Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преработка/замяна на джанти от Газ63/Молотовка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Преработка/замяна на джанти от Газ63/Молотовка

    Здравейте, имам преработен трактор (от верижен Булгар на колесен), за който са използвани джанти от Молотовка с нейните си гуми: 10.00-18
    Тракторът обаче по този начин има 2 проблема:
    - Общата височина на задната ос е малка, затова тракторът стои леко наклонен назад
    - Грайферите на гумите не са ок за нивата, щото са си камьонджийски, затова гумите така и така трябва да ги сменям

    Та като ще се дават пари за гуми, се зачудих дали не мога и джантите да сменя с някакви, например 20"? Но от какво могат да бъдат не знам, така че да пасне централен отвор, брой болтове, PDC и пр.

    Търся идеи за новите джанти. Благодаря!


  • #2
    Колегата Стефан имаше такова преработено тракторче, дано се включи по някое време.
    Иначе, като вариант например, при вносителите на японска техника могат да се намерят някакви джанти тракторни и вече ще придобие завършен вид. Въпрос на сметки, все пак.

    Коментар


    • #3
      Да, напълно съм съгласен, че откъм джанти видове колкото щеш, но все пак, предвид, че и главините са от "Молотовка", а тракторните джанти са съвсем друг чешит, някак не мисля, че имам големи шансове тракторова джанта да пасне на моите главини откъм центален отвор и болтове.

      Затова и пиша в раздела за камиони, защото предположих, че по-скоро от камион може да изпадне нещо 20 цолово, което да е с такива отвори и дупки (за болтовете)...

      Коментар


      • #4
        Не знам какво друго може да се сложи на газкови главини, иначе за Газ/Молотовка имаше гуми тракторна шарка, елхичка.
        Понеже и преработка е включено в заглавието. преди двайсетина години един комшия на село прави трактор. Мостовете бяха от мотокар и за отзад си намери джанти с гуми от някакъв Зетор май... Изряза им по един голям квадрат в средата, изряза от предните мотокарски джанти колкото трябва и го завари в големите, стана екстра. Предните ги рязахме на струг, не помня от ква кола ги взехме, но гуми от Лада Нива им заспаха идеално.

        Коментар


        • #5
          Е измери им на тия болтове разстоянето де?

          6 по 200?

          Коментар


          • #6
            Да, трябваше по-рано да измеря, но понеже не разполагам с шублер, се въздържах.
            Но ето какво измерих сега с рулетката:
            - разстояния от център до център на отворите за болтовете: 110-112мм (в този диапазон е, може би е 110)
            - централен отвор: 160мм
            - диаметър на отвора за болтовете: 32мм

            А преправяне го включих в заглавието защото не знаех дали е опция, но днес заварчика, който познавам ми обяви по 200лв/джанта за преправянето и започвам да се поотказвам от преправяне. По-разумно ще е вероятно други джанти да търся.

            Коментар


            • KingofROAD
              KingofROAD коментира
              Редактиране на коментар
              PCD разстоянието се мери по диагонал, а не между две съседни гайки. Иначе ако PCD-то е 110-112 по диагонал, няма как центалния отвор да е 160мм.

          • #7
            Ето така се мери. Ти си на 6-Lug.

            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:bolt_pattern.gif Прегледи:0 Размер:8.9 КБ ID:6891624
            -Чем занимаетесь по жизни?
            -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
            -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

            Коментар


            • #8
              Ах ясно. Значи доста съм объркал мерките. Много благодаря, KingofROAD!
              Значи по схемата "6-lug",

              - PCD разстоянието е 220мм
              - централен отвор 160мм
              - цолаж 18"

              (пиша пак всичко, за да е видно на едно място)

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X