Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЗиЛ 157 ремонт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: ЗиЛ 157 ремонт

    Абе момци,дайте да си пишем телефоните и адресите!На много колеги мога да помогна1обаче не ви знам кои сте и къде сте.През много места съм минал и съм имал няколко комиона,но като Зила не съм имал.Стара машина и иска добра профилактика.Редовно гресиране1проверка на мембраните на спирачките,имам нови такива и редовно почистване на чукчето и наковалнята.Карам го с М10 Д и го сменям на 6000км.Ако се наложи да доливате малко,не се притеснявайте ,все пак е руска машина.

    Коментар


    • #47
      До: ЗиЛ 157 ремонт

      50/100 газ ако е в гората ми се вижда нормално.Ама нека Ники да каже.Ники, ти имаше ли газ на твоя?
      С "Фармахим" - непобедим
      Дизел - само дънки!

      Коментар


      • #48
        До: ЗиЛ 157 ремонт

        Абе той в гората и до 70-80 /100 е стигал,зависи от мястото.

        Коментар


        • #49
          До: ЗиЛ 157 ремонт

          На моя няма газ, карам го рядко като колегата можеби...
          Най много зависи от терена и дали искам цялата гора на веднъж да изкарам
          Сравнение с натоварена Уазка харчи около2 пъти повече, а товари 5-6пъти повече...
          В двигателя маслото го сменям на 2години, по мостовете не съм го сменял!
          Случайни хора УАЗ не карат

          Коментар


          • #50
            До: ЗиЛ 157 ремонт

            На времето в казармата ги карахме с български свещи ВМЗ 7 но май одавна вече не се произвеждат ако намериш някъде изостанали слагай спокойно .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #51
              До: ЗиЛ 157 ремонт

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              свещи ВМЗ 7

              Вземеш ли ги мъките започват
              Луд умора нема,само се поти!!!

              Коментар


              • #52
                До: ЗиЛ 157 ремонт

                При мене са Бриск Супер, една даде фира още в началото и си карам с руската.
                Някой да знае каде може да се намери термостат, или ако не от какво друго става
                Случайни хора УАЗ не карат

                Коментар


                • #53
                  До: ЗиЛ 157 ремонт

                  Едно приятелче взе един Зил157 на цената на желязото.И понеже не му трябва и няма къде да го държи го докара при мене.Да си го карам за кеф из гората и да си карам дървата наесен.Джуги е почти нов на 4000км свети отсякъде.С лебедка.Предишния собственик си свали фургончето работилница вътре имаше от пиле мляко.Даже агрегат за ток оксижен и разни други чудесии.На вратата пише С.Демек строеви от Сливница от поделението.В неделя ше го снимам и ше опитам да кача снимкиСега го разучавам и ще трябва да се допитам за некои нещаСтрашен дзвер.Кеф ти прави да го гледаш само
                  К мирной жизни не пригоден.
                  Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                  ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                  Коментар


                  • #54
                    До: ЗиЛ 157 ремонт

                    Зил 157К
                    Рзход с 4500 кг 42 литра на 100
                    Това му дават по книга
                    "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                    Коментар


                    • #55
                      До: ЗиЛ 157 ремонт

                      моя зил 157К е произведен през 1964г и го взех от военните -строевак бордови.сега го реставрирам целия само с оригинални части,обикалям цяла България.не съм го взел за дърва а за това че е страшна машина и вида му е уникален.харесва ми старата руска военна техника.изкарвам го само като е хубаво времето.дори и през зимата без подгревател пали веднага.толкова ритмичен шум на мотора не съм чувал.сега е на 1600км и затова ви питах на колко време да му сменям маслото понеже не мога да му навия дори и 500 км на година
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #56
                        До: ЗиЛ 157 ремонт

                        Първоначално публикуван от pangarov Преглед на мнение
                        някой знае ли колко масло се събира в деференцияла на моста на Зил 157 ???
                        Колега днес ми донесоха книгата Зил157 чета данните за вместимост рзервоари-осн.-150 допъл.-65.Охладителна с-ма 22.Смазочна с-ма 11л. възд. филтър -0.8 възд. филтър на компресора.-0.06 запасен резервар за масло (тОва пък къде е)-10л. картер ск. кутия без силоотводна кутия 6л. със силоотв. кутия 8л. картер на разпределителната кутия -2.5л. картер на предния средния и задния мост 2.5л. картер на междинната опора 0.25 картер на кормилото 1.0л. главини на балансьорното окачване (две)0.65л. амортисьори два 0.6л.картер на лебетката 2.4л. .Дано съм ви бил полезен ..Ако ви интересува нещо книгата е 300страници ще прочета и ще пиша.Донесоха ми и книгата за Зил 131 ако някой го интересува некви данни да пита.Винаги се радвам да помогна на хора които като мене обичат тази техника
                        К мирной жизни не пригоден.
                        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                        Коментар


                        • #57
                          До: ЗиЛ 157 ремонт

                          може ли да ми кажеш откъде да си намеря и аз такава книга.или да ми я дадеш да я скенирам

                          Коментар


                          • #58
                            До: ЗиЛ 157 ремонт

                            Ако не намеря ше ти дам да я преснимаш.Страшна е.
                            К мирной жизни не пригоден.
                            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                            Коментар


                            • #59
                              До: ЗиЛ 157 ремонт

                              ok.с нетърпение ще чакам да ми помогнеш.

                              Коментар


                              • #60
                                До: ЗиЛ 157 ремонт

                                здравейте колеги .имам ено питане.някой да знае дали тук на тази снимка на бензинова помпа за 157 дали е имало нещо и ако има какво е то.понеже така ми я дадоха.
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X