Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преустройване на Мерцедес 811 за Пътна помощ ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Преустройване на Мерцедес 811 за Пътна помощ ?

    Здравейте .
    Имам мерцедес 811 с фургон и ме интересува къде могат да го преправят на пътна помощ с необходимите документи за пререгистриране с друго предназначение.Също така ме интересува ,ако си го преправя сам, какво ще ми е нужно за пререгистрация и дали въопще е възможно,защото това ми е по-евтиния вариант.

  • #2
    От: Преустройване на Мерцедес 811 за Пътна помощ ?

    правиш го както си искаш,после на технотест и след това пререгистрираш.

    Коментар


    • #3
      От: Преустройване на Мерцедес 811 за Пътна помощ ?

      Колега и аз съм на тази дилема в момента,или да купя готов или да го препрвям.Оня ден ходи да гледам 2 мерцедес 809 голямата кабина но се оказаха пълна скръб,лошото е че бюджета ми е 7000лв и съм ограничен в избора.И аз мисля дали да взема да преправям камион но ми се вижда че пак на толкова ще стъпи,камиона 814 примерно 4000лв,платформа 1500лв и лебедка 1000лв и накрая като мине технотест и пак накрая толкова ще стъпи.
      0 8 76 36 8 542

      Коментар


      • #4
        От: Преустройване на Мерцедес 811 за Пътна помощ ?

        И аз се чудя направо готов дали да зимам, понеже имам 2броя 811- единия е с фургон другия бираджииски,този с фургона е с по-дълго междуосие и ми върши повече работа за пътна помощ.А пък и някой лев ще избия от фургона,но си е повече занимаване.

        Коментар


        • #5
          От: Преустройване на Мерцедес 811 за Пътна помощ ?

          Варианта да си го направиш сам е добър но за да си спестиш излишни главоболия и преработки отиди в технотест да видиш какво се изисква като изработка...
          ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

          Коментар


          • #6
            От: Преустройване на Мерцедес 811 за Пътна помощ ?

            Съмняваме вариянта сам да си го направиш да е по добър.Ако е заводска пътната помощ е най добре и по здраво от заводското няма как да се направи.А и времето което ще го правиш сам никой не смята а това са пари.
            0 8 76 36 8 542

            Коментар


            • #7
              От: Преустройване на Мерцедес 811 за Пътна помощ ?

              За заводското знаем как е, ама си има цена ! Колегата си има камионче което да преустрои ... ако иска заводско хич нямаше да пита а щеше да си вземе едно.
              А и заводското не винаги е върха , ползвам такава и в процеса на работа претърпя доста трасформации
              ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

              Коментар


              • #8
                От: Преустройване на Мерцедес 811 за Пътна помощ ?

                До колкото знам технотест вече няма.Минава се на ''декра'' и струва 800-1000 лв.Нали сме Европейци!
                Последно редактирано от GRI6AN; 10-03-14, 23:30. Причина: ок

                Коментар


                • #9
                  От: Преустройване на Мерцедес 811 за Пътна помощ ?

                  Лелее,как 1000 лева само да контатират дали става или не става,това е кожодерство.Вече колегата съм сигурен че се откаа да си прави своя камион пътна помощ,то и а се отказах като чух цифрата.Днес пак ще ходя да гледам един мерцедес 711 малката кабина в дупница пък дано стане рботата.на снимките едни красавци а на живо кат ги видиш се хващаш за главата.
                  0 8 76 36 8 542

                  Коментар


                  • #10
                    От: Преустройване на Мерцедес 811 за Пътна помощ ?

                    Доработчика също трябва да е сертифициран и да издаде сертификат за надстройката!
                    Също и сертификат за всички вложени материали в доработката.

                    Най- добрият вариант е да се търси готов камион пътна помощ,
                    защото да минете DEKRA ще ви излезе доста над бюджета.
                    Последно редактирано от Stefan Dimov; 11-03-14, 11:18.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Преустройване на Мерцедес 811 за Пътна помощ ?

                      Попринцип тоя камион ми е ненужен в момента и горе долу непродаваем ,освен ако не го дам безпари.За тва ме интересуваше някой от форума да даде кординати на фирма ,която може да извърши тази операция ,за да видя колко ще струва.И тогава вече да си направа сметка ,дали ше го права или направо готов ще зимам

                      Коментар


                      • #12
                        От: Преустройване на Мерцедес 811 за Пътна помощ ?

                        Фирма Дея Ивайло Енчев в Русе, изработва ремаркета прави и платформи за монтиране на автомобили за пътна помощ ,изработва ги добре и са горещо поцинковани, с всички сертификати но цената е висока! Не пречи обаче да се обадиш и да направиш запитване, координатите ще ги намериш лесно в гугъл...
                        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                        Коментар


                        • #13
                          От: Преустройване на Мерцедес 811 за Пътна помощ ?

                          Най-новата информация, която имам е от човек ,който преди месец си е направил сам пътната помощ,но до 3.5тона .След ,което е звъннал на Декра и от там са изпратили мобилен бус с техника. Отценили са го дали става или нестава и са му издали сертификат.Декрата му струвала около 600лв и преригистрация около 200лв

                          Коментар


                          • #14
                            От: Преустройване на Мерцедес 811 за Пътна помощ ?

                            Така,днес се разходих до Пловдив за да гледам една пътна помощ мерцедес 809 малката кабина.Камиона беше супер за цената си но когато тръгнахме да говорим за най важната част,пазърлъка се оказа че камиона е регистриран като товарен.И сега съм на кантар какво да правя,гледам че пререгистрацията като пътна помощ общо е към 800лв и малко ми се вижда безмислено да я взима понеже ще изляза над бюджета.Другият вариянт е да търся до 3.5 тона и да не се занимавам със пререгистраций и лицензи но ще съм ограничен от към по голями товари.Някой колега ако има пътна помощ нека даде едно мнение да ми наклони везните в едната или другата посока.
                            0 8 76 36 8 542

                            Коментар


                            • #15
                              От: Преустройване на Мерцедес 811 за Пътна помощ ?

                              Това е основния проблем, ако е до 3.5 тона на практика може да возиш само малки коли. Ако е над 3.5 т нямаш такъв проблем но отиваш на скъпа винетка и тахограф...
                              ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X