              • От: какъв камион да си взема?

                                по добре си вземи мерцедес 6x6

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X