Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оффроуд с Чавдар ц5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Оффроуд с Чавдар ц5

    Абе то като не можете да го подкарате като хора- не било проходимо.Е, не е урал но си върши работата отлично. То и мойте колеги са така красавците-Чавдар и Мадара не могат да подкарат. Шкодаджия и чавдарец не се става самоможе да си роден.

    Коментар


    • #32
      От: Оффроуд с Чавдар ц5

      Къде забутахте това рейсче в сериозния офроуд ? Тая машинка е конструирана да се движи по тесните и непочистени зимата планински пътища да вози работниците на горското и ТКЗСтата тнт не да гази калта като джуган натоварен с 10 тона . За това което е конструирана машинката си вършеше чудесно работата не очаквайте чудеса от нея .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #33
        От: Оффроуд с Чавдар ц5

        Хубаво е и Чавдар Ц5 да не се бърка с Чавдар LC51 - Чавдар Ц5 е първият в света 4х4 автобус - шасито му е много подобно на ГаЗ 66. Производството им започва през 1979 година и са коструирани от Кирил Хаджиев и Любомир Тошев. Чавдар Ц5 са произвеждани сериино от началото на 80-те до към средата на 90-те години. Ето снимка на прототипа Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5c.jpg
Прегледи:1
Размер:41.2 КБ
ID:5321569 и серийният модел Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5c1.jpg
Прегледи:1
Размер:41.7 КБ
ID:5321570 - сигурно не е от най-проходимите машини, но пък за черни пътища не мисля, че ще има проблем. Доста пъти съм ги виждал по разни полета и ливади покрай ж.п. линиите с разни "четници" когато има ремонти по ж.п. инфраструктурата. Вижте сега Чавдар LC51 е друга бира - Той хич не се води високопроходим - шасито му е от Авия А31Л -двигателя е тип Д3900. Ето и две мой снимки на LC51 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:lc51-3.jpg
Прегледи:1
Размер:89.5 КБ
ID:5321571Натиснете снимката за да я уголемите

Име:lc51-4.jpg
Прегледи:1
Размер:127.9 КБ
ID:5321572

        Коментар


        • #34
          От: Оффроуд с Чавдар ц5

          Смеете им се такива били онакива.Ама по Тошово време като разрешиха частни камиони до два тона и половина освен тях друг не влизаше в нормата.Чисто нов от Шумен от завода струваше 22000 лева кога двустайните бяха по 12 500Купуваш го и за няколко месеца му избиваш парите и почваш да печелиш.Кога средната заплата беше 300 лева много често камиончето ги изкарваше за един ден.

          Златни времена няма да се върнат никога.....Други са сега „бизнесмените“

          Та всяко нещо с времето сиЕдно време в Деманд един стар шофьор викал на един приятел....Момче тука трактор Беларус да ти дадат да караш трай и карай ;;Тука са парите

          За кой не знае фирмата Деманд у Виена беше българска и извършваше международен превоз
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • #35
            От: Оффроуд с Чавдар ц5

            Добър ден! Колеги имам един въпрос. На тия машини Авия,Преслав и Чавдар Ц5( дъмпер) еднакви ли са джантите. Един колега с балировачка К454,кара с джанти по неговите думи от Дъмпер(Чавдар Ц5),че немските за балировачката са чиста мъка или струват некви нереални пари. Благодаря предварително!

            Коментар


            • #36
              От: Оффроуд с Чавдар ц5

              Да еднакви са. По различни са само на камиончетата сглобени от чешки части, които не са 4х4 и отзад са със двускатни колела..
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #37
                От: Оффроуд с Чавдар ц5

                А дали някой знае от къде може евентуално да си купи човек такова рейсче?

                Коментар


                • #38
                  От: Оффроуд с Чавдар ц5

                  Първоначално публикуван от Grigor_Kolev Преглед на мнение
                  А дали някой знае от къде може евентуално да си купи човек такова рейсче?
                  Тези автобусчета за съжаление се срещат все по рядко по нашите пътища.Като съм пътувал из страната съм виждал две,които от доста време стоят на едно и също място.И двете са в Котленския проход.Едното е на околовръстното на Омуртаг,а другото на входа на село Тича.Нямам представа в какво състояние са и дали се продават.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Оффроуд с Чавдар ц5

                    От известно време ми се ще да си взема едно такова Чавдарче и възникна въпроса дали ще отговаря на изисканията за преминаване на Г.Т.П.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Оффроуд с Чавдар ц5

                      Чавдар LC51 така наричан и авиа ,първите който излезнаха бяха с 4 скорости, цяло предно стъкло което се пукаше, два акумолатора по 6в отпред в дясно може би и нещо друго но за тези си спомних .Виждал съм на портала в Ботевград как влизаха камиончета авиа и явно им слагаха ново купе автобусноНатиснете снимката за да я уголемите

Име:chavdar-lc-51-12.jpg
Прегледи:1
Размер:205.9 КБ
ID:5474948

                      Коментар


                      • #41
                        От: Оффроуд с Чавдар ц5

                        Някъде из темите някой беше постнал книжката за ремонт и обслужване на двигателите Перкинз но не мога да я намеря .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #42
                          От: Оффроуд с Чавдар ц5

                          Като дете мой чичо караше с този звяр горски работници по баирите и аз се возех снего.Редовно го претоварваха по мой спомен около 15 човека и мъка дим по един километар .Волана неможеше да се държи от вибрации а луфт като кораб. Обаче никаде не ни остави в гората а и си беше бая проходимо по горските пътища на нашите гори, които стигат до Белмекен.Тук един приятел си взе една Авия камионче с фургон но балкана ни е много пресечен и тежината на фургона си оказват влияне върху слабия Перкинс.Смени го със некъв от Газка ли непомня само че е със турбина и сега товари по пет кубика дърва и си пее.От еденичните гуми и високия фургон много се накланяше и люшкаше та му сложи на задният диф двойни и сега е по добре.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Оффроуд с Чавдар ц5

                            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=60386
                            LZ1NBN

                            Коментар


                            • #44
                              От: Оффроуд с Чавдар ц5

                              Тука има всичко за българските мотокари на руски http://www.chipmaker.ru/files/file/7521/ И много добро ръководство за обслужване и ремонт на двигателя Д 3900 http://tdrempo.com.ua/instrukcii/balkan/D3900.pdf
                              Последно редактирано от sek.1; 08-04-14, 05:07.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #45
                                От: До: Оффроуд с Чавдар ц5

                                Чавдар 5С11 kolegi vidqh che goworite za Chavdar s dvoinoto predavane nqkoga imahme takyv i sega tyrsq da zakupq ako nqkoi ima molq da se obadi 0897353044 Simeon


                                Първоначално публикуван от Камен Калчев Преглед на мнение
                                имам 5 бр
                                грешка на техниката, който го е измислии просто или е бил пиян или е бил слабоумен
                                за мотора , хич даже не е слаб- перкинс
                                за демултипликатоор, не знам какво имаш в предвид, ама си има и бавни има си и преден диф
                                за черен път да, за странични наклони и коловози си е проба самоубииство

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X