Обява

Свий
Няма добавени обяви.

XXL

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: XXL

    Първоначално публикуван от Вива (Liebherr4eto) Преглед на мнение
    Либхер си ги произвежда.
    Има завод за лагери ?! Защото и на 'моите' оригинални лагери пишеше Ролс Ройс, ама производителя си е друг - специализиран точно за големи лагери ...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • От: XXL

      Да, завода е в завода за кулокранове в Биберах, доколкото знам държи първенството за най-големите лагери от този тип.
      The Flat Earth Society has members all around the globe.

      Коментар


      • От: XXL

        Първоначално публикуван от Вива (Liebherr4eto) Преглед на мнение
        Да, завода е в завода за кулокранове в Биберах, доколкото знам държи първенството за най-големите лагери от този тип.
        Благодаря - не знаех...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: XXL

          А на стария лагер какво му е станало ? Такива лагери обикновено карат повече от живота на машината .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: XXL

            Така е, същите машини имаме на почти 90 000 м.ч. без следа от износване. Ще има инспекция, но подозренията са в периодични пропуски в гресирането и/или копаене в недобре взривена скална маса.
            The Flat Earth Society has members all around the globe.

            Коментар


            • От: XXL

              Те тука едно моторче..109,000 к.с. и 7,603,850 Нм -102 об/мин : http://automedia.investor.bg/a/0-nac...gatel-v-sveta/
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • От: XXL

                Има го един, два, три пъти в темата.
                The Flat Earth Society has members all around the globe.

                Коментар


                • От: XXL

                  Първоначално публикуван от Вива (Liebherr4eto) Преглед на мнение
                  Има го един, два, три пъти в темата.
                  Уж преглеждах- не го видях
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • От: XXL

                    цък и от други гледни точки тук цък
                    The Flat Earth Society has members all around the globe.

                    Коментар


                    • От: XXL

                      Man имаха фабрика за подобни двигателчета - и двутактори и четиритактови.
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • От: XXL

                        Първоначално публикуван от Вива (Liebherr4eto) Преглед на мнение
                        Така е, същите машини имаме на почти 90 000 м.ч. без следа от износване. Ще има инспекция, но подозренията са в периодични пропуски в гресирането и/или копаене в недобре взривена скална маса.
                        На времето в Пътни строежи най големите бяха 35 тонни Шкода с 3 кубикова кофа . Лагера на око беше повече от метър и нямам спомен такъв да е дефектирал . Поддържахме машините на място по обектите кал и прах колкото искаш . На табана в мина Чукурово имаше едни големи руски не знам колко тона бяха ама и техния лагер не беше под 2 метра . С каква грес се гресират либхерите ? На времето тия лагери ги гресирахме с графитна грес и пневматичен такаламит пускаш смукатела в 200 литров варел с грес и докато избие от всякъде . Обикновено който гресира се омазваше и ставаше по черен от факултетски мангал а тая грес се мие само с бензин .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: XXL

                          Греста е литиева - графитна. Гресира се със система за централно гресиране, нужно е просто да се следи наличието на грес в казана и показанията на датчиците.

                          Малко сапанчета, коланчета:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140818_103533.jpg
Прегледи:1
Размер:137.7 КБ
ID:5605661

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140818_103530.jpg
Прегледи:1
Размер:144.4 КБ
ID:5605662

                          Това са тези розовките от предната страница - участващи в дигането на горната част на багера.
                          Последно редактирано от Вива ViRuS4eto; 18-08-14, 12:12.
                          The Flat Earth Society has members all around the globe.

                          Коментар


                          • От: XXL

                            Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                            Те тука едно моторче..109,000 к.с. и 7,603,850 Нм -102 об/мин : http://automedia.investor.bg/a/0-nac...gatel-v-sveta/
                            Че е корабните са ниско оборотни двигатели спор няма, ама тези 102 об/мин не са ли малко?
                            Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                            Коментар


                            • От: XXL

                              Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
                              Че е корабните са ниско оборотни двигатели спор няма, ама тези 102 об/мин не са ли малко?
                              Явно не са..WARTSILA си знаят.., а е и common rail ..Финланците са факири на тия моторетки. Ферибота, който често използвам от Италия за Гърция Superfast ХII е с четири мотора Wartsila по 20 000 коня всеки..и верно е суперфаст
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар


                              • От: XXL

                                На мен ми е чудно как са го развъртяли до толкова много. Тия бутала и мотовили тежат зверски.

                                Иначе - 200мл му е цикловата порция и във всеки цилиндър я впръсква приблизително два пъти в секунда при тези обороти. При 14 цилиндъра - сметката за 110 хиляди коня излиза съвсем добре.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X