Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

    Ясене, удари една шайба да го извадя този хладилник, поне с вградените уреди имам опит, ако толкова се пъне... Ти имаш един голям флекс.... Ще го използваме да погледнем отзад как е захванат...

    Коментар


    • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

      С надеждността камазовия Г 288 проблеми няма . На нашия го смениха по погрешка . Аз бях отпуска и колегата зимата тръгва за Благоевград . Докато товари още в двора камиона спира да зарежда . Почват да търсят къде е причината и понеже колегата е малко нервак пратил шефа да купи нов алтернатор . Слагат го пак не зарежда чак тогава се сещат да ми звъннат . Отивам и първата ми работа беше да отворя високомощните предпазители от дясно в таблото беше изгорял предпазителя Така камаза се сдоби с нов алтернатор и оригиналния работещ за резервен Това са му ТТ данните http://zapchastu.com.ua/generatory/g...tor-gaz-detail
      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

      Да бе, три горива ще нося. Нафта за камиона, бензин за генератора и газ за котлона. Това няма да го бъде. Ако ще има отделен генератор ще бъде или на нафта, или на газ.
      Лошото е че малкия клас генератори са бензинови . Поне аз не съм срещал по малък от 7-8 киловата дизелов .
      Последно редактирано от sek.1; 18-06-16, 05:31.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

        Всички хладилници(в истинските кемпери) са захванати отстрани през шкафовете с ......рапидки!! Та,търсете къде са винтовете!
        088пет722пет99
        http://www.hydropompi.com/

        Коментар


        • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          С надеждността камазовия Г 288 проблеми няма . На нашия го смениха по погрешка . Аз бях отпуска и колегата зимата тръгва за Благоевград . Докато товари още в двора камиона спира да зарежда . Почват да търсят къде е причината и понеже колегата е малко нервак пратил шефа да купи нов алтернатор . Слагат го пак не зарежда чак тогава се сещат да ми звъннат . Отивам и първата ми работа беше да отворя високомощните предпазители от дясно в таблото беше изгорял предпазителя Така камаза се сдоби с нов алтернатор и оригиналния работещ за резервен Това са му ТТ данните http://zapchastu.com.ua/generatory/g...tor-gaz-detail Лошото е че малкия клас генератори са бензинови . Поне аз не съм срещал по малък от 7-8 киловата дизелов .
          Има, но са скъпи http://www.onlinemashini.bg/cat/13/g...lovi-monofazni
          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

          Коментар


          • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

            Генератора ще ползваш сравнително рядко, та не е драма. Неговият си резервоар е достатъчен за в повечето случаи. Най-вероятно ще ти трябва само в изключителни случаи - примерно за да събудиш дропнали акумулатори, което при 24 V е по-слабо вероятно. Не си и помисляй да го преправяш за 12V.
            Все ще намериш къде да сложиш бутилка бензин. Ще ти трябва повече за дърворезачката, освен, ако междувременно не си се сдобил с дизелова такава.

            В момента си играя с подобно извращение. Колата (с извинение) е форд, а жилищната част е нещо средно между останки от кошер и импровизирана кучешка колиба.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

              Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
              Пак са големи и тежки . На Ясен му трябва пряко сила нещо малко леко и инверторно . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dbfcf409759505b1ecf0c00ab6be5813.jpg
Прегледи:1
Размер:42.7 КБ
ID:5719111
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Пак са големи и тежки . На Ясен му трябва пряко сила нещо малко леко и инверторно .
                Аз си имам оригинала Натиснете снимката за да я уголемите

Име:eu20i-small.jpg
Прегледи:1
Размер:41.3 КБ
ID:5719144

                Той може да се пусне на газ и ще сведа горивата пак до две.

                Коментар


                • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                  Гледам тука някой ми предложил алтернатор Бош Т1 140 ампера на 24 волта. Това тежи над 15кг и му трябват едно 10 конски сили при пълен товар. Не знам нито през какви ремъци ще му ги докарам, нито как ще го закрепя на толкова малък двигател. Отделно че ще работи и като ретардер.

                  Мисля че все пак, поне на първо време, трябва да съм по-скромен.

                  п.п. това за ретардера си е идея. Ако акумулаторите търпят такъв заряден ток мога да го свържа да работи само при принудителен празен ход. Ще се реализира и икономия.

                  Коментар


                  • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                    Направо ще имаш втора моторна спирачка с тоя алтернатор Натовариш ли го до към 30% на празен ход със сигурност е угасил двигателя .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                      Абе по тукашните сметки излиза към 14 конски сили да се развърти на 100%. И понеже тия кюфтета сме ги яли, гледай как става- алтернатора го управляваш с Balmar 624 регулатор. Спъваш го на 80% максимум и програмираш регулатора да стартира алтернатора с минута закъснение и soft ramp /постепенно натоварване/. Това ти дава възможност да си запалиш моторетката и да си я докараш до определени обороти преди да я шамароса алтернатора.

                      Ако ще ползваш моторетката да си топлиш бойлера, тоя алтернатор ти е голям- за 15 минути може да зарежда повече от колкото ти ще харчиш а водата ще е още студена. А и на мене мама ми е казала да не държа дизел на празен ход за дълго време.
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                        Ако е за топлене на водата един топлообменник на охлаждането на двигателя и вместо термостата през радиатора през серпентината на бойлера . И без това температурата отделена от двигателя отива в околния въздух .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Ако е за топлене на водата един топлообменник на охлаждането на двигателя и вместо термостата през радиатора през серпентината на бойлера . И без това температурата отделена от двигателя отива в околния въздух .
                          Точно така е по лодките, само дето термостата си стои.
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                            То и при бойлера трябва да си стои, Станьо нещо се е объркал. Термостат си отговаря за температурата на двигателя, и му е през клапана дали антифриза се охлажда в радиатор, или в топлобменник. Като му стане студено-спира циркулацията, като се стопли-отваря. Не знам за колко време ще стопли 20-30 литра вода(колкото за едно бързо къпане),ма няма да е много-за къпане става и при 35-40 градуса, а само антифриза се стопля до тази температура за 2-3 минути. Айде тройно повече да е(заради по-големия обем)-пак са си някакви 10 минути, нека да са 15. Напълно поносимо>
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                              А пък ако знаете каква бъчва с надпис "Вебасто" има отдолу, ... по груба преценка е 10 киловата. Само дето не знам дали е жива. Тя е от 12-волтовото наследство и не съм пробвал да я пусна.

                              Коментар


                              • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                То и при бойлера трябва да си стои, Станьо нещо се е объркал. Термостат си отговаря за температурата на двигателя, и му е през клапана дали антифриза се охлажда в радиатор, или в топлобменник. Като му стане студено-спира циркулацията, като се стопли-отваря. Не знам за колко време ще стопли 20-30 литра вода(колкото за едно бързо къпане),ма няма да е много-за къпане става и при 35-40 градуса, а само антифриза се стопля до тази температура за 2-3 минути. Айде тройно повече да е(заради по-големия обем)-пак са си някакви 10 минути, нека да са 15. Напълно поносимо>
                                Има даже и един по прост вариант . Масления топлообменник от Рено на Ясен седи горе при мен в базата поне от 3 години . Номера е не да пали двигателя за да топли водата а докато пътува да използва темепературата отдавана от двигателя която така или иначе отива в околния въздух . Има дизели особено от старото поколение които посмъртно не можеш да ги накараш да вдигнат повече от 60 - 70 градуса на водата . С моя мотокар вчера 10 часа съм местил машини и съм разглобявал метални конструкции и въпреки жегата не вдигна повече от 60 градуса на водата .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X