Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с манометрите Man 18.232

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с манометрите Man 18.232

    Здравейте, от няколко месеца насам при даване на контакт на камиона, и двата манометъра за спирачките веднага се качват пълно догоре. Независимо дали камиона е качил въздух или не. Спирачки работят, всичко друго работи, но манометрите седят винаги в крайно положение.
    Някой има ли представа на какво се дължи проблема? (досега го игнорирах, тъй като камиона се ползваше усилено)

    Поздрави!

  • #2
    Не съм запознат с конкретния камион но щом след даване на контакт веднага манометрите показват максимално налягане значи те са електрически или електронни управлявани от компютъра на камиона .
    Тогава може би трябва да се провери дали датчиците които подават сигнал работят коректно.Защото може те да не подават правилен сигнал и компа да се шашка и да показва максимално налягане на таблото с цел да провокира проверка от страна на шофьора.
    Може кабелите до датчиците да са прекъснати или с нарушена изолация.
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

    Коментар


    • #3
      Може някъде да има хлабава маса или както е написал колегата над мен нарушена изолация.
      Аз го имам същия проблем
      Последно редактирано от FREEFLYER; 10-01-22, 21:19.
      RAV 4
      F650GS

      Коментар


      • #4
        Датчиците са дали фира може да е единия може и двата
        но първо си провери инсталацията както са ти писали колегите жиците са с номера взимаш мултицета и проверяваш
        Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

        Коментар


        • #5
          Пробвай първо да опразниш въздуха от бутилките. Ако пак показват пълно търси по жиците
          "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
          Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X