Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направи си сам дрон - съвети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Направи си сам дрон - съвети

    Трябва ми някакъв за любителски снимки,но не като тоя на снимката ,голем ше дойде и няма къде да го експлоатирам.Нещо средна ръка ,да изкарва 10 тина минути в полет.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

  • #2
    От: Дронове: по света и у нас, за граждански и военни цели

    Има доста модели "джобни" и съответно сравнително безопасни, даже се оформиха поне 3 класа такива. Да не правим реклама на марки, ама и там са от Тойота и Jeep до Трабант.
    Show must go on!
    LZ1VES

    Коментар


    • #3
      От: Дронове: по света и у нас, за граждански и военни цели

      Направи реклама за да знаем. Ти не ги продаваш така че няма сблъсък на интереси.
      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • #4
        От: Дронове: по света и у нас, за граждански и военни цели

        За "Джобните дронове" - най обща класификация и някои примери:

        "Високия" клас са утвърдени производители с мрежа за обслужване и сервизиране, с добри параметри и интелигенно управление - DJI, модели Mavic, Spark, също Yuneec, модели Mantis Q, Breeze, Parrot Anafi и други.

        "Среден клас" са от сравнително добри производители, основно дронове за самоснимане (selfie)- DJI Tello, Eachine E58, UDI U34W, Autel Robotics EVO, Zerotech Dobby и други. Повечето от тях са доста надеждни и могат да се изполват освен за обучение и за наблюдение, любителска фотография и т.н.

        "Нисък клас " са много играчки, но и и някои добри модели на нови произвоители, които не са се утвърдили още като - Holy Stone HS220, DROCON Ninja, GoolRC T700, JJRC H43WH и много други. Предназначението им е за забавление и начално запознаване с техниката.

        Има и твърде много които не стават за нищо, та не подлежат на класификация.
        Във всички случаи трябва да е достатъчно ясно за какво и от кой ще се ползва дрончето, преди да се търси и купува.
        Show must go on!
        LZ1VES

        Коментар


        • #5
          От: Дронове: по света и у нас, за граждански и военни цели

          Трябва ми и за наблюдение и за снимки,до 10тина минути полет,може и повече,но сигурно и цената е много нагоре!От къде мога да се информирач ,магазин ,сайт нещо?!?Че то магазини и сайтове бол и всеки се рекламира.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #6
            От: Дронове: по света и у нас, за граждански и военни цели

            OK, снимане, но с какво качество, за какви нужди, в какви атмосферни условия? Прегледайте възможностите на средния клас, има доста филмчета и рецензии. Повечето се продават в популярните български магазини.
            Show must go on!
            LZ1VES

            Коментар


            • #7
              От: Дронове: по света и у нас, за граждански и военни цели

              До тука ми е 6лв, готвя за машина с размер 35х35++.. е корпусът ще е най-евтиното, ама да си начеша и тая краста...
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:дрон.jpg
Прегледи:1
Размер:178.4 КБ
ID:5814675

              Коментар


              • #8
                От: Дронове: по света и у нас, за граждански и военни цели

                Какъв контролер и двигатели планираш?
                Show must go on!
                LZ1VES

                Коментар


                • #9
                  От: Дронове: по света и у нас, за граждански и военни цели

                  Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                  Какъв контролер и двигатели планираш?
                  Нямам си на идея, повечето ми действия са импулсивни, а и скоро не бях правил нищо смислено на 3д принтера.. даже не знам какъв контролер ми трябва, имам един 6 канален хобикинг но никаква идея дали се управлява като количките и лодките(само с това съм си имал работа)
                  Малко под половин кило ще е та си е тежък.. а и се занимавам със едни сторежи и нямам време да чета...
                  Ето една снимка от днес до къде съм я докарал... мисля бяло да направя четвъртото рамо, да има симетрия.... зелените ги направих да е малко по-интересно.. не мога да принтирам по много вереме, че принтера е до бабата и дядото и ги притеснява вечерта... гаража е само прах и стружки, а жената още първата вечер го отсвири....
                  Това е модела https://www.thingiverse.com/thing:2453393
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:дрон.jpg
Прегледи:1
Размер:106.1 КБ
ID:5814748

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дронове: по света и у нас, за граждански и военни цели

                    Такъв летателен апарат, клас 500 трябва да е доста лек, за да има добър летателен ресурс със стандартни батерии. С принтиране става ненужно тежък. Добре е да се изполва комбинирана технология - всички носещи елементи да са от стандартен карбон - рамена и централно тяло. Само свързващите елементи да са принтирани - планки за двигателите с втулка за карбоновото рамо и респективно втулки със закрепващи пети от рамото към централното тяло.
                    Централното тяло трябва да е двуетажно, за да намалят вибрациите на рамената. Това е важно за работата на сензорите и евентуално камера.
                    Така конструкцията ще е максимално лека и същевременно надеждна и здрава.

                    Бих препоръчал за контролер Pixhawk или Pixraptor, който е много по-стабилен заради вградения демпфер.
                    Когато се уточни теглото и размера на конструкцията, включително полезен товар и желано полетно време ще сметнем какви двигатели и витла са нужни.
                    Show must go on!
                    LZ1VES

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дронове: по света и у нас, за граждански и военни цели

                      Трябва ми мнение за дрон "Sentinel Helix" и то по -скоро какво да гледам при покупка втора ръка/изпада ми изгодно/и има ли центрове в Софето за подръжка и части?По принцип е работещ и ще бъде демостриран от човека и бърз инструктаж,но да си попитам тука.Тука във форума не се пести истината обикновено!
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дронове: по света и у нас, за граждански и военни цели

                        Живота на двигателите е много малък на тези играчки, а и задвижването на витлата е със зъбна предавка от правотоков двигател. Не е за купуване, обикновено го продават като не му е останал живот...
                        Show must go on!
                        LZ1VES

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дронове: по света и у нас, за граждански и военни цели

                          По шум нещо може ли да се усети?
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Направи си сам дрон - съвети

                            Няма как да се разбере веднага - ако лети стабилно, може да го вземете да си поиграете. Но имайте предвид, че части се поръчват само от Китай, не са евтини и се чака доста време.
                            Така, че остатъчния ресурс си струва, само ако е подарък...
                            Show must go on!
                            LZ1VES

                            Коментар


                            • #15
                              От: Направи си сам дрон - съвети

                              Ок!Мерси за съветите и мнението!Сигурно ще ходя да го тестваме.и ще реша на място .То и ще е за обучение та после на друг да има опит.Тоя Сентинел го предлагат за 50лв.?!?....Уж в кондиция.
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X