Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГАЗ 66 С ГУМИ 8,25Х20 +/-

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ГАЗ 66 С ГУМИ 8,25Х20 +/-

    Имам газ 66 от 5-6 месеца я карам с такива гуми, интересно ми е някой ако е правил такъв опит какви са му наблюденията по въпроса, търсих такава тема но не открих затова реших да отворя въпроса .
    Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

  • #2
    От: ГАЗ 66 С ГУМИ 8,25Х20 +/-

    Здравей, не съм карал с такива, но като знам историята на ЗиЛ157 първите модели/151/ са били точно с такива гуми/като Прага/ и са преминали на 12х18 така, че губиш най-важното проходимостта. Може би за сметка на странична устойчивост.

    Коментар


    • #3
      От: ГАЗ 66 С ГУМИ 8,25Х20 +/-

      Така е Тонко откъм проходимост има не много голям но все пак минус ,иначе в зависимост от това каде се кара плюсовете са много ,1 става по устойчива ,2износването на тия гуми е по малко ,3не поднася по страничните наклони,4 двигателя качва една скорост,5 съответно намалява разхода до 6-7литра на 100км,6 волана е по лек .Ако се кара само по пресечен терен и по черен път оргиналните гуми са за претпочитане заради тракторната шарка по е проходима ,но на асвалт заминават за 5-6месеца нови ако са изгорелци от военните за 2. Докато осмиците с шарка ромбойд ако не я съсам по дънерите ще изкара4-5 години .За сега такива наблюдения имам по въпроса ,дано на някой да му е полезна тая информация.
      Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

      Коментар


      • #4
        От: ГАЗ 66 С ГУМИ 8,25Х20 +/-

        колега, ти знаеш отговорите на твоя вьпрос.защо тогава го задаваш?

        Коментар


        • #5
          От: ГАЗ 66 С ГУМИ 8,25Х20 +/-

          За да не го задава друг.
          0887284106-Митко
          http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
          http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

          Коментар


          • #6
            От: ГАЗ 66 С ГУМИ 8,25Х20 +/-

            Първоначално публикуван от zil131 Преглед на мнение
            колега, ти знаеш отговорите на твоя вьпрос.защо тогава го задаваш?
            ако някой реши да слага да знае какви са минусите и плюсовете просто за инфо
            Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

            Коментар


            • #7
              От: ГАЗ 66 С ГУМИ 8,25Х20 +/-

              Ето и малко снимки
              Прикачени файлове
              Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

              Коментар


              • #8
                От: ГАЗ 66 С ГУМИ 8,25Х20 +/-

                Че тая Виетнамка стигнала много далече-чак до Сръбско, пък и марките на дървата не се виждат.

                Коментар


                • #9
                  От: ГАЗ 66 С ГУМИ 8,25Х20 +/-

                  Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
                  Че тая Виетнамка стигнала много далече-чак до Сръбско, пък и марките на дървата не се виждат.
                  Тонко превземаме всички чукари а марки не тябват с марки лесно сега правиме опити без марки да видиме каква е далаверата
                  Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: ГАЗ 66 С ГУМИ 8,25Х20 +/-

                    Колега машината е супер, аз имам газ53 и смятам да я направя с преден мост или от виетнамка или молотовка.

                    Коментар


                    • #11
                      От: ГАЗ 66 С ГУМИ 8,25Х20 +/-

                      Виетнамковите мостове са по широки от газковите малко ще стърчи от пред но няма проблем да се сложи , трябва да монтираш и хидравлика иначе няма взимане на завой,според мен по добре си сложи само раздатка защото обикновено на гасето не и стига мощтност ако я караш по гората иначе не и трябва нищо карай си я така и не си усложнявай живота
                      Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: ГАЗ 66 С ГУМИ 8,25Х20 +/-

                        Да прав си ама малко кал и малко трап и сме си там и следва разтоваряне. А за завиването газковите гуми са по тесни това трябва да даде отражение

                        Коментар


                        • #13
                          От: ГАЗ 66 С ГУМИ 8,25Х20 +/-

                          Така според мене става камиона по устойчив на страничен наклон, а и си мисля че товароносимостта е по-голяма.
                          От преде съм виждал че оставят оригиналните виетнамкови гуми, а задните са от 53.
                          На Газ 53 волана и така много трудно се движи на място, но си има чалъм, леко на полусъединител и се освобождава гумата.

                          Коментар


                          • #14
                            От: ГАЗ 66 С ГУМИ 8,25Х20 +/-

                            Първоначално публикуван от stohi80 Преглед на мнение
                            Да прав си ама малко кал и малко трап и сме си там и следва разтоваряне. А за завиването газковите гуми са по тесни това трябва да даде отражение
                            Мислил ли си да сложиш само шпер от виетнамка ,относно завиването проблема е от моста не от гумите има разбира се значение големината на гумите но и с 8 ци без хидравлика завива много зле
                            Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: ГАЗ 66 С ГУМИ 8,25Х20 +/-

                              Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                              Така според мене става камиона по устойчив на страничен наклон, а и си мисля че товароносимостта е по-голяма.
                              От преде съм виждал че оставят оригиналните виетнамкови гуми, а задните са от 53.
                              На Газ 53 волана и така много трудно се движи на място, но си има чалъм, леко на полусъединител и се освобождава гумата.
                              това с различните гуми е изгъзица защото насмиташ мостовете и раздатката въпрос на време е кога нещо ще сдаде багажа,с оргиналния мост газ53 има волан стига да се гресира чат пат а виетнамката е по зле от джоган без хидравлик
                              Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X