Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЗиЛ 157 ремонт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: ЗиЛ 157 ремонт

    Първоначално публикуван от dimkov1 Преглед на мнение
    Ако му трябват на някой части от двигателя на джугана да свирка.Ще се слага от IFA така че този бензиновия няма да ни трябва.
    Бензинова помпа
    К мирной жизни не пригоден.
    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

    Коментар


    • #92
      До: ЗиЛ 157 ремонт

      Ето от обещаните снимки на помпата , само че не намерих цялата стара да щракна лостчето да се видят раликите като я изровя тогава.
      На първите снимки е помпа от Зил130, на следващите е частта с клапанчетата от 157кз и накрая си е цялата към двигателя
      Прикачени файлове
      Случайни хора УАЗ не карат

      Коментар


      • #93
        До: ЗиЛ 157 ремонт

        да знаете от къде мога да намеря гуми за 157 и цена горе-долу?

        Коментар


        • #94
          До: ЗиЛ 157 ремонт

          На Чепинско шосе преди Пет могили от дясно нарезаха бая камиони.Гледам имат бая гуми като мина ше питам.Пангаров ти обажда ли се на човека за книгата ?
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • #95
            До: ЗиЛ 157 ремонт

            мерси много, но аз намерих книга от друго място.

            Коментар


            • #96
              До: ЗиЛ 157 ремонт

              имам следният проблем- свещите на зила ми много често взеха да издават багажа.слагах първо руски после brisk уж оригинални и те по 1 по 2 все издъхват.какво може да му е?един ми разправя, че може да е от бранза на мотора с който е намазан.

              Коментар


              • #97
                До: ЗиЛ 157 ремонт

                A kakво разбираш под издъхване? Зацапва ли ги бързо? Ако е така,вероятно ти трябват по-топли свещи,т.е. с по-малко топлинно число. Това са стари машини с малка степен на сгъстяване. Пробвай.

                Коментар


                • #98
                  До: ЗиЛ 157 ремонт

                  да бързо ги зацапва,но аз повечето пъти го препалвам само,но иначе пали от раз.препалвам го събота и неделя само и почти на 2 месеца сменям по една????

                  Коментар


                  • #99
                    До: ЗиЛ 157 ремонт

                    Да. пробвай с по-топли. Така при тези препалвания въобще не може да се стигне режим на самопочистване на свща. Явно постепенно се натрупва нагар около електрода, който в един момент започва да дава утечка на високото напрежение.

                    Коментар


                    • До: ЗиЛ 157 ремонт

                      може ли да ми препоръчаш някакви

                      Коментар


                      • До: ЗиЛ 157 ремонт

                        При няколко припалвания и моя ги цапа (няма термостат).
                        Мисля че е нормално в някакви граници.
                        С Бриск Супер е и Газкови 53 кабели за високото.
                        Случайни хора УАЗ не карат

                        Коментар


                        • До: ЗиЛ 157 ремонт

                          Първоначално публикуван от pangarov Преглед на мнение
                          може ли да ми препоръчаш някакви
                          Ами някои с топлинно число около 175. Надолу вече едва ли ще се намерят лесно. Ще погледна да видя Бошовите кой номер отговаря на това. Резбите стандартни ли са? Къси/дълги?
                          За пробата ще станат и български,ама има ли ги още?!

                          Коментар


                          • До: ЗиЛ 157 ремонт

                            Къси дълги е без значение резбата е стандартна 14х1.25.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • До: ЗиЛ 157 ремонт

                              Как така? Дължината на резбата има значение.Да не подвеждаме хората.
                              Ето как е класификацията при NGK на топлинните числа.
                              Колкото е по-голяма цифрата,толкова е по-голямо топлинното число, т.е. свеща е по-студена.
                              При Bosch е точно обратното.По-мака цифра - по-голямо топлинно число.
                              Разните букви означават размери на резбата, на шестограна,тип на уплътняващата повърхност,изнесеност на електрода,наличие на резистор и много други.
                              За съжалени вече никой не използва стария,но разбираем стандарт на означаване 175, 195 и т.н.
                              Ще погледна в книгите какво пишеше по въпроса за Bosch.
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • До: ЗиЛ 157 ремонт

                                За дължината ясно аз говоря за стъпката стандартните сега са с 14х1.25 старите бяха 18х1.5 има и разви други изгъзици но те в случая не ни касаят.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X