Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направи си сам дрон - съвети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Направи си сам дрон - съвети

    Успех! Похвалете се как лети после!
    Show must go on!
    LZ1VES

    Коментар


    • #17
      От: Направи си сам дрон - съвети

      Ако го взема,няма проблеми!
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #18
        От: Направи си сам дрон - съвети

        Купих го !Пробвах ,но има вятър и е гадно ,въпреки че двора е широк.Има много настройки и екстри за снимане ,а също и не разбирам от упътването как се включват защитите за автоматично избягване на препятствия,разни други гъзарийки и екстри.Ще ходя май до някой дрон център за консултация!Машинката иначе почти не е ползвана .Канадска партида е и нова е 199 USD и нещо.Ще метна някоя снимка.Не съм много наясно със зареждането на самия дрон ,а и от упътването нещо не се разбира.Батерята имаше заряд ,та го тествах и в къщи.Някой ако може да сподели някаква информация ще съм благодарен.Модела е "air helix sentinel".
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #19
          От: Направи си сам дрон - съвети

          Ето малко фото!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190718_172243-1238x1651.jpg
Прегледи:1
Размер:372.7 КБ
ID:5817943Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190718_172235-1238x1651.jpg
Прегледи:1
Размер:559.1 КБ
ID:5817951Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190718_172324-1238x1651.jpg
Прегледи:1
Размер:355.2 КБ
ID:5817955Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190718_172337-1238x1651.jpg
Прегледи:1
Размер:506.8 КБ
ID:5817956Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190718_172411-1238x1651.jpg
Прегледи:1
Размер:439.8 КБ
ID:5817957Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190718_172453-1238x1651.jpg
Прегледи:1
Размер:546.7 КБ
ID:5817958 Нещо сайта изрязва снимките понякога,а и чата ми не беше.в тази тема за дронове ,а в съседната!Още снощи забелязах прехвърлянето че е тука!Може и да е по преценка на висшите сили над нас!Няма лошо!
          Последно редактирано от faster; 18-07-19, 16:41.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #20
            От: Направи си сам дрон - съвети

            Решихме малко да подредим темите...

            Тази машинка е лека и може да се ползва навън само при пълно безветрие. Пробвайте за начало в някой гараж или двор с високи огради.

            Тук има подробни инструкции и отговори на въпроси:
            https://spinmaster.helpshift.com/a/a...elix-sentinel/

            http://bit.ly/sentinelinstructions

            https://spinmaster.helpshift.com/a/a...elix-sentinel/


            Ако имате конкретни въпроси, може да пишете тук или на лични съобщения. Има колеги, който може да ви помогнат с оживяването и обучението.
            Show must go on!
            LZ1VES

            Коментар


            • #21
              От: Направи си сам дрон - съвети

              Много благодаря за предложеното съдействие.Пратих дрончето във фирма за тест диагностика и подорбно упътване написано от тях и то само за екстрите ,снимане,автоматичен режим за защита от прегради,работа с приложението за андроид и режими на снимане с андроид.За летенето няма проблем ,освен че управлението е много чувствително.Ако има нещо допълнително ще питам и пращам колети за черпене по куриер.,ако има време и на ръка.
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #22
                Някой да даде идея от къде да закупя дрон който да ми влачи 1000метра корда.През разни реки и дерета.
                Нещо читаво и да не струва 50000лв.
                Няма страшно в умирачката...
                Страшното е да си жив!...

                Коментар


                • Веско
                  Веско коментира
                  Редактиране на коментар
                  Има два подхода - да вземете базова платформа и да си я адаптирате - с помощта на специалисти до каквото ви трябва, или да вземете готова професионална система - като например Matrice фамилията на DJI.
                  Но трябва коректно задание - тегло на кордата, условия на използване - вятър, надморска височина и т.н.
                  Съвсем универсална система няма - а и да има, ще е много над 50К...

                  Може да ми пишете и на лични за подробности.

              • #23
                Да ми пуснеш един телефон, че с тия съобщения е тегава работа.
                Иначе най-общо казано ми трябва да си оглеждам трасетата по който правим далекопроводите и да си тегля пилотното въже.Ама е дълго за писане.
                Няма страшно в умирачката...
                Страшното е да си жив!...

                Коментар


                • large
                  large коментира
                  Редактиране на коментар
                  Май е очевадно, но няма да "теглиш" корда с него а ще возиш ролката на него.
                  Друго очевадно е че ти трябва софтуеър за планиране на мисии, освен ако не искаш ръчно да управляваш дрона по целия път, в този километър; стига да няма други препядствия де.

                  Според мен, човек, който разбира, би те консултирал за цената на компонентите, необходими за сглобяване на дрон, с подходящи характеристики.

                  На теб ти трябват поне:
                  - Товароносимост -Х кг,
                  - Камера със запис и FPV предавател, за наблюдение в условно реално време.
                  - Бърза смяна на батерийните пакети, ако не стане от първите няколко пъти.

                  От там нататък, може и глезотии:
                  - Телеметрия - за да знаеш къде е дрона по трасето, както и параметрите на полета. Да речем "тегло" на макарата, за да се констатират евентуални проблеми, като скъсана корда или относително количество на оставащата корда (ако да речем я е духнал вятъра нанякъде, и свърши, преди да е достигната крайната цел)
                  - ултразвуков (поне, или лазерен) датчик да препядствия и може 2ри за по-коректна височина
                  - Звукова, че и светлина сигнализация. Не знам има ли вече разни регулации, при полети над определена височина и т.н.
                  - всякакви други щуротии, дето ти дойдат на ум.

                  Според мен, това, като софтуеърна платформа отговаря на изискванията.
                  https://ardupilot.org/copter/index.html

                  Разгледай поддържания хардуеър, поддържаните сензори и т.н...
                  https://ardupilot.org/copter/docs/co...-hardware.html
                  и
                  https://ardupilot.org/copter/docs/co...roller-io.html
                  Според теглото, капацитета на батерията, товароподемността се ориентира човек за мотори, витла, но ако нямаш опит, си го плащаш с доста неподходящи компоненти.

                  Затова търси дронаджии с камери, някои са тежки и ще имат сравнима товароносимост и продължителност на полета, за да послужат като база за определяне на цена.

                  С един лапптоп за базова станция, предавател с насочена антена и джойстик а-ла-Плейстешън и си ти.
                  Направо като оператор на дрон убиец, трупащ точки на мисия в Близкия изток, от дивана в базата в Алабама...
                  Последно редактирано от large; 29-07-21, 12:17.

                • large
                  large коментира
                  Редактиране на коментар
                  Имам един познат, дето беше зарибен.
                  Първо искаше самолет - но след 1-2 полета разбра че не е дорасъл. То самолета беше лист фибран, дръжка от метла или въдица , мотор и батерия, със закачен телефон, за снимане
                  Мина на дронове, от дъски и бутилки кола, да се научел да лети, ама от няколко години го гледам лети със купешки фюзелажи.

                  Може да видиш градацията в клиповете му.
                  https://www.youtube.com/c/GeorgeGeor...staroll/videos

                  От първите опити със самолет (които могат да се кваливицират като "опит за 11ти септември спрямо НДК "), през дронове, че вече и глайдери.


                  На мен ми е обещал да ме консултира за мотори, предаватели, контролери и т.н, но аз искам лодка да правя. Или екраноплан
                  До колкото знам, чарколяците ги купува от https://hobbyking.com/, но винаги има тънкости, като брой поддържани канали, сувместимост и технологии на приемника, телеметрии, антени , базови станции...

                  Ако стигна до там ще набутам всичко в един куфар за кола, на тавана на тойотата, че да мога да оперирам или директно от покрива, стъпил на задната броня или седнал на седалката, вътре в колата.
                  Последно редактирано от large; 29-07-21, 12:32.

                • Веско
                  Веско коментира
                  Редактиране на коментар
                  Наистина, системите с отворен код като ardupilot са в основата на повечето професионални системи. Могат да се конфигурират свободно според нуждите на хардуера и задачите, и не на последно място, не са зависими от външни "облачни услуги", ограничение и регистрации, характерни за фабричните управления.

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X