Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-малкия и евтин вертолет(хеликоптер)???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Най-малкия и евтин вертолет(хеликоптер)???

    Който да може да вози човек, разбира се.
    Гледах някакъв по ТВ
    в рекламата на Лукс-експо,
    но не можах да стигна до там,
    щото нямах пари за билет!
    Ако някой може да ме насочи,
    може и самоделка да е!
    Просто, детска мечта,
    от 10-ти клас(1980г.), когато гледах един
    новозеландки филм "Надпревара за Янки Зефир".
    Там имаше един такъв, двуместен,
    на цената на лека кола
    и си фъркаха почти без пари?!
    Такива използват и Хели-говедарите в Австралия,
    ...пак от някъв филм по Дискъвъри.

  • #2
    До: Най-малкия и евтин вертолет(хеликоптер)???

    Май, май набор ......старо, старо с летенето, като и с е....то - на млади години ....после "Майкрософт", по нашенски хем малък, хем мек ама да знаеш, това за леките "фърчипрътки" е заразно, а и трудно лечимо мен ме клати вече 20 г. и май се задълбочава ....Въведи магическото заклинание "ОШКОШ" в "сърч"-а и следвай "гугъл"-а ..... ща ти го напише и на английски и ще стигнеш до най-голямото изобилие от линкове които ще те .........доведат на походно легло в гаража ми щот` жена ти ще те изхвърли заедно с кита за въртолет "направи си сам" дошъл само за 5-60 000 долара .....
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      До: Най-малкия и евтин вертолет(хеликоптер)???

      Оправихме най-скъпите, сега да минем на евтините

      Ако правилно съм те разбрал, търсиш малък и евтин апарат за летене. Хеликоптерът бива и малък, но е един от най-скъпите начини за летене, а освен това и труден за управление. Всичките тези лопати и перки освен, че се въртят, във всеки оборот си променят по няколко пъти положението. Два педала и два лоста са крайно недостатъчни за управлението им, така че има и компютри.
      Най-евтиният начин за моторно летене май е мотоделтата. IMHO.

      Коментар


      • #4
        До: Най-малкия и евтин вертолет(хеликоптер)???

        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
        Май, май набор ......старо, старо с летенето, като и с е....то - на млади години ....после "Майкрософт", по нашенски хем малък, хем мек ама да знаеш, това за леките "фърчипрътки" е заразно, а и трудно лечимо мен ме клати вече 20 г. и май се задълбочава ....Въведи магическото заклинание "ОШКОШ" в "сърч"-а и следвай "гугъл"-а ..... ща ти го напише и на английски и ще стигнеш до най-голямото изобилие от линкове които ще те .........доведат на походно легло в гаража ми щот` жена ти ще те изхвърли заедно с кита за въртолет "направи си сам" дошъл само за 5-60 000 долара .....
        Не мога да не се съглася Силно заразно занимание, със симптоматика, свързана с Черна дупка в бюджета
        Но всичко изглежда невинно евтино и достъпно...
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #5
          До: Най-малкия и евтин вертолет(хеликоптер)???

          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
          Оправихме най-скъпите, сега да минем на евтините

          Ако правилно съм те разбрал, търсиш малък и евтин апарат за летене. Хеликоптерът бива и малък, но е един от най-скъпите начини за летене, а освен това и труден за управление. Всичките тези лопати и перки освен, че се въртят, във всеки оборот си променят по няколко пъти положението. Два педала и два лоста са крайно недостатъчни за управлението им, така че има и компютри.
          Най-евтиният начин за моторно летене май е мотоделтата. IMHO.
          Еми по евтино и лесное мотопарта... ако е чисто нова екипировката излиза около ...6000-7000лв но може и по-малко ако се намери 2-ра ръка
          Land Rover Defender 110SW 300tdi

          Коментар


          • #6
            До: Най-малкия и евтин вертолет(хеликоптер)???

            Mотопарата е за млади и свободни духове! Иска катерене по чукарите с голеееми вързопи на гърба.
            А който иска да иде до някоя полянка с джипката, да откачи от теглича машинката и да полети... какво му остава?!

            Коментар


            • #7
              До: Най-малкия и евтин вертолет(хеликоптер)???

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              така че има и компютри.
              преди да се появят компютрите има съвсем обикновенна механика - "автомат наклонител" на руски беше нещо като "автомат перекос" със сигурност ще ти излезе през търсачка
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #8
                До: Най-малкия и евтин вертолет(хеликоптер)???

                На мой познат роднина от Варна още по Тошово време около 1980 г. си беше направил хеликоптер задвижван от 2 двг от лада, като разхода му е бил 25л/ч, но го било страх да се вдигне на повече от 10-15 м. от земята, т.к. не бил сигурен дали нещо няма да се скапе и да тупне, като круша.
                Но имало добри хора, които се грижели за неговата безопасност и казали където трябва. Тогава го посетили някакви господа, накарали го да напише всичко това на листи и му казали да си разглоби творението и да не се занимава с анти държавни дела.
                Защото грижата за човека на първо място.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #9
                  До: Най-малкия и евтин вертолет(хеликоптер)???

                  Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                  Май, май набор ......старо, старо с летенето, като и с е....то - на млади години ....после "Майкрософт", по нашенски хем малък, хем мек ама да знаеш, това за леките "фърчипрътки" е заразно, а и трудно лечимо мен ме клати вече 20 г. и май се задълбочава ....Въведи магическото заклинание "ОШКОШ" в "сърч"-а и следвай "гугъл"-а ..... ща ти го напише и на английски и ще стигнеш до най-голямото изобилие от линкове които ще те .........доведат на походно легло в гаража ми щот` жена ти ще те изхвърли заедно с кита за въртолет "направи си сам" дошъл само за 5-60 000 долара .....
                  Благодаря, че ме запозна с вожда
                  както и за "автомат перекоса"!!!
                  Почвам да ровя,
                  па да видим к'во ша излезе
                  между тези 5-60 000usd...

                  Казвай где е гаража, жената я изгоних?!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Най-малкия и евтин вертолет(хеликоптер)???

                    Първоначално публикуван от dag Преглед на мнение
                    Казвай где е гаража, жената я изгоних?!
                    Аааа НЕ имам жена, дъщеря, внучка, до скоро и кучка, плюс 3-4 женски котки .....твойта сам си си я избирал сега сам си и търси място
                    Иначе гаража е в Костинброд, но е само за мъжката част (зет, кучета, котараци и техните колела, мотори, коли и странни хобита
                    П.П. И в градината не става, там понякога витае тъщата с разни сечива в ръка ....опасно е
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #11
                      До: Най-малкия и евтин вертолет(хеликоптер)???

                      и сега стигна ли се до марка и модел ?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Най-малкия и евтин вертолет(хеликоптер)???

                        От "истинските" хеликоптери - май се очертава Robinson R-22. Но той е към 180000$. И товароподемността му е като за двама елегантни мъже.

                        Оня в Yankee Zephyr (божествен филм, тотална мания !) беше като водно конче, с кабина-балонче от плексиглас. Ако се съди по различните сайтове - някакъв вариант на Bell 47.

                        Между другото за жалост истински хеликоптер евтин колкото (нормална) кола няма. Уви. И пастирите в Нова Зеландия и Австралия не карат евтини хеликоптери. Хеликоптерите им са селскостопански инвентар, като да речем един як комбайн, а хубав комбайн всеки знае колко струва.

                        Руснаците не продават ли някакво достъпно решение ?

                        И между другото ето откъси от филма. Някой може ли да ми каже в началните кадри КОЛКО легендарни машини са събрани на едно място ?

                        http://www.youtube.com/watch?v=CCWbkUy8s6U
                        Последно редактирано от Goblin; 16-12-08, 04:05.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #13
                          До: Най-малкия и евтин вертолет(хеликоптер)???

                          Като става въпрос за хеликоптери,ето и нещо от мен :

                          В България има човек,който е изключително запален по хеликоптерите,но не купени на части,а правени.Аз го познавам лично,макар че не сме близки.Той е направил досега един автожир и един хеликоптер(с двигател на Субару 1,6,доколкото знам).И двете неща работят и той е летял с тях.Тъй като не мисля,че е редно да му публикувам телефона и името из нета без негово съгласие,който се интересува и иска да се свърже с него,да ми пише на ЛС.
                          Във всеки случай,сигурен съм,че правените тук машини далеч не струват 50-60 000 долара.(в смисъл,по-евтини са).Не знам дали имат компютри и т.н.Това ще си го питате вие.
                          Последно редактирано от Hala; 16-12-08, 05:39.
                          Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                          имат право да гласуват на избори.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Най-малкия и евтин вертолет(хеликоптер)???

                            Аз не разбирам много от хеликоптери, но мисля че просто ползваме понятието за различни неща.

                            Под хеликоптер имам предвид хеликоптер - кабина, уреди и всичко останало. Тоест - поне от това в yankee zephyr нагоре.

                            Останалото за мен е точно както го нарече, автожир, те май бяха длъжни и да имат авариен парашут към самата структура на машината май ?

                            Според мен именно там ще е интересното. Имаше едни руснаци, забравих им името, които продаваха в Щатите много интересни мини самолетчета. Чудех се дали те не правят нещо подобно.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #15
                              До: Най-малкия и евтин вертолет(хеликоптер)???

                              Значи,Гоблине,говорим за едно и също.Човекът е маниак на тема летене и първата му играчка е точно автожирът.Издигал се е с него,но явно не го кефи достатъчно.Аз не съм го виждал,защото е прибран в някакъв склад.Но другото си е хеликоптер,макар и съвсем джобен.В момента е закачен на тавана на едно хале.Пробван е и си фърка.Доколкото разбрах,вози един човек.Сега ще го "тунинговат", в смисъл - май ще му слагат друг мотор.
                              Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                              имат право да гласуват на избори.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X