Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двигател за КАМАЗ.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Двигател за КАМАЗ.

    238 хич не е лош за Е 516, четири години съм го карал без проблем, ама пустия му разход на гориво... Сега съм с 236, от към разход на нафта е по-добре, ама като види баир и малко се замисля. Не знам с камазов как ще е, ама ако реша да правя нещо, няма да е скоро...

    Коментар


    • #32
      От: Двигател за КАМАЗ.

      Първоначално публикуван от dimitar_77 Преглед на мнение
      238 хич не е лош за Е 516, четири години съм го карал без проблем, ама пустия му разход на гориво... Сега съм с 236, от към разход на нафта е по-добре, ама като види баир и малко се замисля. Не знам с камазов как ще е, ама ако реша да правя нещо, няма да е скоро...
      236 са 180 к.с. във вариант за Маз 500 и неговите модификаций.За следващия модел по-известен у Нас като Супер Маз или 5336 и модификацийте Му, 236 има модели до 230 к.с. само с настройки от помпата и дюзите.Имал Съм такова "животно" и единствено пет степенната скорорстна кутия Му беше пречка да върви като камионите, а и от към разход беше учудващо икономичен за Руснак.Пробвай и с твоя ако можеш да го форсираш малко и няма да е слаб за 516-ката.
      0887284106-Митко
      http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
      http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

      Коментар


      • #33
        От: Двигател за КАМАЗ.

        Първоначално публикуван от dino412 Преглед на мнение
        236 са 180 к.с. във вариант за Маз 500 и неговите модификаций.За следващия модел по-известен у Нас като Супер Маз или 5336 и модификацийте Му, 236 има модели до 230 к.с. само с настройки от помпата и дюзите.Имал Съм такова "животно" и единствено пет степенната скорорстна кутия Му беше пречка да върви като камионите, а и от към разход беше учудващо икономичен за Руснак.Пробвай и с твоя ако можеш да го форсираш малко и няма да е слаб за 516-ката.
        Я обясни на какви обороти изключва регулатора на ГНП-то и на какво налягане са дюзите?
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #34
          От: Двигател за КАМАЗ.

          Първоначално публикуван от dino412 Преглед на мнение
          236 са 180 к.с. във вариант за Маз 500 и неговите модификаций.За следващия модел по-известен у Нас като Супер Маз или 5336 и модификацийте Му, 236 има модели до 230 к.с. само с настройки от помпата и дюзите.Имал Съм такова "животно" и единствено пет степенната скорорстна кутия Му беше пречка да върви като камионите, а и от към разход беше учудващо икономичен за Руснак.Пробвай и с твоя ако можеш да го форсираш малко и няма да е слаб за 516-ката.
          Ще пробвам (на око, не на стенд) да увелича малко подаваното количество гориво от помпата. Дюзите, така или иначе, ги проверявам преди сезона, та и на тях мога да вдигна налягането, ама не знам до колко, стендаджията вика че са на 175, аз съм чел за 220 и кое е вярно не знам. Оборотите от 1900 повече не и трябват.

          Коментар


          • #35
            От: Двигател за КАМАЗ.

            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
            Я обясни на какви обороти изключва регулатора на ГНП-то и на какво налягане са дюзите?
            По регулировъчни данни на тия мотори не Съм от най-компетентните признавам Си. Защото в малкото време(около година-две) в което Съм ги притежавал повече Съм ги експлоатирал от колкото ремонтирал.Но знам че помпата изключва на 2100-2200 об/мин по оборотомера на таблото.А по бегли спомени без да гарантирам точност дюзите бяха на 185атм.

            Колега dimitar_77 не си играй с помпа и дюзи на око.Нищо съществено няма да постигнеш. А може и да разцентроваш мотора да почне да гори като "ламя" да пуши и да изгуби мощност.Това Ти го казвам от собствен опит.И Аз обичам да пипам понякога там където не Ми е работа.
            Ако искаш ефект носиш помпата на стенд при помпаджия дето Си знае работата.Вдигате кубатурата с 2-3 максимум 5см3.За повече ще Ти трябват и други разпръсквачи.
            Аз на това от аватара Му направих помпата от 28 на 33см3 и с 28-30т товар върви с 90км/ч по равното с лекота.В байрите осезателно се подобри тегленето вече е с една предавка нагоре в сравнение с преди това.А и от към разход на гориво е по-добре.
            Последно редактирано от dino412; 31-03-16, 19:32.
            0887284106-Митко
            http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
            http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X