Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

    Добър ден, казусът е такъв че ми трябва сравнително евтин, високо проходим камион 4x4.Поради ограничения бюджет (около 3000-3500) съм се спрял на Газ, или по конкретно на горе изброените убавци...Всеки от тях си има добра и лоша черта, и ми е трудно да взема конкретно решение, за това се надявам да ги дискутираме тук, пък дано намеря отговора кой е моя камион.Техниката ще се ползва за дърводобив в сравнително лоши условия, всечки гори са по дерета .Особеното е че няма да претоварвам на друг камион, тоест влизам, товаря, и карам директно на клиента.

    Газ 63-Моята слабост.Много ми е на сърце молотовката, праисторически но вечен.Единствения и плюс пред останалите е че е най-евтин.И може би това че и се отваря предния прозорец .Минуса и е че е с много слаб двигател, незнам колко ще издържи ако я натоваря с 5-6 кубика дъб и я опъна право на горе 1 километър стръмен слон за да изляза от сечището.

    Газ 66 Виетнамката ми се вижда най-целесъобразна от трите.Плюсове-има хидравлика, а това за мене е наистина от значение, и има опция за лебедка.Минусите са и идиотския и ск.лост, или по-точно мястото му, супер неудобен ми е.Още нещо което е от важност е че при нея при евентуален удър в дърво стоиш на 40-50 сантиметра от удъра, докато при другите има цяла предница да се мачка докато стигне до шофьора .

    Газ 53.Трети вариянт, вземам обикновенна газка, и я правя с преден мост от виетнамка, даже напоследък има такива готови се продават.Плюсовете са че мога да си намеря с перкинс двигател, а той според мен с едно монтиране на турбо и помпа от турбо-перкинс е по-добър вариянт за моите цели от бензиновия.Втори плюс е че мога да намеря самосвал, а когато е 2 метра сняг и не може да се работи в гората все ще изпадне работа за самосвал.Минуса на тази концепция са двоините задни гуми, които са крайно неподходящи за гората.

    Кой от трите бихте избрали и защо?Знамэче аз ще го карам и би трябвало аз да си взема сам за себеси това решение но дилемата е голяма.
    harley davidson-fan

  • #2
    От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

    Колега, има такава тема.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

      Чел съм я, там след първите две страници става приказки от братя Грим.
      harley davidson-fan

      Коментар


      • #4
        От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

        Газ 53.Трети вариянт, вземам обикновенна газка, и я правя с преден мост от виетнамка, даже напоследък има такива готови се продават.Плюсовете са че мога да си намеря с перкинс двигател, а той според мен с едно монтиране на турбо и помпа от турбо-перкинс е по-добър вариянт за моите цели от бензиновия.Втори плюс е че мога да намеря самосвал, а когато е 2 метра сняг и не може да се работи в гората все ще изпадне работа за самосвал.Минуса на тази концепция са двоините задни гуми, които са крайно неподходящи за гората.
        Щом ще слагаш преден мост от виетнамка,сложи и заден такъв.
        А дали ще стане,не знам.
        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
        Киа спортаж2000тди 98г
        Ауди А3 1.9ТДИ
        Каравана Аdria 390Q

        Коментар


        • #5
          От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

          За такива пари - нищо свестно .

          Коментар


          • #6
            От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

            И трите са боклуджарници и иска доработки, за да работиш с която и да било в гората, еле пък да изкачваш баири. Имах Газ53 с раздатъчна кутия от дъмпер и скорости от Зил, цялото това нещо го дърпаше болгаров двигател. В тази си концепция, вече може да мислиш нещо с тия газки, иначе е чисто ноу хау харакири с тия маслени спирачки и скоростната им кутия, която е като кашонче от вафли боровец и всяка една скорост изключва. Помисли си, какво ще се случи на тоя баир и тоя дъргел със сигурност ще изключи, който е карал стокова газка знае за какво говоря. Взимай некоя газка дето има рама и диференциали и си прави нещо от нищото, иначе в сток вариант са кошари от класа.

            Коментар


            • #7
              От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

              Първоначално публикуван от джамал Преглед на мнение
              Чел съм я, там след първите две страници става приказки от братя Грим.
              Да не си мислиш, че тук ще е по-различно ?!
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

                намери си някоя хубава газ 53 вземи два моста от виетнамка+раздатка и картер,правиш и караш.наскоро излезнаха няколко евтини зил131/карани/ ама са около 5000лв. подобре да се натегнеш за някй лев и да си купиш зил и дазнаеш че работиш.успех.

                Коментар


                • #9
                  От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

                  Примерно тия молотовки имат ли живи роднини?
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • #10
                    От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

                    То за имане имат ама им идва бая слаб двигателя за тази работа .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

                      Молотовката я отписвай,освен ако не караш по 4 кубика дърва.Ако е Газ 53-слагаш мостове от виетнамка,иначе стокова без предно пак не става или става но само лятото-завали ли и да има наклон си до там.Виетнамката е с калпава кутия която се чупи и изключва,най добре със кутия от Зил,много по здрава е,има 5-та и материала вложен нея е колкото 3 газкини кутии.Слабо място на газките са спирачките,така че помисли за това.Ако ти се отдава монтьорството,може да вземеш една виетнамка и да си я доработиш.Ама за тия пари едва ли ще намериш читава,да не говорим за Зил 131,там е друга бира,и от към пари и от към обслужване и като горене.
                      Yamaha Yz450F
                      Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                      Всичко с ''рошави''гуми!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

                        Молотовките може да нямат живи събратя, но един приятел с една молотовка с перкинс с турбо колко целуоза изкара....
                        За ск. кутия на ГАЗ знам че е калпава, първия ъпдейт ще ми е зилова ск.кутия, не съм от хората който ще го търпът постоянното изключване.За монтиране на два моста от 66 на 53 ще излезе не рентабилно, на практика ще си купя единия камион, и 50% от другия.И коментари от рода на 131 са излишни поради простата причина че няма достатъчно точки за Зил, а и няма да мога да му разгръщам пълния му потенциял.Средно ще изкарвам по 5-6 кубика.Един ден, когато се разрастна, ще си купя дизелов урал, но сега, в началото, по-скромно...
                        harley davidson-fan

                        Коментар


                        • #13
                          От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

                          Колега купи си щаер аз си го поръчах от австрия за 14000 лв маниги тия буклуци купи си един истински камион които ще ти върши чудесна работа в момента щаера още не е дошъл но като доиде ще ви пратя снимки но тои е подобен на този почти никава разлика нямат.в сравнение с газката щаера е каро евро 6 много по комфортен е и е доста проходим колега поздрави.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

                            Човека има 3500-4000 лева,какви щаери..........то всеки знае кое е хубавото,ама парите са винаги определящи.
                            Yamaha Yz450F
                            Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                            Всичко с ''рошави''гуми!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

                              Щаера аз съм казал да си го взема като събере пари но тои си заслужава парите камиона е супер колега.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X