Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ман срещу Мерцедес

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ман срещу Мерцедес

    Вечния спор между тези две велики машини темата я започнах защото се чудех кой от двата камиона е по-добър за в гората. Надявам се, че в този форум има хора които са карали и двата камиона във гората. По питах ви защото реших да си купя камион. Мана и Мерцедеса ми харесаха най-много и искам да разбера всичко до най-малкия детайл

  • #2
    От: Ман срещу Мерцедес

    Леле форума със всеки изминал ден върви на по зле.
    0 8 76 36 8 542

    Коментар


    • #3
      От: Ман срещу Мерцедес

      Кой от двата е по-добър в гората?Мммм кажи кои модели на Ман и Мерцедес са ти по джоба и с колко оси .
      По запазения камион е с предимство без значение от марката и двата са добри,за нашите гори колегите казват Руското е правилния избор.
      Мартин Димитров
      УАЗ

      Коментар


      • #4
        От: Ман срещу Мерцедес

        Вечната дилема Левски - ЦСКА и МАН - Мерцедес
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #5
          От: Ман срещу Мерцедес

          Верните отговори са:
          ЦСКА
          Мерцедес /за в морето е за предпочитане пред Ман/
          Урал /за в гората в България/

          Бооокс!
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #6
            От: Ман срещу Мерцедес

            Имам познат който работи с триосна Скания с кран отзад със ремарке и сваля дърва от обектите в гората до града ,ползва я вече 5 - 6 години и не съм чувал за големи проблеми освен обичайните закачени мъркучи по крана и т.н.
            Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
            Място и хора към които да принадлежи ...

            Коментар


            • #7
              От: Ман срещу Мерцедес

              Колегата не помага много с инфо какво точно иска.Пуснал е теми прочетох не го кефят руските и парици имал.Друго нещо полезно е Оторизирания сервиз все някога,ще ти по трябва за нещо не знам в Велинград и в по близките градове дали и какво има.Щаер има за мен слаб съединител Палцов вилката на лагера се пука и оста превъртва и оставаш в гората ,с частите не знам как стоят нещата.
              Мерцедес или Ман вземай по-читавия .
              Мартин Димитров
              УАЗ

              Коментар


              • #8
                От: Ман срещу Мерцедес

                Благодаря

                Коментар


                • #9
                  От: Ман срещу Мерцедес

                  Като си от Велинград знаеш че там навремето имаше две големи автобусни фирми . Едната на Беев (бея) другата на Тонев (джуджето) . По някое време бяха партия и държаха най голямата автокъща за автобуси в България . Тонев (джуджето) пръв вкара две сетри 315 HDH . Едната с полуавтоматични скорости които никой до ден днешен не успя да ги вкара в час . Продаде я на панагюрците и те не можаха да се оправят с нея . Във Велинград я караше Гого Рачев и той някак си се оправяше . Другата беше с ръчни скорости и я караха Мишо и Сашо руснака . Обажда ми се един ден Мишо идвай на автогарата да помагаш че скъсах ремък. Викам си тоя съвсем изперка да му трябва помощ за един ремък и то при положение че на автобусите като отвориш задния капак и мотора е пред теб . Отивам и гледам един пистов ремък дълъг сигурно 5 метра широк 60 - 70 мм върти всичко без компресора на климатика и минава през поне 5-6 паразитни ролки . Звъним в Нелас нямат го и от автогарата с моята кола долу в Б.С. по пътя си говорим че имаме в нас по 200 - 300 лева та колкото и да е скъп тоя ремък все ще ни стигнат . Влизаме ние спокойни имате ли имаме само че върви само комплект с ролките и струва 1180 лева . В първия момент не разбрах какво точно ми казва тоя срещу мен съзнанието ми не може още да обработи че един ремък и 5-6 ролки може да струват толкова пари та било то и за Мерцедес . Обажда се Мишо на шефа му тоя като чу цената щеше да получи инфаркт . Изпрати друг автобус да вземе пътниците от редовната линия а ремъка дойде от Турция след няколко дни и едва ли е струвал там повече от 200 - 300 лева . Другата Сетра беше със същия осмак на Мерцедес с два най обикновени трапецовидни ремъка които струват сигурно по няма и 20 лева с пневматичен оптегач . Сменят се за няма 5 минути затваряш едно кранче да изпусне въздуха от оптегача и си готов . Та има Мерцедес и Мерцедес .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ман срещу Мерцедес

                    Sek 1 ти ми даваш добри съвети.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ман срещу Мерцедес

                      Това им е лошото на западните камиони един модел може да има десетина вида двигатели ; скоростни кутии ; мостове пневматична ; хидравлична и горивна арматура . В една комбинация може да е много удачен камион в друга безкрайно проблемен . При руските по 30 години нищо не се променя знаеш им силните и слабите места още от нови . Различните марки имат доста голяма степен на унификация което много улеснява ремонта и експлоатацията . Един компресор руснаците го слагат на всичко ЗиЛ ; МАЗ ; Камаз ; Краз и Урал .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ман срещу Мерцедес

                        Гроздан - 0877717321 от Пловдив продава Щаер самосвал в работно състояние(просто ликвидира транспорта) С поздрав Борето

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ман срещу Мерцедес

                          Сваляш легена,правиш платформа,слагаш кран ,а цената отива на кино.Освен това за всяка повреда търсиш сервиз и връзваш камиона за минимум 15 дни.Виж какво карат другите.Урали от Украйна за 12-15 000 лева.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ман срещу Мерцедес

                            Лично аз, бих дал предмиство за така наречения и славен М 2-ка(двойка). Поради редица причини - прост от към подръжка, елементарна горивна система(която е от много голямо значение), евтини части- говорим за много евтини части. Пример, кожух за педен мост за Ман се намира на цена около 1 000лв, докато при който и да било друг камион, цената склони около 3 000. Специализираната серия на Ман, дето си е горско изпълнение, всичките карантий са качени виско. Като направимер, бутилките за въздух са скрити горе високо, час на праговете на каруцерия, раздатъчната кутия заедно и предния кардан са също доста виско и няма проблеми. Предната стабилизираща щанга един път е много дебела и услилена, един път е разположена, пред диференциала от към картера - това също е голям плюс. Това са общи наблюдения над Ман 2-ка. Акотрос има, но още го жалят и стар Ман 1-ца вади от лошото за Актроса. За напред, ако го вкарат по лошото, ще споделям, че сега и един камион на възглавници, може да свърши работата на Актроса. Поздрави

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ман срещу Мерцедес

                              Темата така и така си е у кофата ,та нали знаете че МАН имат специално инженерно подразделение само със специални кадри от ЗиЛ.Тези хора неуморно мислят,смятат и творят-как да го направят този камион ДА НЕ ЗАВИВА!!!
                              Последно редактирано от Shtaiga; 09-11-16, 20:15.
                              "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                              Mark Twain
                              СтоЕнчA

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X