Обява

Свий
Няма добавени обяви.

какъв камион да си взема?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: какъв камион да си взема?

    Колеги както и да го гледаш и както и да го мислиш въпросът има две страни.
    Едната част от въпроса е какво ще ми свърши работа, а другата част е с какво ще ми излезе сметката.
    Най просто е да отидеш при един счетоводител който е запознат с условията на работа и да му се плати да ти направи сметката преди покупката на каквото и да е и да ти каже колко ще ти излезе цялото удоволствие.
    След това сам ще прецениш какво да си купиш нов, втора употреба, западен или руски.
    За мен поне това е правилният подход, ако някой знае по правилен подход нека сподели защото ми е интересно.
    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

    Коментар


    • От: какъв камион да си взема?

      Колега тия машини една без друга не могат да работят,и това са машини за извоз до временен склад тоест до там дето може да влезне камион да натовари,не можеш с форуърдера да транспортираш трупи на 100км на практика това е трактор не камион,харвестера е добър за средна дървесина няма как да отреже и да задържи дърво с диаметър 80-90см и дъжина 25-30м защо ще застане на кабината.Значи и вБългария има доста богати фирми който могат да си позволят такава техника но няма каде да работи и как ще навравиш селективна сеч, това на клиповете е гола сеч тия машини са ефективни само за такава сеч.За широколистни дърва бук дъб нама как да ги добиваш с тия машини.
      Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

      Коментар


      • От: какъв камион да си взема?

        Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
        Искам да попитам този Мерцедес на снимката няколко поста по-горе, това къде изобщо го слагате в гората? 20 см. кал и е дотам!! трябва да се набутвам за влекач темата е за високо проходими машини!!!! не за некви 4-мостови 8х4 Мерцедеси и разни други 6х4 или 4х2... техниката трябва да е бивша военна 6х6, 4х4, и т.н. камиона ще се ползва 70% в екстремни условия! останалите 30% ще са на асфалт
        извинявайте много ама това дето ми го препоръчвате в ютуб струва 100 хилки, а един КамаЗ е 20хил с кран.
        западната техника е много, не, АДСКИ много скъпа!!! правете си сметка, един МАН КАТ (военен) 4х4 80-та година, най-евтиния е 15 000 евро. МАН КАТ 6х6 под 20 000 евро няма, за Мерцедес от този клас няма да споменавам( говоря за високо проходима техника, а не за обикновени камиони!),
        Благодаря на хората които ме насочиха в правилната посока, благодаря на всички, че исказвате мнения, благодаря на модовете, че изтърпяха 20 страници разтягане на локуми, аз си направих избора, и както се вика " да се разпростреш според чергата си" и точно така ще направя!! нямам излишни десетки хиляди за западна техника, която ще избивам 10г.

        аз си мисля че един 6х6 КамаЗ ще ми свърши перфектна работа.. даже имам и оферта от познат на бащата който е в бранша и е намерил такъв КамаЗ на доста приемлива цена.
        Браво! Мислиш правилно! За избиването на западните камиони. Камаза ми се вярва бързо ще го избиеш Дай някоя снимка да видим д'зверот дето си си аресал Ако може де..
        нение на мишоци ...... А на колегата дето в тяхната фирма Мерцедеса се чупел повече от Камаза пак ще кажа - т'ва, че вашия МБ е кьопав далеч не означава, че всичкото МБ са такива................
        Първо не казвам, че всичките са боклуци!!!Писах го горе в някой от моите постове!! Колегата може да попадне на абсолютно същия МБ като състояние...

        Колегата правилно се е орентирал към 6х6 камаз..
        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
        Honda Dominator 650
        088ЧЧ93979-->Борис
        0878956Ч38-->Борис

        Коментар


        • От: какъв камион да си взема?

          колега,вижда ми се че докато си купиш камион ще свьрши сезона за дьрвата.аз вече прекарах 1500кубика,ти неможеш да почнеш. взимаи нещо руско/камаз/ и недеи да му мислиш.ако вземеш мерцедес или щаер след пьрвия лек ремонт ще ти се иска да се обесиш за грешката която си направил. апаккогато затьнеш ,и некои урал мине покраи тебе /като на пазходка/тогава незнам колко бесове ще те налегнат.занимавам се сас такива камиони много време и ти го казвам от опит.

          Коментар


          • От: какъв камион да си взема?

            Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
            Искам да попитам този Мерцедес на снимката няколко поста по-горе, това къде изобщо го слагате в гората? 20 см. кал и е дотам!! трябва да се набутвам за влекач темата е за високо проходими машини!!!! не за некви 4-мостови 8х4 Мерцедеси и разни други 6х4 или 4х2... техниката трябва да е бивша военна 6х6, 4х4, и т.н. камиона ще се ползва 70% в екстремни условия! останалите 30% ще са на асфалт
            извинявайте много ама това дето ми го препоръчвате в ютуб струва 100 хилки, а един КамаЗ е 20хил с кран.
            западната техника е много, не, АДСКИ много скъпа!!! правете си сметка, един МАН КАТ (военен) 4х4 80-та година, най-евтиния е 15 000 евро. МАН КАТ 6х6 под 20 000 евро няма, за Мерцедес от този клас няма да споменавам( говоря за високо проходима техника, а не за обикновени камиони!),
            Благодаря на хората които ме насочиха в правилната посока, благодаря на всички, че исказвате мнения, благодаря на модовете, че изтърпяха 20 страници разтягане на локуми, аз си направих избора, и както се вика " да се разпростреш според чергата си" и точно така ще направя!! нямам излишни десетки хиляди за западна техника, която ще избивам 10г.

            аз си мисля че един 6х6 КамаЗ ще ми свърши перфектна работа.. даже имам и оферта от познат на бащата който е в бранша и е намерил такъв КамаЗ на доста приемлива цена.
            Братче, това дето Мерцедеса 8х8 щял да закъса в 20 см. кал как изобщо ти хрумна ? Не, кажи честно, сериозно ли го мислиш???? А това, че е по-скъп от Камаза - ами сигурно има защо, а? И откъде у теб този страх от постоянни повреди? Да не мислиш, че тежките условия на дърводобива са тежки само в България? А иначе Мерцедеси /да речем/ 4х4 има и за по 6000-7000 евро. Сега този, че е скъп, добре, ама има по-голяма товароносимост, която обаче няма как да я използваш докрай - 4-осен камион е 32 тона максимум по закон, а дървата не тежат толкова много, това не са камъни, или чугунени отливки. И още малко за прословутата здравина. Навремето работех с едно Ивеко Магирус с въздушно охлаждане, самосвал 6х4. Работех на кариерни материали - пясък, чакъл, филц. Ако само имаш на идея това Ивеко откъде минаваше и с колко товар ....... . А беше 1988 година, дърто, избушено. И вървеше на пушка! А ти ми казваш, че Мерцедеса щял да се чупи постоянно и ремонта му струвал една чанта пари . Аааааааа, само да спомена, че по-късно, когато вече си направих фирма, това същото Ивеко го купих за 2000 евро от тях и го продадох на едни момчета за Африка за 2500 евро. Предпочитам по-малката печалба, но да не ми се застоява стоката. Камиона имаше и кран ''HIAB'' 7 метра. Всичко работещо. Е, нормално е като купиш нещо да огледаш маркучи, накладки ..... М/у другото негърчетата купиха Ивекото и го закараха на самоход до пристанището и оттам на кораба. Знай, че моторите Магирус са златно съкровище. А, ако смяташ, че Ивекото е по-здраво от Мерцедеса ....... .

            ПП. Това за Timberjack беше в рамките на доброто пожелание ..................... някой ден. Иначе /знам, че няма да ти хареса/ моето скромно мнение е, че трябва да се забрани абсолютно сеченето и изобщо дърводобива в България, защото както е тръгнало скоро тази страна ще стане пустиня.
            Бъди щастлив и на добър път!
            Последно редактирано от мишоци; 27-06-10, 12:44. Причина: допълнение
            Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
            Само DIESEL !!!

            Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

            Коментар


            • От: какъв камион да си взема?

              Стария Ман ни е 96 набор, взехме го преди две години и половина. Оргинално беше самосвал с кран Атлас зад коша. Шасито му е подсилено и по-дълго от на самосвалите. С преработката за трупи ни излезе 42 000 евро. Спокойно мога да твърдя че има по-висока проходимост от Камаз 6х6(и двата Мана ни са 6х6). Ако пътя е мек ще си направи подвоз, но надолу слиза с 17м3. на него и ако пътя позволява още 20м3 в ремаркето. Мана който купихме сега е произведен 2002 г. и е заводски направен за трупи. Излезе 40 000 евро тука с регистрация. Продължавам да твърдя, че по-високата цена и скъпа потдръжка се избиват от гориво, заплати и в пъти по-висока надеждност.

              Коментар


              • От: какъв камион да си взема?

                Колега ще напишеш ли къкво правите на камионите допълнително за трупи.?
                Един приятел си докара преди няколко години волво с кран от англия.Тогава цените за такъв тип камион в България се движеха около 75хил.лв.Докара го за 20хил.лв + 7хил. за регистрация,и тунинговане.
                Камиона е с десен волан ,6х4.Подсили му карусиерията и добави тръби за каране на трупи.Крана му е зад камиона,който е с удължена карусерия мисля +1.30м.Ремъркето е триосна Елена.В камиона качва м/у 15 и 20кубика. бор трупи.А в рекъркето средно 17-18.Горе долу ги докарва 40кубика.Обаче не става за влизане в гората,едно че е висок с тоя кран-3.50. друго че е с асфалтови гуми.Доколкото знам кара от Етрополе на сечище,само товари и пътува.Но камиона се е избил ,от както го купи кара всяка седмица по 30-40кубика дърва за него.Единствения му недостатък е че крана не е безконечен.Има ограничение в ротацията.И трябва да си прекара ремъркето до него за да го товари.С тия тонажи на ремъркето теглича не издържа.Почти всеки месец го прави-сменя най често болта ,на два пъти откъсва теглича.Но като цяло от мои впечатления и от негови за тая му дейност камиона е перфектен.
                А за в гората по негово мнение се търси рентабилност, защото там натоварването е много яко.и всичко се чупи.Според мене виатнамката и камаза са за в гората.Но всеки си има негово мнение.Аз не бих вкарал камион за 100хил.лв в гората,защото в наще условия е неизбиваем.дори да има постоянна работа.

                Коментар


                • От: какъв камион да си взема?

                  Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                  Колега ще напишеш ли къкво правите на камионите допълнително за трупи.?
                  Камион 6х4 има сравнително малък клиринс и каквото и да му направиш няма да влезе в гората както Камаза. Сканията ни е 6х4 и имахме много сериозни проблеми при возенето, особенно когато ползвахме повече фирми един и същ път. Те караха а ние потдържахме пътя. За това и купихме Татрата, тя беше много висока с единични гуми и вървеше по всякакъв път. Конкуренцията изпищя, но горските нямаше какво да кажат, защото преди ние бяхме в това положение и те си мълчаха. Лошото на Татрата беше ниската надеждност. Камионите 6х6 по принцип се правят с по-голям клиринс, в случая Мана е по-висок от Камаза и значително по-мощен, блокажи и ниски предавки дал господ.

                  Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                  Единствения му недостатък е че крана не е безконечен.Има ограничение в ротацията.И трябва да си прекара ремъркето до него за да го товари.
                  Безконечен кран няма. Обикновенно крановете се въртят на около 400 градуса. Безконечен може да бъде само ротатора.

                  Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                  А за в гората по негово мнение се търси рентабилност, защото там натоварването е много яко.и всичко се чупи.Според мене виатнамката и камаза са за в гората.Но всеки си има негово мнение.Аз не бих вкарал камион за 100хил.лв в гората,защото в наще условия е неизбиваем.дори да има постоянна работа.
                  За виетнамката забрави. Колко е дълга виетнамката? Къде ще сложиш кран? Като сложиш кран, дори и яворче, колко трупи ще натовариш? Тя става само за дърва и товарене на ръка. Единственото предимства е че е много по-маневренна от триосен камион. За Камаза е въпрос на сметки и аз съм си ги направил ако някой иска може да смятаме. Въпроса е да смятаме реално, а не че с един кран ще натовариш шес камиона три пъти и ще направиш три курса по 30-40 км. в едната посока. За такова нещо само чакането на горските и маркиране няма да ти стигне времето. Колкото за 100 000 лв. в гората, имам доверие на шофьорите и за това правя всичко възможно да се чустват като хора.
                  Последно редактирано от Todor6104; 27-06-10, 17:33. Причина: погрешно съм разбрал колегата

                  Коментар


                  • От: какъв камион да си взема?

                    Колега,моя човек с Волвото не влиза на дълбоко в гората.А и с ремърке още повече не върви.Просто волвото е правено за товар на асфалт.А за Камаза имах предвид да изкарва трупите от дълбоките гори до равно място,където вече товарят камионите.В Плевен има 4-5 подобни камиони с кран,който купуват от едно и също място и продават.
                    А за крана верно че няма безконечни. Но този е с много малък радиус на въртене, и неможе да товари едновременно и камиона и ремъркето.
                    Ако може дай някоя снимка на техниката.
                    Поздрави.

                    Коментар


                    • От: какъв камион да си взема?

                      Първоначално публикуван от druje Преглед на мнение
                      ...харвестера е добър за средна дървесина няма как да отреже и да задържи дърво с диаметър 80-90см и дъжина 25-30м защо ще застане на кабината.
                      ...абе не е точно така...
                      http://www.youtube.com/watch?v=Xzde1...eature=related
                      Дървосекачната глава е свободно висяща и не натоварва машината при падане на дървото.
                      Обучението на оператора обаче е сложно - като знам какви калпави багеристи съм виждал - дори частници със собствени машини - чини ми се, че няма да "харвестираме" скоро... За форуърдери обаче има място според мен.

                      Първоначално публикуван от druje Преглед на мнение
                      Значи и вБългария има доста богати фирми който могат да си позволят такава техника но няма каде да работи и как ще навравиш селективна сеч, това на клиповете е гола сеч тия машини са ефективни само за такава сеч.За широколистни дърва бук дъб нама как да ги добиваш с тия машини.
                      ...технически - навсякъде където можеш да вкараш механизация - специализирана машина ще се справи по-добре, отколкото какъвто и да е товарен автомобил... Друг е въпроса, кое е рентабилно...

                      Първоначално публикуван от Todor6104 Преглед на мнение
                      Не казвам че машината не може да влезе в гората. Проблема е че като влезе ще унищожи подрастъка особенно ако е с вериги. В нашия район дори и трактор с лебедка може да работи в не повече от 25% от обектите. Ако кон, лебедка или въжена линия помогнат няма проблеми за форуърдер. ДЛС Беглика имат ремарке с кран но почти не го използват.
                      Това е първото аргументирано мнение, което прочетох по отношение на техническата неприложимост. Само, че - това означава, че на това място реално друго освен кон и въжена линия не може да влезе...
                      ...и освен това - на тези от ДЛС Беглика - какъв им е трактора и колко му е силата? То само с ремарке не става...

                      Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
                      Тука виждам някой колеги се опъват нещо....... Абе колеги не разбирате ли, отивате в банката залагате къщата взимате лизинга за новия камион и така напред, е ако вие закъсате нямате работа или бизнеса в дърводобива спре какво от това после ще му мислите важно е търговията да върви по европейски!
                      Аз не казвам това - просто ще дойде време, когато това ще трябва да се случи. И е хубаво да е ясно отсега...
                      Достатъчно е да се сетиш какво стана с превозвачите които караха Шкоди Европи.
                      Съвсем скоро ще се намери някой посъкратен държавен служител от горската администрация - който ще докара едни чехи или румънци или австрийци с такава техника и тогава ще има едно цъкане и клатене на глави...

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      Това с подготвените шофьори, растящите заплати и работата в чужбина са приказки от преди да ни удари кризата.В момента не е точно така,но някой ден може и да стане.
                      Проблема е, че ще стане преди нещата пак да се оправят - факт е че при нас нещата винаги тръгват със закъснение и много хора вече са се спасили в чужбина, когато притрябват тук... Верно е, че наблюденията ми са от строителния и транспортния бранш, но не вярвам в дърводобива да е много по-различно...

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      Интересно е твърдението ти,че с руската техника не може да се изкарват пари и няма хора забогатели от нея. Още по-интересно е,че си търговец и вероятно се срещаш с такива хора всеки ден.Със сигурност си стиснал ръката на доста такива хора,макар и по друг повод.
                      Аз лично се сещам за доста такива фирми и хора.
                      Виж - запознал съм се с зоста хора, които са сменили руската техника със западна. Парите им за подмяната не са дошли от печалбата от руската техника. Освен това - не винаги са взели и правилното решение да сменят техниката - но тове е по-скоро защото са направили компромис в избора на западната техника. Винаги досега - съм виждал инвестиции направени само с лизинги и кредити, но това е защото опита им е бил достатъчен за да поемат риска, а работата им като обем е била достатъчна за да изплаща новата техника.

                      Напълно съм съгласен, че ...
                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      ... опита в определен бранш,па макар и с руска техника,не може да се вземе на кредит от фондове и банки...
                      Факт е също, че само с лизингована техника отиваш в реката. В международния транспорт в началото не даваха лизинг за нов автомобил ако нямаш 2-3 изплатени автомобила, които да му помагат, и това беще правилно. После дойде Ивеко и в конкуренцията с Афин лизингодателите се оляха и поемах все по-големи рикове...
                      Сега всички се чудят как да си покрият загубите...
                      Последно редактирано от vlageo; 28-06-10, 11:08.

                      Коментар


                      • От: какъв камион да си взема?

                        А, вие се забучете и с лизинги и това е от фирмата... Колегата сега почва ако прасне един лизинг, ептен ще я втаса..Аз не виждам смисъл да почва от западен камион..Ако се счупи като им знам какви са цените на частите, а всеки знае, че като си купи камион най много се чупи през 1вите месеци, докато го пробва.. Почва си с камаз после 2, 3, 4 и накрая си купува и западен камион да пробва, ако пък му върши работа купува още, чакайте първо да му тръгне фирмата, че ако не се развият нещата добре.... лошо
                        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                        Honda Dominator 650
                        088ЧЧ93979-->Борис
                        0878956Ч38-->Борис

                        Коментар


                        • От: какъв камион да си взема?

                          Колегата си е за Камаз отвсякъде.
                          Освен това - ако още не го е взел - те дрва нема да останат и ще дойде зимата наистина...
                          И даже като му тръгне ... ще му трябват години докато купи втори ... и така ще е правилно.
                          След 5-6 години - като понатрупа опит - тогава е друга работа...
                          Пожелавам му успех!

                          Моите писания са за съветниците...

                          Коментар


                          • От: какъв камион да си взема?

                            Благодаря ви колеги, наистина сезона свършва, а аз сега нямам време за това.
                            Както споменах преди ще се започва работа(дай боже късмет) догодина, засега до есента ако успея да намеря читав камион ще съм радостен, ще го стегна защото предполагам че ще има какво да му се прави, за да е готов за пролетта....
                            Наистина много мислихме с баща ми и питахме доста хора(шофьори), които се занимават с тази работа и всички ни казаха без да се зачудят :: КАМАЗ :: и от това което научих от вас, за което съм много благодарен, решението е взето
                            Сега имам оферта за военен КамаЗ, но ще го видя чак края на лятото (тогава ще съм си в България) казаха ми че е на 30 000км. 6х6, и е доста запазен(така каза човека) ,, нямам снимки и не знам как изглежда и какво състояние е, само знам че е в Плевен

                            Много здраве и късмет желая от сърце на всички вас и вашите близки и познати
                            Real Recognize Real

                            Коментар


                            • От: какъв камион да си взема?

                              Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                              Благодаря ви колеги, наистина сезона свършва, а аз сега нямам време за това.
                              Както споменах преди ще се започва работа(дай боже късмет) догодина, засега до есента ако успея да намеря читав камион ще съм радостен, ще го стегна защото предполагам че ще има какво да му се прави, за да е готов за пролетта....
                              Наистина много мислихме с баща ми и питахме доста хора(шофьори), които се занимават с тази работа и всички ни казаха без да се зачудят :: КАМАЗ :: и от това което научих от вас, за което съм много благодарен, решението е взето
                              Сега имам оферта за военен КамаЗ, но ще го видя чак края на лятото (тогава ще съм си в България) казаха ми че е на 30 000км. 6х6, и е доста запазен(така каза човека) ,, нямам снимки и не знам как изглежда и какво състояние е, само знам че е в Плевен

                              Много здраве и късмет желая от сърце на всички вас и вашите близки и познати
                              Дано да е хубав! И дано да ви тръгне бизнеса
                              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                              Honda Dominator 650
                              088ЧЧ93979-->Борис
                              0878956Ч38-->Борис

                              Коментар


                              • От: какъв камион да си взема?

                                Я кажи къде е в Плевен да идем да го видим.На къкви пари ако не е тайна?предполагам от ШЗО?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X