Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГАЗ 3307-4 цилиндъра не работят...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ГАЗ 3307-4 цилиндъра не работят...

    За въздушния ли става на въпрос?

    Коментар


    • #17
      От: ГАЗ 3307-4 цилиндъра не работят...

      Не. За филтъра на пропан-бутана става въпрос. Той обикновено е в един корпус с електрическия клапан преди изпарителя.

      Коментар


      • #18
        От: ГАЗ 3307-4 цилиндъра не работят...

        Във газовият клапан/клапани/ като отвиете чашката има филтър.Продухайте тръбите за газта, почистете това дето прилича на цимент на прах хубаво и сменете филтъра.Изображението е примерно.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:140.7 КБ
ID:5722392

        Коментар


        • #19
          От: ГАЗ 3307-4 цилиндъра не работят...

          И преди това затворете бутилката !!! Да не ви се обели кожата на ръцете.
          И пак една забележка - не разбрах на какво гориво пробвате?
          С поздрав Борето

          Коментар


          • #20
            От: ГАЗ 3307-4 цилиндъра не работят...

            Колега още в началото съм написал че камиона е с газова уредба
            Иначе филтъра е почистен както и изпарителя и газовата магистрала но няма разлика.
            Едиствената нередност която открих е че клапана на изпарителя е спукан.Възможно ли е да не отваря клапана докрай и да не му стига горивото?

            Коментар


            • #21
              От: ГАЗ 3307-4 цилиндъра не работят...

              Възможно е. Ама какво значи "спукан клапан" ? Спукан синият корпус на бобината?

              Впрочем ако "почистен" филтър значи че сте му изтръскали графита и стружките и сте върнали стария хартиен елемент обратно - чакайте проблеми.

              Абе, къде е тоя камион да го видим на място?

              Коментар


              • #22
                От: ГАЗ 3307-4 цилиндъра не работят...

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Възможно е. Ама какво значи "спукан клапан" ? Спукан синият корпус на бобината?

                Впрочем ако "почистен" филтър значи че сте му изтръскали графита и стружките и сте върнали стария хартиен елемент обратно - чакайте проблеми.

                Абе, къде е тоя камион да го видим на място?
                На мен пък ми се беше запушила тръбата за газта. Преди това смених филтъра, който беше порядъчно задръстен. На ниски обороти работи добре, на високи - глъхне и не върви. Отидох при приятел газаджия. Той откачи входяштата тръба на газта. Отви кранчето и започна да излиза струйка газ, около 10 см дълга.Не му хареса. После взе да удря тръбата с дървена пръчка. След няколко удара, струята стана дълга към един метър. След това си сложи тръбата на мястото и колата полетя направо.
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • #23
                  От: ГАЗ 3307-4 цилиндъра не работят...

                  А изпарителя да не е взет от някоя фиеста или корса? Може да не стига дебит на газта за тази ламя...

                  Колега, провери колко газ влиза в изпарителя. Развиваш напълно тръбичката която храни изпарителя, някой включва на контакт, и гледаш колко газ излиза. Гатра трябва да е течна, и да е в обилно количество. Ако не е-търсиш назад по тръбите и клапаните. На мен ми се случи зарядното на бутилката да не пуска газ. Пуска, но по малко-стига за празен ход, но когато дам газ-каквото има в тръбите се изразходва, а няма кой да напълни нова газ(тя се процеждаше едва-едва), и не се форсира.
                  Провери също пътя на изпарената газ-от изпарителя до карбуратора. Ако там има стеснение-пак няма да се изфорсирва.
                  Регулировка на изпарителя, и на кранчето на маркуча?

                  Елементарни неща са, започвайте да проверявате едно по едно, и ще си покаже къде е запушването.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #24
                    От: ГАЗ 3307-4 цилиндъра не работят...

                    Какво ли не опитах този камион не можа да тръгне като хората.Всичко проверих и чистих но ефекта никакъв,само главите не свалих за да ги проверя.Накрая така си замина с проблем(продадох го).Мерси на всички за идеите които ми дадохте

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X