Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

    ето пътя и гората
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #62
      До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

      Доколкото разбрах, на Молотовката запалването е както на джогана (с отделен педал за стартера). Това така ли е? И ако е така как е при Виетнамката...???.Ето и една схема,на която се вижда това нещо (Виж №4)
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #63
        До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

        63 е с педал, а 66 е със стартер неиния двигател почети няма разлика с този на 53-ката.

        Коментар


        • #64
          До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

          Благодаря ви! Зпочват да ми се изясняват нещата .

          Коментар


          • #65
            До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

            Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
            Някой спомена нещо за високата кабина на Виетнамката.Това е страшен отврат,като слезеш и се качиш 10 пъти ,и не ти трябва да работиш нищо повече,вече си готов скапан.
            Добре това е виетнамка,ти да не искаш да се качваш като в лека кола.
            АКО ПОНЕ ВЕДНЪЖ НА ДЕН НЕ ИЗПИТАШ СТРАХ, ЗНАЧИ НЕ ЖИВЕЕШ !!!

            Коментар


            • #66
              До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

              малко касно се намесвам в темата,но и аз ще изкажа мнение.
              Започнали сте с разсъждения,коя от двете машини,побира повече хора,(хора ли ще превозвате?)А и според мен западните машини,трудно могат да се сравнят с руските.Е да олеснени са за работа,но не са чак толкова за горски терен(не казвам че не са използваеми в гората,а имам предвид че руските машини се справят по-добре.)

              Ето и предимствата на виетнамката(някои от тях сте ги споменали вече,но пак ще ги кажа)
              1.Хидравликата
              2.Самонапомпването на гумите(ако спукаш гума,ще можех да се прибереш)
              3.Блокажите-когато си с товар и се катериш(с включен преден мост,естествено)блокажите се задействат автоматично,така виетнамката става 4Х4.Но блакажите имат и лоша страна,при същата ситуация,но когато си в завой,има голяма вероятност да счупеш дефринциала.
              4.Двигателя е вътре в кабината-ако се случи лека авария,отваряш капака и поправяш(ако можеш де)

              А и виетнамките са били военни машини,после са били малко променени за да се използват за дърводобив и др.
              АКО ПОНЕ ВЕДНЪЖ НА ДЕН НЕ ИЗПИТАШ СТРАХ, ЗНАЧИ НЕ ЖИВЕЕШ !!!

              Коментар


              • #67
                До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                ето една тема в сайта. http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=13085
                АКО ПОНЕ ВЕДНЪЖ НА ДЕН НЕ ИЗПИТАШ СТРАХ, ЗНАЧИ НЕ ЖИВЕЕШ !!!

                Коментар


                • #68
                  До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                  Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                  Някой спомена нещо за високата кабина на Виетнамката.Това е страшен отврат,като слезеш и се качиш 10 пъти ,и не ти трябва да работиш нищо повече,вече си готов скапан.
                  Ако си в нормална физическа форма-в смисъл не си анорексик или вчера освободен от концлагера,не би трябвало да имаш проблеми със слизането и качването.Виж,някоя дама да се оплаче,че докато се катери си чупи маникюра или пък няма специална степенка за токчета-да.Слизал съм и съм се качвал повече от десет пъти на ГАЗ 66 за един час и не мисля че е кой знае колко трудно,изобщо не става и дума за изтощение!
                  С "Фармахим" - непобедим
                  Дизел - само дънки!

                  Коментар


                  • #69
                    До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                    Никъде не прочетох къкъв дизелов двигател има Виетнамката.Газ-66 с дизелов двигател вече не е типична виетнамка.

                    Коментар


                    • #70
                      До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                      Първоначално публикуван от m20_maniqk Преглед на мнение
                      Ако си в нормална физическа форма-в смисъл не си анорексик или вчера освободен от концлагера,не би трябвало да имаш проблеми със слизането и качването.Виж,някоя дама да се оплаче,че докато се катери си чупи маникюра или пък няма специална степенка за токчета-да.Слизал съм и съм се качвал повече от десет пъти на ГАЗ 66 за един час и не мисля че е кой знае колко трудно,изобщо не става и дума за изтощение!
                      Колега да ти кажа, чесно повече от 6 години се хендря по нея и започна да ми додява.Аз съм на 40 години ,а мисля че това е работа за 20 годишни момчета.Ама нали знаеш че кучето скача според тоягата.Долна работа е дърводобива, да го знаете.Една виетнамка бракувах защото я обърнах по таван,трактора обърнах по таван,с резачка съм се рязал,клони са ми падали на главата е докторите ме закърпиха, и милионер не станах.То ако е много хубаво всички депотати щяха да са с резачки и нямаше да има място в гората.Долна работа, казвам ви.Ако имате възможност бягайте далеч от дърводобива.Ходете в гората на разходки.

                      Коментар


                      • #71
                        До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                        съгласен съм с теб колега,но как да стане като единпът си влязал в месомелачката.
                        извадих ме и лиценс и всичко как да зарежим толкоеа труд.
                        мислим и за въжена линия и......

                        Коментар


                        • #72
                          До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                          дизела е перкинс който пасва идеално,на пук на приказките за тях аз лично много съм доволен,аз го гледам и той не ме е уставял.
                          но съм превържиник ма ЮМЗ-то

                          Коментар


                          • #73
                            До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                            Днес ходих на мотокрос в Елена и защо ли мярнах някакви скрапове по тази тема .Я който е собственник да си признае веднага.

                            Коментар


                            • #74
                              До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                              колега моето бъги което ви показх го продадох в елена.

                              Коментар


                              • #75
                                До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                                Първоначално публикуван от m20_maniqk Преглед на мнение
                                Не подценявайте двигателя на ГАЗ 63 (Молотовката)!Този 6-цилиндров ГАЗ 51 редови долноклапанен агрегат има много хубав въртящ момент на ниски обороти.Камионът ГАЗ 52 (шаси от 51,кабина на 53А) се е произвеждал с този двигател от 1966 чааак до 1990.Има форсирани версии до 90-95 к.с.С унифициран форсиран мотор ГАЗ 51 са произвеждани лимузините ЗиМ ГАЗ 12.Разликата е в главата (при форсирания степента на сгъстяване е 7,8 против 6,5 на газ 51) и в карбуратора-еднокамерен/двукамерен.Ако някой има 63 няма никакви проблеми да му повиши мощността на 95 к.с. чрез шлайфане на главата и монтаж на двукамерен карбуратор от УАЗ!
                                Няма да ходим на състезание за време.Целта е да газим, катерим и влачим.БАВНО НО СЛАВНО. m20_maniqk по ника ти личи че си фен на старите мотори м20.Имам приятел с шлаифана глава на газ 69, но според мен няма много голям ефект.Карборатора е еднокамерен IKOV.
                                Gaz69.Suzuki SAMURAI 0887006977

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X