Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пакистански авто-ремонтен завод под открито небе

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пакистански авто-ремонтен завод под открито небе

    Отдавна съм им абонат и оплаквам очите от време на време ........ Правят доста ремонти , който в европата се решават с нова част от магазина ..... Има какво да види !

    https://www.youtube.com/channel/UCqA...ubnKHxm65q0w3Q
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

  • #2
    Пакитата са голяма работа. В някои от другите теми и аз съм качвал някои от клиповете им.

    Коментар


    • #3
      Как да ти кажа, някога и у нас (теоретично) беше възможно "на ливадата", имаше техникуми и там се обучавахме на практични умения, не се разрешаваше много заради разни политически простотии, но можеше...........беше
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • alexalex69
        alexalex69 коментира
        Редактиране на коментар
        Бил съм на стаж в АРЗ Вола и съм завършил в ССВУ техническа специалност "Ремонт на автомобили и кари " . Клиповете показват достатъчно технически умения , добре забравени или по-точно непрактикувани вече в БГ .

    • #4
      ОТ това, което съм слушал...действителността едно време по АРЗ-тата не е била много различна от пакистанската.
      Нуждата учи. Като няма части "от магазина" или магазина е на 500 км, се оправят както могат. И който става, с времето добива значителен опит. И у нас е имало такива магьосници. Може и още да има.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #5
        Всичко се определя от цената на частите и наличието им.
        ​​​​​​Преди време многократно сме наковавали съединители и накладки по тракторите и ремаркета. С тези цени на частите просто не си заслужава.
        Иначе евала на пакитата

        Коментар


        • #6
          Когато труда е евтин може всичко.
          когато хората са не само работливи но и трудолюбиви не става. Ако пък си пазят здравето, съвсем.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #7
            В института имахме прототипна работилница за горска механизация. Което не е отишло за скрап, още се въргаля из двора. Докато ние "откривахме топлата вода" други страни, където всеки си знае работата, се качиха на Луната и на Марс.
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #8
              Колеги, там не е за нас. Имат безумна политика за насърчаване на местното производство и да си купиш стара Фносна джипка е доста скъпо удоволствие.
              Queen o’ the Hebrides’ golden tears, Distillation o’ two hundred years
              Skal, Prost, Salud, Kampei, Cheers, Slainte-mhath! Laphroaig!

              Коментар


              • #9
                Аз съм им отдавнашен фен на тия пакита.

                Колеги, не е далече момента, когато новите джипове и автомобили ще дойдат с капсоловани монолитни джанти и за смяна на спукана гума ще се вика репатрак и хайде при дилъра и после хайде четирицифрена сума вместо 15 мин работа и 15 лева после на вулканизатора, и всичко това ще е обосновано с еди си коя еконорма и опасноста от катастрофи.

                Няма нужда да си баба Вангелия за да се усети човек, че пакитата още дълго ще имат известна независимост в една или друга област.

                Труда им е евтин, частите още повече, живота им по-кратък, но не са ли по-надарени с щастие от средния европеец с електричката.

                Пакито може да си вземе отпуска за 3 години, да работи по една или две Съботи в месеца и да си живее нормално, кой, нека отново попитам КОЙ от тук пишещите може да си вземе 1 година отпуска, да работи не повече от ден-два месечно и след година все още да е семеен и колегите на Гагич да не са му взели поне половината покъщина???

                Във вселената на 21ви век има баланс, и който много получава трябва и много да дава, и то нон стоп, и то с лихвите.
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • caribi
                  caribi коментира
                  Редактиране на коментар
                  Еми пакитата са през две държави

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X