Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МАН 10.163

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • МАН 10.163

    За да не цапам темата на брат ми Георги Донев ,реших да пусна нова .
    Купихме си камионче МАН 10.163 99г ,мотор ,кутия и ходова част изглеждат добре .Склонен съм да вярвам ,че наистина камионът е на 280 000 км ,бил е учебен ,има съвсем минимални ръжди .

    Какво ще ме посъветвате като поддръжка и какви ремонти най-често се налагат ?
    Първото нещо ,което ме притеснява ,е че скоростите ,особено 1 влизат трудно ,когато е студен .Трябва просто да се изчака да позагрее ли ,или може да има някакъв проблем ? Все пак бил е учебен .
    Стария собственик ме увери ,че му е сменян съединителя и маслото на ск.кутия и най-вероятно са сложили по гъсто .
    Прикачени файлове
    0887/400121 Антон Донев

  • #2
    От: МАН 10.163

    Като начало, ако смяташ да го караш, смени маслата на мотор, кутия и диф. Провери каде що има феродо по спирачките ( последния такъв беше с дискове отпред и не му работеше единия апарат) . Относно проблема с кутията, дай малко повече факти, хъркат и не влизат или просто не влизат? Задна хърка ли... Съединителя ( педала) мек, корав лие? Каде отделя? Имах подобен проблем на мерцедесова кутия(докато е студен не му се движеше лоста напред назад, след час работа ставаше лукум) в кутията имаше минимално количество вода, която явно като се е изпарявала се е качвала най отгоре в редача, в който пък е единствения фиксатор на вилките ... Та малко беше пораждясал... На такова манче имах проблем с изключване. Проблема пак беше от вода. Тази кутия има един фиксатор в самия редач и после по един за всяка вилка (тоест един за първа и втора, един за трета и четвърта и един за задна и пета). Дай малко разяснения какъв е проблема и ще се опитаме да помогнем...

    Коментар


    • #3
      От: МАН 10.163

      Благодаря за отговора колега !
      В момента се занимаваме с каросерията ,че беше много висока ,свалихме конструкцията надолу ,че не можеше да мине през портала .Освен това мисля да махам бризента ,който е стария модел ,вероятно ламаринен покрив и някакви щори отстрани .
      Монтирахме и падащия борд ,че част от него беше демонтирана и има още малко работа по него .

      По отношение на съединителя ,днес премахнах лостовата система на педалите ,че нали беше учебен .Педалът е сравнително мек ,отделя съвсем малко по-нагоре ,отколкото ми се струва нормално .За да хърка не би ли трябвало да отделя по -долу ?
      И да ,хърка на първа и задна ,но когато е студен ,загрее ли нищо не хърка .

      Между другото съединителя с горна и долна помпа ли е ?
      Двигателя компютър ли го управлява ,дюзите какви са ?
      0887/400121 Антон Донев

      Коментар


      • #4
        От: МАН 10.163

        Най-вероянто 1-ва и задна не са синхронизиани.Пробвай студен 2-ра и после първа,не би трябвало да хърка.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #5
          От: МАН 10.163

          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
          Най-вероянто 1-ва и задна не са синхронизиани.Пробвай студен 2-ра и после първа,не би трябвало да хърка.
          Първа е синхронизирана, друг е въпроса какво е останало от синхронизатора... Но трябва още инфо...

          Коментар


          • #6
            От: МАН 10.163

            Първоначално публикуван от Николай Шишков Преглед на мнение
            Първа е синхронизирана, друг е въпроса какво е останало от синхронизатора... Но трябва още инфо...
            Ако от "втора" после влиза,е явно пътник.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #7
              От: МАН 10.163

              Не мога да си обясня как , но при износен съединител се получава горе долу същата ситуация....

              Коментар


              • #8
                От: МАН 10.163

                Дреме ти за първа, почти не се ползва.
                Задна си хърка на почти всички камиони, става навик да я включваш след включване на някоя от синхонизираните предавки за спиране на вала, та да не хърка.

                Съвсем нормално е студени скорости да имат особености при включването докато загреят.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #9
                  От: МАН 10.163

                  На тоя точно кютук втора му е прекалено дълга за потегляне и скоростите му нямат много общо с камионски....

                  Коментар


                  • #10
                    От: МАН 10.163

                    Да ,така е .
                    Иначе пробвах естествено от втора на първа ,същата работа .И втората трудно включва , и задната ,пък и останалите малко по -лесно ,но пак не е нормално .Най ми прилича на гъсто масло.

                    Междувременно се ядосвам с падащия борд ,че заради него нито сме го карали камиона ,нито сме го регистрирали в КАТ .
                    На борда му беше махната дъската ,или там както се казва ,монтирахме я ,.Вдигаше нагоре ,не сваляше надолу ,имаше откачени кабели в управлението .Оправихме и това ,сега върви надолу и нагоре ,обаче излезе друг проблем .
                    Бордът е сгъваем ,при горно положение е хоризонтален ,при долно -също и няма наклон .На другите ми камиони с бордове ,които сме имали има по 4 цилиндъра ,на този има само два /симетрични ,не един за надолу -нагоре и един за наклон / .Възможно ли е да има бордове ,които нямат наклон и да са само за рампа ,а на асфалта да не може да се разтоварва палет ?
                    0887/400121 Антон Донев

                    Коментар


                    • #11
                      От: МАН 10.163

                      С моя скромен опит не съм виждал такива. Има бордове на които "дъската" се згъва на две и се прибира под каросерията, но там също има движение за наклон, Много малко, но има . Огледай добре най-долу на борда да няма цилиндри които предават движението с лост... Снимките ще помогнат много...
                      Ся кат се замислих.... Ми се върти някакъв вариант с някви люлки ли беше кво беше... Забравил съм ... Но снимките ще помогнат
                      Последно редактирано от Николай Шишков; 22-01-19, 18:00.

                      Коментар


                      • #12
                        От: МАН 10.163

                        Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
                        ....Възможно ли е да има бордове ,които нямат наклон и да са само за рампа ,а на асфалта да не може да се разтоварва палет ?
                        Не вярвам да има такава глупост. Принципно идеята е да се товари от рампа и да се разтовари на асфалт/бетонна площадка и обратното да - да се товари от земята и да се разтовари на рампа.
                        RAV 4
                        F650GS

                        Коментар


                        • #13
                          От: МАН 10.163

                          Нещо като този е ,само че марката е BAR Cargolift BC 1000 F-A--/2408

                          TAIL LIFT OPERATION


                          Все се надявам да е от този тип и да слиза директно с наклон при най-долната си точка .По всичко личи ,че е работил без наклон -горе и долу хоризонтален .Надявам се да има нещо сбъркано и да е от този тип .Palletways Tail Lift Training Conor Young • 11 хил. показвания
                          0887/400121 Антон Донев

                          Коментар


                          • #14
                            От: МАН 10.163

                            Открих луфтове по лостовата система на скоростната кутия .Една планка беше охлабена и има луфт във вилката ,която влиза в кутията .
                            0887/400121 Антон Донев

                            Коментар


                            • #15
                              От: МАН 10.163

                              Наскоро се сблъсках с подобни проблеми на един падащ борд- оказаха се разрегулирани крайни живачни изключватели.
                              Едните са вътре във борда в кутия от страната на ръчките, другите на вилката към хидроцилиндрите.
                              Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X