Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двигател за КАМАЗ.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Двигател за КАМАЗ.

    Първоначално публикуван от dino412 Преглед на мнение
    Няма КАМАЗ (освем новите поколения със западни или ЯМЗ мотори) който да тегли и потдържа нормално скорост под 1800-1900 об/мин.А за западни мотори по 10-11-12 и повече литра и обороти над 2200 не Съм чувал.Даже повечето са с номинална мощност при 1800-1900 об/мин.и максимален въртящ момент при 1200 до 1600 об/мин.Те и за това изкарват над мильон километра.Може би само Лейланд и Перкинс да са с малко по-високи обороти но не повече от 2200 об/мин.
    ...
    ...
    А вече има и доста евтини Мерцедес-сови мотори със и без турбо по 280-300-320 к.с.
    Я ги виж баш Мерцедесовите, особено без турбо, при какви обороти им е мощността и момента. Серията OM400. От времето когато ЯМЗ 740 е бил измислен и актуален, всичко модерно е било с подобни характеристики.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #17
      От: Двигател за КАМАЗ.

      За да не спорим напразно ДВИГАТЕЛЬ КамАЗ-740 Техническое описание Общие сведения

      ...............................................................

      Частота вращения при максимальном крутящем моменте 1600—1800.

      http://serial-plus.ru/dvigatel-kamaz...chie-svedenija
      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • #18
        От: Двигател за КАМАЗ.

        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        Я ги виж баш Мерцедесовите, особено без турбо, при какви обороти им е мощността и момента. Серията OM400. От времето когато ЯМЗ 740 е бил измислен и актуален, всичко модерно е било с подобни характеристики.
        Е то за това човек се учи докато е жив.Благодаря за урока.
        Макър че отдавна имах съмнения че 740 е бледо копие на МВ.
        0887284106-Митко
        http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
        http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

        Коментар


        • #19
          От: Двигател за КАМАЗ.

          ЯМЗ-238, ще е малко изпитание, да го куплираш с камазова кутия (камбаната на скоростите е доста по-малка от кожуха на двигателя). Следователено се монтира комплект с скорости, като трябва да се напасва скоростния лост, заедно с ябълки, шарнири и щанги. Те това не е сполучливо за дълъг преход и "превземане" на асфалта с него. За в гората, там вече, ще да е истинската работа Камазчето с мотор и скорости от Краз. Другият що годе надежден вариант е от 1924 Мерцедес, барбар с скоростите пак(при тоя мотор кожуха е съвместим с Краз/Маз скорости). Преди няколко години, писах назад в форума, как успешно "насадих" на 1924 мотор Мерцедес, скорости от Маз и се получи доста добре. Така и не успях да подкарам камиона, но там където го продадох, човека твърдеше, че е бил уникат и направо е бил невероятно бърз и мощен, но пък излезнал "трошач" за трансмисията на Зил 131. По настоящем, моята реконструкция Мерцедесо-Маз е интегрирана на Урал.

          Коментар


          • #20
            От: Двигател за КАМАЗ.

            Като млад шофьор,бордови Камаз.Първия курс до Русе,голяма мъка.
            Старите казаха;Камаза не го пускай под 1900об. и тръгна!
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • #21
              От: Двигател за КАМАЗ.

              Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
              Дакарския камаз никога не е бил с ЯМЗ-238.
              Ще оплескаме темата с дребни "спорове".
              В зората на подготовката са правили опити с различни модификации на 740 и 238 .
              Колкото и да е странно са пробвали и модификации на 240 с над 1150 к.с.,но килограмите дошли множко.

              Коментар


              • #22
                От: Двигател за КАМАЗ.

                Аз лично към стария камазов осмак претенции нямам . Знаеш ли как да го караш проблеми няма никъде не ме е оставял и винаги ми е давал икономия . Старите камиони си имат душа трябва да се погодите и да работите заедно не си ли паснете от началото той ще ти извади душата
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #23
                  От: Двигател за КАМАЗ.

                  А някой присаждал ли е двигател от МАН

                  Коментар


                  • #24
                    От: Двигател за КАМАЗ.

                    Знаеш ли как да го караш проблеми няма никъде не ме е оставял и винаги ми е давал икономия .

                    А на 1900 или 2000 оборота ще има ли мощност и въртящ момент да движи зърнокомбайн Е 516, и колко нафта на час горе долу ще харчи, не че съм се засилил да слагам такъв, ама никога не се знае. Извинявам се, че не е по темата, ако трябва да трие които има право.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Двигател за КАМАЗ.

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      . Старите камиони си имат душа трябва да се погодите и да работите заедно не си ли паснете от началото той ще ти извади душата
                      Все по малко колеги могат да потвърдят тази истина. "Технологията" измества нуждата от висок професионализъм. В миналото техниката "наказваше" неуките днес им помага.
                      Камаза ако е с предвидения от производителя товар си е като "линейка" с този равноходов високооборотен двигател.(ГНП то с тази V
                      образна конструкция си е малко "екзотика" ,но с правилна регулировка е трепач)

                      Коментар


                      • #26
                        От: Двигател за КАМАЗ.

                        Зависи за какво ще се ползва камиона.За пътя не виждам смисъл,защото от много години има западни аналози,които там са по-добри.Ако е за гората(говорим за бордови Камаз)не виждам за какво му е друг двигател,с този си е супер в комбинацията с бавни.Почти всеки ден,един такъв натоварен с 24 кубика бук,върви безпроблемно по горските пътища.
                        Yamaha Yz450F
                        Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                        Всичко с ''рошави''гуми!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Двигател за КАМАЗ.

                          Първоначално публикуван от dimitar_77 Преглед на мнение
                          Знаеш ли как да го караш проблеми няма никъде не ме е оставял и винаги ми е давал икономия .

                          А на 1900 или 2000 оборота ще има ли мощност и въртящ момент да движи зърнокомбайн Е 516, и колко нафта на час горе долу ще харчи, не че съм се засилил да слагам такъв, ама никога не се знае. Извинявам се, че не е по темата, ако трябва да трие които има право.
                          На този въпрос отговор едва ли някой може да ти даде . Чувал съм че имало комбайни Дон 1500 с камазов двигател но аз не съм виждал с такъв .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #28
                            От: Двигател за КАМАЗ.

                            Първоначално публикуван от dimitar_77 Преглед на мнение
                            Знаеш ли как да го караш проблеми няма никъде не ме е оставял и винаги ми е давал икономия .

                            А на 1900 или 2000 оборота ще има ли мощност и въртящ момент да движи зърнокомбайн Е 516, и колко нафта на час горе долу ще харчи, не че съм се засилил да слагам такъв, ама никога не се знае. Извинявам се, че не е по темата, ако трябва да трие които има право.
                            На Е 516 слагат масово ЯМЗ 238.Камаз-ов мотор не Съм виждал на 516-ка.Така че ако мислиш трансплантация се насочи към 238-ца доста по-серйозен мотор е.
                            0887284106-Митко
                            http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                            http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                            Коментар


                            • #29
                              От: Двигател за КАМАЗ.

                              Първоначално публикуван от dino412 Преглед на мнение
                              На Е 516 слагат масово ЯМЗ 238.Камаз-ов мотор не Съм виждал на 516-ка.Така че ако мислиш трансплантация се насочи към 238-ца доста по-серйозен мотор е.
                              Защо 238 да е по-сериозен мото?По-бавно оборотен е,а за комбайн се искат обороти.Друг е въпроса,колко ще карат на максимална газ по 10-12ч. на ден.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Двигател за КАМАЗ.

                                Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                                Защо 238 да е по-сериозен мото?По-бавно оборотен е,а за комбайн се искат обороти.Друг е въпроса,колко ще карат на максимална газ по 10-12ч. на ден.
                                238 е 14 литров срещу 11 литра на 740.Също 238 е 240 к.с. и 900+нютона въртящ момент срещу 650 нютона и 212 к.с. на 740.Отделно 238 е с цели глави с метално-клингеритова гарнитура срещу гумени О-пръстени дето трябва да ги сменяш едва ли не на всяка смяна на маслото.Или с две думи два различни и в различни категорий мотори.ЯМЗ 238 е просто по-тежката категория.С ЯМЗ 238 идват оригинално ДОН-ове от 2008г и Съм работил покрай такива машини.Вярвай Ми двигателя е последното нещо което създава някакъв проблем.Отделно Съм работил покрай Е 516 с ЯМЗ 238 турбо 8-10 часа "газ"-та на макс и тоя мотор не ще и да знае че работи.За това препоръчвам ЯМЗ-а защото имам наблюдения.Камаз на комбайн не Съм виждал и немога да дам отзиви.Камаз камион Съм карал около 1500км(без да се засягат колегите това е лично и единствено мое мнение) и вече само като го видя го обикалям на 100 метра.За в гората и в калта става за асфалт....Мадара-та Ми е 100 пъти по-добра за работа.
                                0887284106-Митко
                                http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                                http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X